Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

WSTĘPNE WYNIKI II TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH

(59)
Bronisław Komorowski nowym prezydentem RP - wynika z danych PKW po przeliczeniu wszystkich głosów oddanych w niedzielnych wyborach.
  • 2010-07-04 20:08 | Redakcja POLITYKA.PL

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI

Znamy wstępne sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2010. Czekamy na Państwa opinie!
  • 2010-07-04 20:16 | tkw

Re:WSTĘPNE WYNIKI II TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH

Jeśli ten d.pek Komorowski faktycznie wygrał, to bardzo niewielka przewagą. Kto by to powiedział jeszcze pół roku temu ?

1. Kaczyński potwierdził swoje przywództwo w PIS
    2. PIS uwierzyło w swoje możliwości
    3. Przez rok PO i Tusk „dadzą ciała” tak jak dawali do tej pory, czyli nie zrobią nic. Idę o zakład że szuflady nie są pełne świetlanych projektów które dawno uczyniłyby z Polski raj na ziemi, gdyby nie opór Lecha Kaczyńskiego
    4. Za pół roku koalicja PO-PSL rozpadnie się z hukiem, inaczej PSL-owi grozi zniknięcie ze sceny politycznej.
    5. Za rok PIS wygrywa wybory, Kaczyński jest premierem i tworzy koalicję z SLD.
  • 2010-07-04 20:38 | konrad44

Patrząc na przemówienie Jarosława Kaczyńskiego można stwierdzić, że tego człowieka naprawdę budują porażki. Przemawiając, zbierał siły ponownie i już widać, że wraca do swojego dawnego, bardzo ekspresywnego języka i stylu bycia.

Panie TKW - miło Pana znów czytać.
  • 2010-07-04 21:21 | xyz

a dalej będzie za przeproszeniem jedna wielka czarna d.... Może mam dopiero 23 lata ale studiuję historię w tym Polski po 45 roku miałem na zajęciach, i widzę ze tak naprawdę odkąd w naszym kraju zagościła rzekoma gemokracja to jak dla mnie nic sie nie zmieniło, kolejni kandydaci tylko obiecują ale i tak nic nie robią. Ktoś nam obiecał drugą Irlandię, a co dał nam kryzys. Obiecał nam też tan sam PAN nowe miejsca pracy a co, odbierają nam fabrykę samochodów i przenoszą do innego kraju. a i jeszcze jedno jak ktoś nie wierzy w Boga to nie znaczy że musi prześladować kościół, bo ja szanuje każdego wiarę. pozdrawiam i tak nic się nie zmieni, będzie kłamsto obiecanki cacanki a biedni powodziane zostaną z niczym prawda??
  • 2010-07-04 21:32 | tkw

cześć, jak tam matura – mam nadzieję, że nie „znów za rok matura” ?

A czemu uważasz, że ten wynik to porażka ? Wg mnie to idealne rozwiązanie dla Jarosława

Zastanówmy się, jaka była sytuacja jeszcze pół roku temu:
    1. ogromna przewaga PO
    2. PIS w defensywie
    3. wszyscy podjudzają Ziobrę by powalczył o odebranie PIS Jarosławowi
    4. pod koniec 2010 roku (planowo) mają się odbyć wybory ale nie o realną władzę. Dla PIS stawką jest wynik - dobrym jest każdy który nie jest sromotną porażką.

A jaka jest sytuacja teraz:
    1. PIS osiąga dobry wynik (nawet nie wykluczam że to jednak Jarosław wygrał, po pierwszej turze to jego notowania rosły)
    2. Prezydentem jest Komorowski, wyjątkowy dupek, z którym polityk tej klasy co Jarosław sobie poradzi, jeśli zostanie premierem
    3. Jarosław może myśleć o realnej władzy, czyli premierostwie
    4. Notowania PO, Tuska i Bronka będą spadać, jak to się zwykle dzieje z posiadaczami władzy

Wniosek – za rok wygrywa PIS, premierem jest Jarosław, tworzy koalicję z SLD (dużego wyboru nie ma). Czyli „deja vu” tylko sytuacja odwrotna – już widzę Bronka zgodnie współpracującego z premierem Jarosławem ...

pozdrawiam
  • 2010-07-04 22:21 | konrad44

Mówi się, że matura to bzdura, zdałem i to śpiewająco - tak mnie się przynajmniej wydaje.

