Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narodowe panteony chwały

(3)
Dla prezydenta natychmiast znaleziono miejsce w narodowym sanktuarium, dla szczątków Mikołaja Kopernika, o którym mówimy, że zmienił obraz świata, miejsca na Wawelu zabrakło. Ale inne narody też mają kłopoty ze swoimi panteonami.
 • 2010-06-14 18:54 | maja89

  czy Autor nie potrafi pisać bez używania nowomowy ? Czyta się to jak "Żołnierza Wolności" lub "Gościa Niedzielnego"

  "Pomysłodawcą był kolaborant Napoleona Ludwik I, który tytuł króla Bawarii (...) zawdzięczał francuskiemu uzurpatorowi (...) przestraszył się, że w razie czego wyjdzie na zdrajcę. Więc już w 1807 r. zapowiedział utworzenie świątyni niemieckiej chwały i zlecił...."

  - kolaborant ? uzurpator ? przestraszył się ? Skąd Pan wie że się "przestraszył" ? Stał Pan przy nim i patrzył jak blednie i trzęsie się ?
  - W 1807 już wiedział o Waterloo i na wszelki wypadek (??) zapowiedział budowę "świątyni", która - postawiona 40 lat później jakimś dziwnym sposobem zrównoważyła jego "zdradę" (??) wobec Narodu (?) Rzeszy (?) Kościoła (?) Napoleona (?)

  "Carska Rosja miała swoją nekropolię w twierdzy Pietropawłowskiej (...) I gołym okiem widać tam, że sakralna chwała samodzierżcy jest związana z udręką tysięcy katorżników."

  - gołym okiem widać ? Udręka mieszka w architektonicznych szczegółach ? Całości założenia ? Zieleni i ławkach ?

  "Dziś można tam obejrzeć relikwie ZSRR – kopie sputników i oryginały skafandrów kosmonautów."


  - Dlaczego skafandry kosmonautów to "relikwie ZSRR" ? Czy takie same skafandry "astronautów" w Smithsonian Museum to "relikwie" Kennedy'ego (bezbożnika - bohatera z Zatoki Świń - imperialisty - męża siostry naszych Radziwiłłów ? : niepotrzebne skreślić).

  Za taką pisaninę Pani w 4 klasie wzywała na wywiadówkę.
 • 2010-06-14 23:31 | lemingi teżtak

  Re:Narodowe panteony chwały

  Wracające do Rzymu zwycięskie legiony Cezara śpiewały:niech nam żyje nasz łysy je..ka. I co w tym złego,że się o tym nie uczy młodzieży? Zostaje po władcach tylko:et tu Brutus contra me.
 • 2010-06-15 09:42 | Anzelm

  Re:Narodowe panteony chwały

  W Panteonie paryskim jest grobowiec z napisem Marie Curie-Sklodowska oraz tablica z historią jej dokonań, zdjęcie przesłałem e-pocztą.