Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cimoszewicz poparł Komorowskiego

(11)
W okresie wielkiego naporu politycznego IV RP Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta z Milanówka, zadeklarował wielką miłość do Jarosława Kaczyńskiego za to, że ugryzł on Polskę w zadek (po prawdzie słowa te były bardziej dosadne). Gdyby trzymać się takich porównań rodem z „Polskiego ZOO”, to do żubra pasuje akurat, jak nikt inny, Włodzimierz Cimoszewicz.
 • 2010-06-15 14:51 | Adam Wincenty

  Podżynanie gardła

  Grzesiu,zwracam się do Grzegorza Napieralskiego,współczuję Ci,widząc jak wielu,i z jak wielką "radochą" poderżnęła by Ci gardło.Uprzedzam lojalnie ja nie będę głosował na Ciebie,bo Ty jesteś z innej "bajki".Musisz wiedzieć,wśród starych komuchów nie ma sentymentów.Platformersi nie pierwszy raz próbują rozdrapać Ci partię.Na "Cimoszkę" nie miałeś prawa,będąc realistą co liczyć.Miodowicz(PO) ma mocne "kwity"na "Cimoszkę",i "Cimoszko" będzie jadł z ręki Platformersą,nie podskoczy.Ale walcz, "złoto próbuje się w ogniu",Twoja walka pokaże czy jesteś coś wart.
 • 2010-06-15 17:27 | wladimirz

  Akurat mu to pomoże;-))))))

 • 2010-06-15 19:10 | Adam 2222

  Jeżeli hrabia to pewniak, w/g mediów, to po co mu poparcie wykończonego prowokacja polityczna

  przeciwnika ?
  Można zadać pytanie, co Tusk ma na niego?
  Cimoszewicz wiedząc, ze Jarucka plecie, bardzo łatwo zrezygnował z wygranej z Tuskiem.
  Jako oskarżyciel posiłkowy w procesie Jaruckiej zgodził się na formulę fałszerstwa dokumentów a nie prowokacji politycznej ludzi z PO (płk K. Miodowicz i W. Brochwicz).

  Ludzie mniej zajmujący się polityka nie zapomnieli mu, roztrąbionego przez "niezależne" media, "trzeba było się ubezpieczyć"
 • 2010-06-15 20:48 | zosia

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  Gdyby mierzyć miarą chłopską czyli ziemską, nie ma żadnej różnicy w ilości arów czy hekt(arów), poza dwiema: mentalną i kulturalną (nie mylić z kulturową). Kulturową różnicę chciałoby się kultywować czas cały. Kulturalną i mentalną - biorąc pod uwagę rozwagę - też czas cały, ale nie było dane. A propos dane: usłyszałam dziś o jakiejś recydywie (jeśli chodzi o recydywę w znaczeniu: recydywa - to służę lekturą na ten temat, a także kontaktami z recydywistami). Jeśli zaś codzi o recydywę w znaczeniu: powtarzalność zdarzenia - to też służę. Jestem bowiem recydywistką (...po szczegóły jedź nad Mississippi - Tuwim, Limeryki z Ameryki).
  A w Ameryce noszą łańcuszki i sygnety. I to nie dlatego, żeby się wyróżniać ( a już broń Boże, żeby się Nadymać). Noszą, bo tak ich nauczono: srebrny łańcuszek na co dzień, a złoty do kościoła. Sygnet: miej go synu zawsze, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ci on potrzebny.
 • 2010-06-15 22:41 | polak jak holender

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  i choć darzę Cimoszewicza sympatią i jako polityka i jak człowieka to zamierzam jednak oddać głos na GN; może to nie jest idealny kandydat a lewica (SLD) nie jest tą wymarzoną ale jednak to on daje szansę na normalność; a BK to żądna alternatywa - to wybór kościoła łagiewnickiego zamiast toruńskiego - iście pociągająca alternatywa;

  w końcu to na łamach Polityki miałem możność przeczytać (za co dziękuję redakcji i panu Passentowi), iż rząd PO blokował unijną dyrektywę w sprawie żywności genetycznie modyfikowanej bo .... jakiemuś bogu to się nie podoba (sic!); pytam więc jak człowiek odwołujący się do rozumu (jeśli już o tym mowa w artykule) może oddać głoś na przedstawiciela tej formacji?

  pozdrowienia dla redakcji
 • 2010-06-16 08:20 | ivo

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  " pytam więc jak człowiek odwołujący się do rozumu (jeśli już o tym mowa w artykule) może oddać głoś na przedstawiciela tej formacji?"
  Ależ można, choć oprócz rozumu trzeba też użyć wyobraźni. Mianowicie należy wyobrazić sobie J. Kaczyńskiego na stanowisku Prezydenta, ale wyraźnie, podelektować się tym wyobrażeniem kilka minut. Wtedy to i rozum i serce podpowiedzą co robić, a raczej, czego nie robić...
 • 2010-06-16 08:23 | psr18gh

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  Wybieram już w I turze Komorowskiego, choć w najbliższych wyborach parlamentarnych poprę SLD. Nie jestem negatywnie nastawiony do Napieralskiego, ale staram się być realistą. Na samą myśl że J. Kaczyński mógłby zostać prezydentem dostaję "gęsiej skórki".
 • 2010-06-17 15:56 | Engelbert

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  Akurat z tym ubezpieczeniami to miał 200% racji. Uwazam za wyjatkowo niemoralne, że z podatkow wszystkich wyplaca sie kase tym, co sie nie ubezpieczyli z roznych powodow, rowniez z glupiej oszczednosci. Takie postepowanie sprawia, że ludzie nie widza sensu ubezpieczania sie. Po co, skoro rzad i tak wyplaci ubezpieczenie bez placenia zadnych skladek?
 • 2010-06-17 15:57 | Engelbert

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  A ja kaczej.
 • 2010-06-18 02:23 | Adam 2222

  Masz racje, co nie zmienia nastawienia wielu ludzi do Cimoszewicza. Jego nie zalało i jako premier był

  odpowiedzialny za stan przygotowań do powodzi. Jak w jaki sposób ta pomoc była dostarczana/dzielona. Jak się nie mylę to chyba pod Wrocławiem chciano rozwalić wały by coś tam ochronić ale zalewając ludzi. Z helikopterów zrzucano ladunki a ludzie biegali z ziemia i zasypywali te dziury. Wiec ludzi sz trafił i mu to pamiętają.
 • 2010-06-19 11:57 | anna12

  Re:Cimoszewicz poparł Komorowskiego

  Cimoszewicz-popierajac Komorowskiego w I turze,stracil wiarygodnosc jako polityk i jako czlowiek.Wszystkie zaszczyty jakie osiagnal w zyciu,byly z reki SLD.Jedynym kandydatem lewicy i SLD,jest Grzegorz Napieralski.Robiac jemu swinstwo w kampanii,swinie sie przeliczyly.Napieralskiemu to nie zaszkodzilo,a poparcie dla Komorowskiego,ktore mogloby byc istotne w II turze-wyparowalo.Juz oczami wyobrazni widze Cimoszewicza jak obsciskuje sie z Miodowiczem w sztabie Komorowskiego w wieczor wyborczy.Bezcenne!Ten krok moze dla wyborcow lewicy w pierwszym momencie zly,po analizie okaze sie korzystny,bo Cimoszewicz przestal byc jakakolwiek alternatywa,bo obnazyl swoj falsz,bo wyborca lewicy zobaczyl prawdziwe zaklamanie Platformy i w II turze dobrze zastanowi sie co zrobic i czy wogole pojsc glosowac.