Wynik wyborów prezydenckich jest porażką w boju o prezydenturę, na pewno nie przyszłości PiS, bo ta na razie wydaje się świetlana. Chodzi mi o to, że Jarosław się nigdy nie poddaje, jest naprawdę twardym politykiem, który nawet w obliczu porażki, nie traci siły, twarzy i planów.

Scenariusz wskazany przez Pana jest bardzo możliwy - zobaczymy co teraz zrobi Platforma, szczególnie we wrześniu po wakacjach. Bagaż obietnic jest bardzo ciężki - pewnie w najbliższym czasie będą opracowywać jak się go pozbyć.

A gwoli ścisłości, nawiązując do słów Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników, słów Józefa Piłsudskiego o zwycięstwie, nie poddaniu się (nie pamiętam dokładnie) wskazuje bardzo dobitnie, że dla niego samego wynik wyborów jest zwycięstwem.
    Zwycięstwem PiS, Jarosława Kaczyńskiego, przegraną Ziobry i innych skaczących mu do szyi polityków.
  • 2010-07-04 22:46 | Joanna

Nie frustruj się, ja pamiętam znacznie więcej wyborów i znacznie więcej obietnic przedwyborczych. Politycy - bez wzglądu na opcję - mają to do siebie, natomiast nam pozostaje zastosować solidny filrt i wyłowić z programów elementy ważne dla naszej wizji kraju. W obietnice polityków przesadnie wierzyc nie należy. A obecny kryzys jest zjawiskiem w skali światowej i tu nie przeceniałabym roli Tuska. Pozdrawiam
  • 2010-07-04 23:15 | Ustronianka

Nie stworzono nam warunków do głosowania. Przyznano nam 5 członków komisji na 3 tys, mieszkańców, a obecnie w Ustroniu jest 15 do 20 tys. turystów, były 2 godz. kolejki. Moja rodzina i wielu wczasowiczów rezygnowało z głosowania. Ordynacja wyborcza nie przewidziała ze wybory mogą odbyć się latem, kiedy z małych wsi robią sie 25 tys. miasta. Gmina zaproponowała 9 osobową komisję a PKW wyśmiało Urząd Gminy. To się nadaje do Trybunału
  • 2010-07-04 23:16 | Ustronianka

Nie stworzono nam warunków do głosowania. Przyznano nam 5 członków komisji na 3 tys, mieszkańców, a obecnie w Ustroniu jest 15 do 20 tys. turystów, były 2 godz. kolejki. Moja rodzina i wielu wczasowiczów rezygnowało z głosowania. Ordynacja wyborcza nie przewidziała ze wybory mogą odbyć się latem, kiedy z małych wsi robią sie 25 tys. miasta. Gmina zaproponowała 9 osobową komisję a PKW wyśmiało Urząd Gminy. To się nadaje do Trybunału
  • 2010-07-04 23:21 | tkw

fragment opinii Kwaśniewskiego o kampanii:
    "Kampania Jarosława Kaczyńskiego była od początku przemyślana, miała swój polityczny pomysł, maksymalne wykorzystanie emocji. To była świetna kampania. Kampania Bronisława Komorowskiego była to kampania-męczarnia - podsumował Aleksander Kwaśniewski."

TKW: a wg mnie trzeba to nazwać po imieniu - kampania PIS była zdecydowanie lepsza, bo Jarosław i PIS mieli coś do powiedzenia i wiedzieli, czego chcą. A dla Bronka może lepiej byłoby, gdyby żadnej kampanii nie robił, bo co tu przekonywać wyborców jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia poza "panowie i panie, ogólna buźka i kochajmy się" ?
  • 2010-07-04 23:40 | polopiryna

byc moze pan studiuje, ale cos za szybko pan pisze, bo trudno pana zrozumiec
  • 2010-07-05 00:42 | Adalbert

Re: wygrywa demokracja ...

