Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Druga debata - co powiedzieli kandydaci

(24)
Najpierw uścisk dłoni, ale potem nie było już tak miło. Druga debata była ostrzejsza, pełna spięć między kandydatami. Jak wypadli w ostatnim starciu przed 4 lipca?
  • 2010-06-30 22:35 | Redakcja POLITYKA.PL

Czy druga debata odmieni losy kampanii?

Czekamy na Państwa opinie!
  • 2010-06-30 22:45 | sa

Re:Druga debata - co powiedzieli kandydaci

Widać p.Paradowska i inni piszący dla POlityki lub w POlityce słabiutko dzisiaj kciuczki trzymali!
  • 2010-06-30 23:03 | kade

A Wy jak zdarta plyta:)
    Nie ekscytujcie sie, to ze dzis Kaczynski nie wygladal na wystraszonego jak poprzednio, nie znaczy ze wygral debate, a na pewno nie oznacza ze wygra wybory.
  • 2010-06-30 23:10 | Gripkin

Ani manipulowane sondarze, ani kłamstwa (te same z resztą co zawsze więc już nie działające) nie zmienią faktu, że ludzie - czytaj wyborcy - wiedzą, że z intelektu gajowego z wąsem już nic więcej wycisnąć się nie da.
  • 2010-06-30 23:14 | tkw

Ty też się nie ekscytuj, bo wg mnie Kaczyński wcale nie zamierza tych wyborów wygrywać, nie o to tu chodzi. Realna władza to premier a wybory za rok. Moim zdaniem start Kaczora teraz to przygotowanie do wygrania wyborów parlamentarnych, bo dopiero to oznacza władzę. Jeśli Kaczyński przegra nieznacznie (a widać, że sromotnej klęski nie będzie), to ma wielką szansę wygrać wybory do Sejmu. 37% z pierwszej tury to dobry sygnał dla PIS.

Jeśli ten pogląd jest słuszny, to "platfusy" powinni paradoksalnie właśnie zagłosować na Kaczora, bo to Kaczora zablokuje, chyba że wolą Go jako premiera.

pozdrawiam
  • 2010-06-30 23:17 | tkw

Fakt, Komorowski to wyjątkowo bezpłciowy d.pek. Na gajowego pewnie się nadaje, na prezydenta zdecydowanie nie.
  • 2010-06-30 23:27 | luna

Nie rozumiem komentarzy dziennikarzy i politologów, że debatę wygrał Kaczyński. Chyba oglądalismy różne debaty. Dla mnie bezapelacyjnie lepszy był Komorowski. Poza tym to była nudna debata. I tak naprawdę nie ma znaczenia co kandydaci myślą o różnych sprawach, przecież to nie prezydent podnosi podatki czy prywatyzuje służbę zdrowia lub podnosi płace. Od tego jest rząd i parlament. Prezydent może tylko pomagać lub szkodzić poprzez nieprzemyslane veta. Dlatego zagłosuję na Bronka, bo mam do niego zaufanie i wierzę, że bedzie dobrym prezydentem dla wszystkich Polaków, a nie jak Kaczyński tylko dla swoich.
  • 2010-06-30 23:44 | Therese Kosowski

Kaczyński jako demagog jest zdecydowanie lepszy. Ale poza tym jest STRASZNY.

Oglądałam dzisiaj króciutkie wystąpienie Lafontaina w niemieckim Zgromadzeniu Narodowym. Taką samą odrazą mnie napawa jak Kaczyński. Przed laty Lafontaine był kandydatem na kanclerza. No i naturalnie przepadł z kretesem, chociaż wyborca niemiecki nie jest tak całkiem głuchy na demagogię. Ciekawam jaką dojrzałością polityczną wykaże sie polski lud wyborczy.
  • 2010-06-30 23:51 | Marek

Druga debata - nieważne co powiedzieli kandydaci

Tak, debata wszysko odmieni - będzie ten sam patent co w UK, gdzie po debacie, na której "dobrze wypadł" wygrał ni z gruszki ni z pietruszki Cameron (nie wiem, czy rabin więc nie piszę). Teraz spróbują wysforować Kaczyńskiego o świński ryj, bo przecież nie o koński łeb. Następnie w Holandii wygra przefarbowany koszerniak, a w USA już głównodowodzi David, z mamy Miriam - słowem, Rotszyld górą (jak dotąd).
  • 2010-06-30 23:54 | http://www.tvn24.pl/2352644,12690,0,0,1,wideo.html

http://www.tvn24.pl/2352644,12690,0,0,1,wideo.html

http://www.tvn24.pl/2352644,12690,0,0,1,wideo.html
  • 2010-07-01 09:13 | polopiryna

