Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

(9)
W Europie Środkowej po hasła populistyczne sięgają nie tylko ekstremiści, ale także liderzy wielkich ugrupowań: od węgierskiego Fidesz przez słowacki SMER po polskie PiS.
 • 2010-07-02 00:02 | tkw

  Cyrk

  Na tym właśnie polega współczesna "demokracja europejska". Kto zrobi lepszy cyrk raz na kilka lat, ten wygrywa i jest przy żłobie. A ludzie za to płacą, w Polsce jest już prawie 800 mld. zł zadłużenia.
  Nadchodzi taki krach, jaki ludziom się nie śni, to co jest do tej pory to dopiero delikatny wstęp. Co jakiś czas musi być rewolucja żeby "oczyścić stajnię Augiasza", poleje się krew.
 • 2010-07-02 08:36 | asde

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  populiści to chyba PO, które obiecuje wszystko i wszystkim byle zagłosowali na marszałka Komorowskiego, równocześnie strasząc wszystkich Pisem, urzywając przy tym njbardziej absurdalnych argumentów
 • 2010-07-02 10:31 | dominik

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  A kto tu obiecywał olimpiadę w 2020, i 6:0 dla Polski z Hiszpanami? Na dodatek straszenie prywatną służbą zdrowia, kiedy już Polacy się leczą w prywatnej o tym nawet nie wiedząc
 • 2010-07-02 15:53 | camel

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Ale ludzie sami tego chcą. Sami głosują na zasiłki i socjal (łapówki wyborcze). Nikt nam tego systemu nie narzucił, sami zadecydowaliśmy, że chcemy się zadłużać a co będzie dalej, to się zobaczy. Spójrz ilu ludzi pracuje i płaci podatki a jak liczne są grupy uprzywilejowane. Nie ma odwrotu. Ich jest więcej i zawsze przegłosują pracujących i płacących. Dwa miliony rolników, emeryci, renciści, górnicy, kolejarze, urzędnicy i pracownicy budżetówki - wszyscy żyją z pracy nielicznej grupy wytwarzających realny dochód. A ta grupa nie ma swojego reprezentanta! Wcale! Nie ma odwrotu. Od kiedy rządzi endecja, droga do upadku państwa otwarta. Bo tak zawsze było, ilekroć rządy przejmowali katolicy.
 • 2010-07-03 15:40 | hynio

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Lepiej zejdź z tej endecji i katolików, bo po drugiej stronie barykady mamy populistyczną lewicę, która w ostatnich konwulsjach śmierci porywinowej wypłacała na szybko emerytom dodatki do rent. http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2721660.html
 • 2010-07-03 18:30 | polopiryna

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Camel ma racje, jest to niestety prawda, a zwiekszajace sie bezrobocie powoduje, ze bedzie nas coraz mniej aktywnych zawodowo, katolicy natomiast bardziej sie przejmuja zyciem jeszcze nie poczetym, jak tym juz potrzebujacym zasilkow… bedzie krach, oj bedzie, najgorsze jest to, ze biorcy widza slomke w cudzych oczach, ale postanowili pomijac belke we wlasnym, nie ma wobec tego dialogu, no ale litosci ! przeciez mozna by wprowadzic te zasilki w zamian za jakies mininum pracy spolecznej, chocby 20 godzin tygodniowo, zeby to nie bylo tak calkiem za nic, jakos to nikogo nie interesuje, Grecja to jest tylko maly poczatek
 • 2010-07-04 18:49 | polak

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Podpisuję się pod większością komentarzy .Wszyscy wiemy iż Goebbels jako mistrz propagandy powtarzał : co z tego że to nieprawda . Jak powtórzymy to 1000 razy to uwierzą w naszą prawdę. Media są władzą czy nam się to podoba czy nie.Słucham RM.
  Nie jako fan RM. Ca 22 - 2 nie ma po prostu czego słuchać.Słucham innych poglądów.
  Jako uważającego się za POLAKA jestem przerażony zwłaszcza gdy słucham Ani z Szikago.Biedna , musiała wyjechać 40 lat temu z Polski i nie może zrozumieć co w "Jej" kraju się dzieje.Ja który nie wyjechałem tez nie rozumiem słuchając pie..ł
  A. Macierewicza. Jednak , to samo powtarzane co dzień może przynieść przewidywany efekt.Telewizja zwana Publiczną .. lepszego Picu nikt na świecie nie stworzył.
  Nie rozumiem dlaczego nie można jej sprywatyzować ?Po kiego grzyba mnie publiczna jeśli tzw. misję lepiej pełnią ( dla mnie ) Chanel , Marco Polo , Planet czy Discovery.
 • 2010-07-04 19:26 | micjur

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Spokój panowie.Endecja,udecja,liberały,populiści,z lewa,z prawa.itd to tylko etykietki gazetowe .Nie dajmy się podzielic .Jako prawy Polak ,który już niejednej władzy jadł z ręki,wierzę w prorocze słowa mojej babki "jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści".To powinno byc naszą nadzieją i odpowiedzią na
  wraże knowania emerytów,kolejarzy,górników,urzędników i pracowników budżetówki.
 • 2010-07-06 06:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Narody Europy Środkowej w objęciach prawicy

  Wszystkie nieszczęścia tego świata miały swój początek gdy handlowcy wzięli górę nad wytwórcami.To doprowadziło do tego,że KOMERCJA zwyciężyła PRAWDĘ.Tak kształtuje się utopia GATT i globalnego wolnego handlu za sprawą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
  Wasalną politykę wobec tego prawa rozpoczęli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Al.Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" zawierając braterstwo broni z demokratami wojennymi czytaj neokonserwatystami opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
  Dziś na celowniku jest Iran w walce zła ze złem to jest judeofaszyzmu z islamofaszyzmem.Jaki będzie w tym udział Polski?Myślę,że karty zostały już rozdane niezależnie od wyniku polskich wyborów.