Gdyby wygrał Kaczyński to byłby ogromny sukces demokracji. Wyniki wyborów powinna zawsze podawać komisja wyborcza , a nie sondażownie /goniące za pieniądzem /. Prezydent zawsze powinien mieć krytyczny stosunek do rządu, ponieważ politycy są napędzani ambicjami i pompowani super-ego. Naród jest ofiarą ich eksperymentów i pomyłek. Prezydent powinien być po tej stronie gdzie zwyczajność i ludzka bieda.
  • 2010-07-05 01:23 | tkw

Coś mi się zdaje, że podobnie jak w USA kilka lat temu, będzie to dłuuuugie liczenie głosów ...
  • 2010-07-05 01:25 | tkw

Nie wiem, jakie będą ostateczne wyniki, ale KACZOR, JESTEŚ WIELKI !
  • 2010-07-05 02:26 | JKW

Wygra Komorowski i bedzie to poczatek konca PO.
    A w ogole to jakis taniec i granda, ktory uprawiaja politycy.
    Sprawy najwazniejsze dla narodu leza odlogiem jak np brak szans dla mlodych wyksztalconych ludzi, wysokie bezrobocie, ogromny odsetek ludzi pracujacych za grosze ( 1000-1500 zl) na umowach "zlecenia". Brak polityki pro-rodzinnej - tylko jakies belkoty. Jestesmy na rowni pochylej do niebytu....
    Prasa tez nie podejmuje tych tematow. Wszyscy unikaja trudnych tematow.
    Beznadziejnie.....................
    JKW
    Londyn
  • 2010-07-05 02:33 | Parvus

Witam,
    tak się składa, że jestem absolwentem historii, a Twoja wypowiedź jedynie utwierdziła mnie w moim osądzie toku studiów na tym kierunku - stwierdzam poważny brak przedmiotów umożliwiających szersze rozumienie nie tylko historii, ale i współczesności. W świetle tego, co napisałeś, mam tu na myśli przede wszystkim brak chociażby podstaw ekonomii. Bo o czym mogą świadczyć słowa "dał nam kryzys", jeżeli właśnie nie o totalnej ignorancji ekonomicznej? No, ewentualnie jeszcze o złej woli...
    Cóż jeszcze historia... Jej znajomość powinna nam dać chyba na tyle dużą wiedzę na temat wszelkiego rodzaju prześladowań, nie tylko religijnych, żebyśmy powstrzymali się od dopatrywania się takowych we współczesnej Polsce.
    A tak kompletnie na marginesie - ten PAN też jest historykiem, nota bene autorem świetnych, mądrych tekstów na temat polskości.
    Na zakończenie, czy nie uważasz, że studiowanie kierunku humanistycznego zobowiązuje do większej dbałości o poprawność językową wypowiedzi?
  • 2010-07-05 02:47 | benignus

a wiecie państwo co nas czeka?
    ja stawiam na przyśpieszoną wyprzedaż skarbu państwa po zaniżonych cenach wobec panującego kryzysu vide Tauron......
    i przyjmowanie na peczki zgodnych z wytycznymi europejskimi systemowych podatków od CO2, które beda świetnym nowym haraczem,
    poza tym oczywiście wobec kryzysu wycofanie sie rządu z oietnic dla ludzi z Firmy (policja i inni mundurowi)i nauczycieli pod pretekstem upadku finansów spowodowanych powodzią i osłabieniem złotego.