Chère Thérèse, wprawdzie JK nie przypomina Le Pena, ale cos w tej atmosferze z siebie emanuje, bedzie fifty fifty chyba ze sie zmobilizuje wyborca, jezeli sie zmobilizuje lud i wybierze swojego guru, no to bedzie mial tego co chcial, szkoda, ze nie wybierano jak w Niemczech…
  • 2010-07-01 09:46 | raor68

z rozbawieniem czytam komentarze tzw. ekspertow i zwyklych zjadaczy chleba, ktorzy z POWAGA oceniaja kandydatow na prezydenta na podstawie kilku frazesow, lapsusow, usmiechow i gestow dokonanych w trakcie godzinnej debaty. Trzeba byc niezle ograniczonym, zeby obserwujac tych dwoch ludzi od ok. 1980 nie zbudowac sobie opinni o nich, a ostateczne zdanie i decyzje o wyborze podejmowac na tych zabawnych przeslankach. Moze lepiej by bylo nie namawiac WSZYSTKICH obywateli do glosowania? Coz warty jest wybor pod wplywem chwilowego impulsu?
    Mam tez negatywne zdanie o wplywie mediow. Wydaje mi sie, ze do takich wolt wyborczych niechlubnie przyczyniaja sie stacje telewizyjne i to nie tylko "jednopartyjna" TVP1 , ale rowniez te inne, prywatne stacje. Odnosze wrazenie, ze np. w TVN ktos policzyl procenty ogladalnosci, wplywy reklamowe i wyszlo, ze tak dobrze jak za "dwuwladzy" z ciaglymi konfliktami, awanturami i "medialnymi" show, nie bylo jeszcze nigdy. Stad pewnie teraz, po wczesniejszej surowej ocenie rzadu Kaczynskiego i tragicznej (nie ze wzgledu na wypadek) prezydenturze jego brata nastepuje wygladzanie wizerunku blizniakow ,chetne prezentownie krytykow PO i radosne podkreslanie kazdej tzw. wpadki Komorowskiego. Niestety, stacjom telewizyjnym w Polsce bedzie "zawsze dobrze".
    Do debaty mam tylko jedno zdanie: nie mozna miec pretensji do kandydatow za ciagle obracanie sie wokol rzadow PIS przed kilkoma laty i PO obecnie, gdy zadaje sie glupie pytania o to co kandydat "zrobi np. w gospodarce". Co ma to wspolnego z prerogatywami prezydenta???
  • 2010-07-01 11:49 | Sławomir Osiński

Podczas debaty,p.Komorowski,"poruszał się" w ramach prerogatyw,jakie Prezydentowi daje Konstytucja R.P .Pan Kaczyński zaś,w swoich obietnicach wobec różnych środowisk,wkroczył w kompetencje Premiera i Rządu.
    Z merytorycznego punktu widzenia,według mnie,debatę wygrał Bronisław Komorowski.Biorąc pod uwagę powierzchowną,wizualną stronę debaty,lepsze wrażenie wywarł Jarosław Kaczyński.Do mnie,bardziej przemawia merytoryka.
  • 2010-07-01 15:41 | michał

Weź Jontek złap za widły i leć na pole. Przydasz się na coś przynajmniej
  • 2010-07-01 16:09 | ins. Jajec

Re:UWAGA! POSZUKIWANY!

UWAGA! UWAGA!
    Zaginął polski honor.
    Ktokolwiek widział lub zna miejsce przebywania proszony jest o pilne udzielenie jakichkolwiek informacji!

Pod żadnym pozorem proszę polskiego honoru nie bić!

I tak źle wygląda; w razie potrzeby reanimować!

Absolutnie chronić przed Tuskiem i Komorowskim.

Uwaga na tych dwóch! Mogą znowu czaić się z polskimi odznaczeniami państwowymi dla rosyjskich strażaków i FSB. Mogą znowu wszcząć oskarżenia prokuratorskie dla oficerów BORu, którzy bronili zwłok prezydenta RP przed rosyjskimi służbami specjalnymi.
  • 2010-07-01 16:12 | no kto

Próba mikrofonu..

