Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wspomnienia dawnej Solidarności

(6)
Pierwsze cztery lata po 4 czerwca 1989 r. to III RP w pigułce. Jedno się tylko nie powtórzyło – wielka Solidarność. Dzisiaj w kampanii wyborczej powraca jej blady cień.
 • 2010-06-15 08:36 | Adam 2222

  Widziane z drugiej strony, dwie prowokacje polityczne Obiad w Drawsku i przeciw Tymińskiemu. Zalmanie


  prawa przez Mazowieckiego poprzez wprowadzenie religii do szkol. To jakieś 1 mld zł rocznie od tego czasu wpada Watykanowi do kasy. Podpisanie przez Skubiszewskiego (premier Mazowiecki) umów z Niemcami dający im mniejszość narodowa w Polsce bez wzajemności. Dodatkowe Listy Skubiszewskiego do Niemców. Pozwolenie by Watykan mógł grabić Polskę przy pomocy Komisji Mieszanej (tez Mazowiecki).
  Nie chce mi się już pisać o tych zasr... "demokratach" ze styropianu żyjących na koszt przyszłych pokoleń. To jest ich patriotyzm na codzień.

 • 2010-06-15 12:33 | POLOPIRYNA

  Re:Wspomnienia dawnej Solidarności

  czy nawet w Polityce nie mozna zabrac glosu powstrzymujac sie od obscenicznego slownictwa ?
 • 2010-06-15 16:27 | Adam Wincenty

  Re:Wspomnienia dawnej Solidarności

  Fajnie jest obserwować "rżnięcie głupa" przez dziennikarza,który bazując na naszej krótkiej pamięci,"ustawia" nas.Wystarczy obejrzeć film "Nocna zmiana",zaznaczam to film dokumentalny-nagrania autentyczne,by zobaczyć o co chodziło.My mamy problemy z własną przeszłością.W 1992 roku zawiązał się "Front Jedności Ukrywania Życiorysów",ten front funkcjonuje do dzisiejszego dnia.Kto go tworzy-ludzie,którzy boją się własnych życiorysów,bojących się własnej przeszłości.W skład frontu wchodzą:dziennikarze,naukowcy,twórcy,sędziowie,prokuratorzy,politycy,biznesmeni(oczywiście nie wszyscy-ci którzy nie chcą,żeby o ich przeszłości można było mówić głośno).Dlatego są zdawałoby się niemożliwe sojusze,L.Wałęsa-stare "komuchy",jeszcze do niedawna najwięksi wrogowie.Przypominam,jeszcze nie tak dawno sprawcami wszelkiego zła w oczach dziennikarzy "Nie","Polityki",itd.byli:L.Wałęsa,"solidaruchy",kościół katolicki,jak wyszło,że L.Wałęsa to "Bolek"-natychmiast został "kanonizowany"przez tych samych dziennikarzy(można powiedzieć-witaj w klubie).Uporczywe lansowanie,że TW to byli fajni ludzie,tylko coś tam źle podpisali jest zwykła "ściemą".Ci fajni ludzie donosili na swoich najbliższych(członków rodziny,sąsiadów,kolegów z pracy)za marne ochłapy:poklepanie po plecach,parę groszy,przyspieszenie czegoś tam,a też w celu zaszkodzenia nielubianej osobie.Biznesmeni,bojący się pytania skąd ich majątek(proszę przeanalizować listy stu najbogatszych publikowane we "Wprost" przez te lata,ilu siedzi w kryminale,a ilu boi się, że będzie siedzieć).Smutne to jest.Front się trzyma mocno.
 • 2010-06-15 18:00 | Adam 2222

  W jednym sie mylisz, "NIE

 • 2010-06-15 18:27 | Adam 2222

  W jednym się mylisz, "NIE" było pierwsze (i chyba jedyne) informując ze prezydent Wałęsa zostawił


  teczkę "Bolka" prezydentowi Kwaśniewskiemu pusta.
  Po prostu ukradł dokumenty, które pobrał od UOP. I w dalszym ciągu, jak jest za co, to wyśmiewają tuskowego Mędrca Europy. Bez "NIE" klerowi i Styropianowi rządziło by się o wiele lepiej. Millera i Kwaśniewskiego tez nie raz "przeczołgali".
  Możesz sprawdzić w archiwum "NIE"

  Do POLOPIRYNA:
  Dziękuje ze zgadzasz się co do meritum mojej wypowiedzi.
  świat Orwella który mam serwują media, politycy i księża, czasem wymaga odpowiedniego słownictwa. Ale postaram sie na zimno jak Mazowiecki.
 • 2010-06-15 20:18 | jerry111

  Re: Niektorym czas zatrzymal sie na 'nocnej zmianie'...

  Coz... lata mijaja, a osobnicy pokroju "Adama Wincentego" wciaz wszedzie dostrzegaja "Bolkow", tajemnicze spiski i "uklady" (podobnie jak i
  wielce populistyczny polityk o nazwisku Kaczynski)!