A prawdziwe cimne masy PO kupią to ez zająknięcia

pozdrawiam serdecznie
    Benignus
  • 2010-07-05 03:01 | Parvus

1.Na temat sukcesu demokracji bardzo mądrą rzecz powiedział B. Komorowski - decyduje o nim przede wszystkim frekwencja. Nie rozumiem dlaczego triumf któregokolwiek kandydata miałoby świadczyć o zwycięstwie demokracji. Ostatecznie żaden z nich programowo nie głosi jej ograniczenia.
    2. Porażką demokracji był np. rok 1933 w Niemczech.
    3. Sondażownie nigdy nie podawały wyników wyborów, nigdy nie nakazywały głosowania w określony sposób. Sondaż - jak wskazuje sama nazwa - jest jedynie badaniem preferencji wyborczych, a to co trafia do mediów, jest jedynie wynikiem tych badań. Jeżeli wyborcy tego nie rozumieją, to świadczy to jedynie (aż?)o niedojrzałości młodej demokracji.
    4. W tym postulacie o krytycznym wobec rządu prezydencie, w tych wszystkich straszeniach monopolem władzy, kryje się (a)z jednej strony amnezja polityczna a z drugiej (b) jakiś poważny błąd logiczny.
    a)Przywoływanie monopolu partyjnego dwóch braci to już banał, który warto rozszerzyć o przypomnienie, że ich formacja polityczna kontrolowała inne ważne stanowiska oraz media publiczne. Cóż, trudno też będzie udowodnić krytyczny stosunek Lecha do rządów Jarosława. Jednak spokojnie - nawet we dwóch nie tak łatwo ukraść księżyc.
    b) Zawsze gdy słyszę straszenie monopolem, te postulaty, aby prezydent reprezentował inną opcję polityczną niż premier, mam ochotę zadać ich głosicielom jedno fundamentalne pytanie: czy znaczy to, że gdyby teraz wygrał J. Kaczyński, to za rok w wyborach parlamentarnych, wiedzeni tą logiką, wierni swojej wizji państwa, zagłosują na PO, SLD, PSL, byle nie na PiS? Wszak rząd powinien być z innej opcji niż prezydent... Jeżeli uwierzyłbym w szczerość tej wizji podziału władzy, życzyłbym wygranej dziś J. Kaczyńskiemu. Nie wierzę, dlatego patrząc na wyniki z ponad 95% obwodów z prawdziwą przyjemnością pogratuluję Panu Komorowskiemu. A za 500 dni - zobaczę... Życzę powodzenia - bo Polska jest jedna.
  • 2010-07-05 06:21 | placek

Cala wladza w rece PO

Cala wladza?
    Raczej nie, nie maja bezwzlednej wiekszosci w Sejmie, nie mowiac juz o konsytucyjnej.
    PSL zacznie wkrotce stawiac sie i wystepowac z zadaniami gruszek na wierzbie, ktore nie beda spelnione wiec wyjda z koalicji.
    Za rok Polska obejmuje prezydencje w Unii, a dokladnie w srodku tejze wypadaja wybory do Sejmu.
    Nie wiem jak z tego wybrnac, intuicja mi mowi zeby jak najszybciej zazadac od PSL kooperacji w przeprowadzeniu znaczacych cieci wydatkow i reformy finansow i jezeli nie beda wspoldzialac, rozwiazac Sejm i przeprowadzic przedterminowe wybory. Oczywiscie Pan Kaczynski prowadzilby " krucjate nie oddamy calej wladzy w rece PO "wiec kto wie jak to by sie skonczylo.
    Skomplikowane, na szczescie nie jestem politykiem.
  • 2010-07-05 06:53 | polopiryna

ladny mi sukces demokracji, kandydat, ktory nagle "lewicuje" w nadziei pozyskania glosow, daje dowod na to, ze nie chce rzadzic dla sprawowania demokracji, a raczej dla sprawowania jakiejkolwiek wladzy
  • 2010-07-05 07:02 | Stan Amerykanski

Skąd ten negatywizm? Za młody Pan na to. Polska idzie w dobra stronę. Nikomu nie lekko w czasach ekonomicznego kryzysu. W Ameryce tez nie różowo. ""
  • 2010-07-05 07:25 | liść_na_wietrze

trzeba wsiąść pod uwagę kolosalne poparcie kościoła który zdecydował kto jest lepszym katolikiem zanim zdecyduje o tym Sąd Ostateczny tudzież granie katastrofą komunikacyjna jako bohaterskie oddanie życia na ołtarzu ojczyzny co jest kolosalnym nadużyciem .