CO ZA BETON!!
  • 2010-07-01 16:25 | przechodzony

Drodzy wyborcy prawicy, odwiedzający to forum - weźcie, proszę, pod uwagę słowa waszego prezesa o zmianie klimatu politycznego dyskursu. Jesteście śmieszni, opluwając w niewybrednych słowach kontrkandydata Kaczyńskiego. To żenujące i jeśli tak ma wyglądać polityka w wykonaniu wam podobnych, to ja podziękuję. Podziękuję także za WYRAŹNE stwierdzenie kandydata Kaczyńskiego, że będzie kontynuował linię polityczną brata, zaś jego wątpliwości będzie rozstrzygał TK. Czyli po staremu. Wolę już, jak go nazywacie, gajowego.
    Ze zdziwieniem zaś dostrzegłem, że spora część komentatorów w niepublicznych mediach twierdziła, jakoby debatę wygrał Kaczyński, choć wg mnie poległ wyraźnie. Luna pisze: "Nie rozumiem komentarzy dziennikarzy i politologów, że debatę wygrał Kaczyński. Chyba oglądalismy różne debaty. Dla mnie bezapelacyjnie lepszy był Komorowski."
    Zastanowiły mnie te wypowiedzi. Jedynym rozsądnym wyjaśnieniem jest, że to zawoalowana forma zmobilizowania antypisowskiego elektoratu... przecież to właśnie on ogląda TVN.
  • 2010-07-01 20:26 | -leski

W Europie, bardzo znani,
    Żyli bracia porąbani.
    Obaj byli wzrostem mali,
    I dlatego z nich się śmiali
    Rządzić chcieli krajem całym
    Z oszołomów sztabem małym.
    Podejrzenia, szantaż, kłucie,
    I wzajemne ludzi szczucie.
    Te metody to ich styl,
    Polski sąsiad: chart i wilk.
    Kiedy się przebrała miarka,
    Naród wy…głosował Jarka
    Na stołeczku Lechu został,
    Co brat kazał, bliźniak sprostał.
    Aż nadeszła chwila zła,
    Gdy ich rozdzieliła mgła.
    Na Wawelu spoczął brat,
    By podziwiać mógł go świat.
    Teraz ludzi rzesza tępa
    Chce, by kaczor był za sępa
    I zżerając trupy wielu,
    W prezydenckim siadł fotelu.
  • 2010-07-01 22:07 | jotkaes

No i wszystko powiedziane - cokolwiek więcej oznacza tylko bicie piany !!!
  • 2010-07-02 13:34 | Pablo

Oczywiście, że wygrał Kaczyńśki. Posiadaną wiedzą i klasą.
  • 2010-07-02 16:29 | kiju

Korwin-Mikke dzisiaj poparł Kaczyńskiego !!

Tuskomorowscy chcą żeby ludzie zobaczyli , że nic ich nie rusza : ani kradzieże w Smoleńsku , ani manipulowana taśma , ani sprzeczne i zmieniane zaznania kontrolerów , ani nawet komenda kontrolerów , która najprawdopodobniej była bezpośrednią przyczyną katastrofy . W 21. wieku dowodów w formie elektronicznej musi być dużo ( zdjęcia , podsłuchy , GPS itd ) i dużo z tych dowodów jest w rękach np. Amerykanów , Mossadu , Chińczyków , NATO . Ale te dowody istnieją . I może potrzeba będzie lat , że by wyszły na jaw , ale trzeba robić swoje , aż do skutku http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
  • 2010-07-02 20:52 | Patos

"W Europie, bardzo znani,
    Żyli bracia... "

Leski
    a tobie ile zapłacili za ten wierszyk - sprzedawczyku.
    Judasz gdy zrozumiał swój błąd to się powiesił.
  • 2010-07-02 21:06 | Bartosz

Korwin-Mikke poparł Kaczyńskiego? Ależ to tylko kolejny argument za tym, by głosować na Komorowskiego! Ale na serio. Prezydent nie jest od wyjaśniania katastrof, tak samo jak od ścigania kradzieży. Czekam, by w końcu PO wzięła się za realizację swojego programu, a to możliwe tylko z prezydentem, ktory nie będzie wszystkiego wetował.
  • 2010-07-03 19:13 | Patos

"Czekam, by w końcu PO wzięła się za realizację swojego programu"
    Tego się nie doczekasz, trzeba być ślepym i naiwnym żeby w to wierzyć.
    Minęły dwa lata i co mamy.
    Palikota i jego pyskówki - to wszystko.
    To on dzieli Polskę.