A gdzie racjonalny rozsądek ?
    Tego bardzo zabrakło biorąc pod uwagę wynik niejakiego Jarosława
  • 2010-07-05 08:03 | lordjohn

Przy zmasowanej kontrpropagandzie kościelnej ( tu cytat wypowiedzi księdza z mszy na której byłem wczoraj rano: "dzisiaj mamy wybory - wszyscy wiecie jak macie głosować!"), obrzydliwym wykorzystywaniu osieroconej bratanicy oraz setkom prymitywnych zagrywek pod "ciemny lud, który to kupi" Bronek uzyskał świetny wynik!!! Widocznie sporo Polaków nie dało się ogłupić nachalną propagandą. Ale teraz Bronek, Donald i PO muszą się bardzo starać i ciężko pracować, inaczej poniosą ciężką i ostateczną porażkę.
  • 2010-07-05 08:41 | anyrzam

Jest to właśnie zakłamanie demokracji przez siłę kościoła. Kościół zawsze miał wpływ na lud i na władzę. Jest wielu straszych ludzi, którzy nie znają się na polityce ale po niedzielnej mszy wiedzą na kogo głosować.

Zawsze będą sytuacje trudne i to one sprawdzają stan naszego rządu, pamiętajmy, że oprócz porażek jednak jesteśmy tą zieloną wyspą. Rząd i politycy nie mogą być idealni i przewidywalni, są po prostu jak pogoda i nie dlatego, że są fałszywi czy skorumpowani, zmieniają się bo tego wymaga sytuacja polityczna i całego kraju.

Pokładam w Bronisławie Komorowskim naprawdę dużą nadzieję, czuję mobilizację, zmianę, ale boję się, że B.Komorowski może zmienić postawę wobec J.Kaczyńskiego. Obawiam się J.Kaczyńskiego i czuję, że wcale nie zapowiada się tak pogodnie - "zgoda buduje" może i tak, ale w perspektywie Kaczuńskiego to szczcze gadanie" i on wie lepiej, obawiam się Jarosława K., że będzie walczył do konća i tu tej zgody budującej nie widzę.

Jestem młodą studentką, ja dopiero buduję swoje przekonania polityczne, jak dożyje 70siątki wtedy będę mogła krytykować rząd i politykę i będę mówiła głośno, póki co oczekuję polepszenia warunków na rynku pracy i to jest problem, który powinien się znaleść na górze listy spraw, każdej partii.
    Bronku musi pamiętać, że od tąd nie jest zwykłym prezydentem, to dziwne wybory dziwna prezydentura.
  • 2010-07-05 09:02 | maria 11

Jestem bardzo ciekawa, czy spelni wszystkie obietnice z tym uśmiechem i haslem "zgoda buduje" - kto bedzie tego pilnował? skoro zgoda buduje i wszelkie domagania sie wiarygodności moga być uznane za brak zgody?
  • 2010-07-05 10:34 | Ivah

Panie TKW, ja się zastanawiam dlaczego Pan nie odnosi się do człowieka z szacunkiem. Jeżeli głosi Pan politykę Pana Kaczyńskiego to zapewne jest Pan katolikiem. Zakład dosyć ryzykowny, ale Pan Kaczyński raczej przekonuje takie osoby. Katolicyzm ma przecież w swoich założeniach poszanowanie godności ludzkiej. Nawet od poczęcia, cz tylko do urodzenia?
    Dodatkowo, Pańska retoryka -braku szacunku- jest jak Pan widzi nieodwzajemniona. Zwolennicy Komorowskiego bardzo rzadko używają złorzeczeń czy wulgaryzmów, w przeciwieństwie do typowych wyborców Pana Kaczyńskiego, którego jest Pan przykładem.

Mam kontakt z wieloma ludźmi i zauważyłam, że zwolennicy P. Kaczyńskiego to ludzie dla których słowa - lojalność, szacunek, szczerość, przyzwoitość i patriotyzm mają zatraconą pierwotną naturę.

Proszę zdementować moje patrzenie.
  • 2010-07-05 11:23 | PAK

> 1. Kaczyński potwierdził swoje przywództwo w PIS
    Prawda. PiS miałby o wiele trudniej, gdyby Jarosław Kaczyński przegrał znacznie. Albo został prezydentem.

> 2. PIS uwierzyło w swoje możliwości
    Nigdy nie przestało wierzyć.

> 3. Przez rok PO i Tusk „dadzą ciała” tak jak dawali do tej pory, czyli nie zrobią nic.
    Dobry wynik Jarosława Kaczyńskiego dowodzi, że nie ważne, co się robi, bo można nic nie robić (pamiętam jego rządy, niestety), ważne co się wyborcom sprzeda przed wyborami. Tu PiS ma łatwiej z pozycji krytyka. Ale i PO nie jest bez szans.

> 4. Za pół roku koalicja PO-PSL rozpadnie się z hukiem, inaczej PSL-owi grozi zniknięcie ze sceny politycznej.
    Więc albo PO czeka koalicja z SLD i nowe pomysły. Albo wcześniejsze wybory.

> 5. Za rok PIS wygrywa wybory, Kaczyński jest premierem i tworzy koalicję z SLD.
    Z Grzegorzem Napieralskim może. Ale sądzę, że tylko z nim, bo wybacz, SLD jest pamiętliwe.
  • 2010-07-05 11:27 | PAK

Jarosław Kaczyński i PiS wynajęli fachowca do przygotowania kampanii. Gdyby tego samego fachowca wynajęła PO, a PiS robił kampanię swoimi politykami, efekty byłyby dokładnie odwrotne.
    (Co świadczy źle o PO, ale wcale nie tak dobrze o PiS.)
  • 2010-07-05 11:31 | PAK

Prezydenta wybiera się na pięć lat, a nie na kilkanaście miesięcy, do najbliższych wyborów parlamentarnych.
    Swoją drogą, choć jakiś ułamek Polaków rzeczywiście dba o to, by prezydent i premier się równoważyli, to jednak większość jest zwykle gotowa zagłosować za pełnią władzy 'swojego'. Tak było choćby w roku 2005, przedtem w 1995. Jeśli w 2000 było inaczej, to tylko dlatego, że wybory parlamentarne były za rok, a SLD znajdowało się na tej samej drodze wznoszącej do władzy, co Aleksander Kwaśniewski.
    Zresztą zgaduję, że gdyby wygrał Jarosław Kaczyński wcale ewentualnego zwycięstwa PiSu w 2011 nie uznałbyś za 'klęskę demokracji'...
  • 2010-07-05 11:49 | Stan Amerykanski

Za to Kaczynski po operacji wizerunku na potrzeby wyborów będzie teraz kontynuował rozmowę jak Polak z Polakiem. Ha! Ten prawdziwy patriota oczywiście z tym farbowanym łże-patriota. No ale Komorowski ma nadal mówić o zgodzie. To jest walka starego zasciankowego z kompleksami z nowym Europejskim.

""
  • 2010-07-05 12:24 | aniaania

jestem z dumna z ludzi którzy ucza sie na własnych błedach i nie dopusczaja aby poraz kolejny zwycięzala homofobia i komplatnay brak umiejetnosci dyplomatyznych.:) witat Panie Prezydencie!!- jai by Pan nie byl i tak jest Pan lepszy od kontrkandydata!!!
  • 2010-07-05 12:35 | Bejotka.

Prawda jest taka, że styropian wygrał ze styropianem. Przy następnych wyborach zapewne kolejność się odwróci i styropian wygra ze styropianem. Innych zmian nie będzie. W efekcie zgoda zbuduje, a Polska będzie najważniejsza. Pełne szacunku pozdrowienia dla wszystkich dyskutantów.
  • 2010-07-05 12:46 | gosc

WSTĘPNE WYNIKI II TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH

Wg mnie nadchodzą ciężkie czasy dla Polaków. Zastanawia mnie krótka pamięć społeczeństwa, które nie pamięta, czasów 'panowania' SLD oraz Kwaśniewskiego. Nie pamięta, jaki folwark sobie urządzili w tamtych latach. Dla przeciętnego obywatela to były bardzo ciężkie czasy, wysokie bezrobocie, słaba złotówka, i brak perspektyw na poprawę sytuacji. Ale największy wg mnie zarzut to stworzenie z Polski 'zagłębia' taniej siły roboczej. Teraz wg mnie będziemy mieli powtórkę z rozrywki. Ty bardziej, że bardzo dużo dawnych działaczy SLD działa w szeregach PO. W dość krótkim okresie zostaniemy 'obłożeni' kolejnymi podatkami, czy też innymi daninami. W Polsce jakość tworzonego prawa jest poniżej krytyki, i brak zaworu bezpieczeństwa w postaci opozycyjnego prezydenta zapewne to potwierdzi, tym bardziej, że Komorowski jest osobą bez charyzmy, zwykłą marionetką w rękach ‘cwaniaków’ z PO….
    Ale już S.Lem w publikacji „Rasa drapieżców” nie dawał cienia wątpliwości, na poprawę sytuacji w Polsce, do tego jego zdziwienie budziło brak rozwoju nauki i edukacji w Polsce….
  • 2010-07-05 12:49 | tkw

1. Nie wyznaje zasady, ze KAŻDEMU należy się szacunek tylko za to, że istnieje. U mnie na szacunek trzeba sobie zasłużyć, to nie jest coś, co się należy "jak psu kasza". Tyle, że brak szacunku w tym rozumieniu nie oznacza u mnie czegoś negatywnego, jest to raczej postawa obojętna, takiej postawie daleko do pogardy, na którą też trzeba "zarobić". Jest kilka osób które szanuję, np. bardzo szanowałem ś.p. Macieja Płażyńskiego, bo w moich oczach sobie na to zasłużył, z drugiej strony gardzę np. Jerzym Urbanem, uważam go za człowieka bez honoru (opluwał ludzi jako rzecznik rządu wiedząc, że nie mogą się bronić). Nie widzę powodów, bym miał "padać na kolana" przed Komorowskim tylko dlatego, że wygrał wybory, tym bardziej że ja nie cenię demokracji i w tych wyborach udziału nie brałem. Wg mnie Komorowski jest kolejnym wcieleniem Dyzmy i tyle. Słowo "dupek" jest jak dla mnie krótkim określeniem takiego właśnie człowieka - nijaki, fałszywy (chodziło mu o ukoronowanie swojej kariery a nie o pracę dla Polski), mało porywający itd.

2.Co ma do tego katolicyzm - nie rozumiem. Kwestia czy jestem katolikiem czy nie to moja prywatna sprawa.

3.Nie wiem na jakiej podstawie wyraża Pan pogląd, że "jeśli ktoś głosi politykę Kaczyńskiego to jest katolikiem". Jeśli przyjąć za prawdziwe dane, że 95% tego społeczeństwa to katolicy, to kto głosował na Komorowskiego ? Ufoludki ?

4.Co do używania przez zwolenników Komorowskiego stylu - no to nieźle się uśmiałem myśląc przy tym o Palikocie, Niesiołowskim a i samym Tusku też.

5.Gratuluję wiedzy na temat cech typowego wyborcy Kaczyńskiego. Sporo naukowców się nad tym biedzi a Panu się udało, Pan wie. Przy tym stwierdzam po raz kolejny - nie jestem wyborcą nikogo.

6.Akapit o lojalności, przyzwoitości itd. - szczerze mówiąc jest to bardzo ciężkie oskarżenie względem paru milionów ludzi w tym kraju. Stwierdzenie, że ludzie ci nie wiedzą co to "szacunek, szczerość, przyzwoitość i patriotyzm" jest wg mnie bardzo obraźliwe. W dawnych czasach za takie opinie trzeba było się tłumaczyć z bronią w reku, szkoda że te czasy minęły, dziś niestety można bezkarnie tak pluć na ludzi.

nie pozdrawiam
  • 2010-07-05 13:01 | Anna

I dzieki Bogu!!
  • 2010-07-05 14:14 | Ivah

hahaha, ale mnie Pan zdruzgotał. Przyznaję się do mojego ograniczonego myślenia. Uczę się bo młoda jestem. (A ta nauka była bardzo śmieszna <szczególnie z ufoludkami>).
    Chcę jednak podkreślić, że nie jest dla mnie godne, a tym bardziej dla drugiej osoby nazwanie go du8kiem. To jest niedobre.

A ja pozdrawiam
  • 2010-07-05 14:41 | tkw

A więc poprzednią Pani wypowiedź biorę na karb młodego wieku. Proszę jednak mieć świadomość, że Pani jako kobieta w dawnych czasach oczywiście nie musiałaby z bronią w ręku odpowiedzieć za swoje słowa, ale musiałby to zrobić najbliższy dla Pani mężczyzna. W dawnych czasach Pani mąż, ojciec czy brat mogli stracić życie dając satysfakcje komuś obrażonemu Pani słowami. To nakładało na kobietę obowiązek postępowania z umiarem, szkoda, że dziś kobiety czują się często bezkarne w swoim postępowaniu (ale szacunku dalej jako kobiety żądają, to już uwaga raczej ogólna niż do Pani konkretnie)

Słowo "dupek" w dyskusjach politycznych uważam za całkiem dopuszczalne. Mam kolegę który uważa, że jak się mówi o polityce to wolno powiedzieć wszystko, takie to wzbudza emocje. Ja aż tak daleko nie idę. Mówiąc o Komorowskim "dupek" wyrażam moją negatywną opinię o nim i mam do tego prawo, mandat prezydenta nie oznacza przecież, że muszę go kochać ? Tym bardziej, że ja w tym cyrku udziału nie biorę a więc i jego efektów honorować nie muszę. Jak ktoś brał udział w wyborach to musi honorować wynik, choćby mu niemiły. Mam zwyczaj wyrażać się konkretnie i chyba nie przekraczam dopuszczalnych granic, o czym świadczy m. in. fakt, że na prawie 1000 wpisów na tym forum ani jeden nie został usunięty przez moderatora. Więc nie nazwę go ani zdrajcą, ani złodziejem, ani człowiekiem podłym (choć to ostatnie ma uzasadnienie - kiedyś jako Min. Obrony Nar. oskarżył o korupcję swojego zastępcę Szeremietiewa i oświadczył, że jeśli Szeremietiew okaże się on niewinny, to on, Komorowski, odejdzie z polityki. Szeremietiew został prawomocnie uniewinniony od zarzutu korupcji kilka miesięcy temu)

tym razem pozdrawiam, młodość i płeć mają swoje "plusy dodatnie"
  • 2010-07-05 16:44 | jpiast

a co teraz

Czy ktoś pamięta jeszcze podatek 3*15%, o którym mówiła Platforma?
    Czy ktoś pamięta jeszcze okręgi jednomandatowe do sejmu i samorządowe?
    Oczywiście teraz Platforma musi zgonić na kryzys a nie na prezydneta.

Na koniec dodam,że głosowałem na Komorowskiego, ale tylko dlatego,że daje im 500 dni mojego głosu, tak jak prosili.

Inna sprawa, że dziennikarze mają problemy z dokumentacja i archiwizacja takich rzeczy... chociażby 10 obietnic podpisanych tuż przed wyborami przez decydentów platformy, teraz mają prezydenta... nic nie stoi na przeszkodzie....dlaczego nikt o to nie pyta;/
  • 2010-07-05 17:32 | czaro

Panie tkw, jezeli nie ceni pan demokracji, odnoszac sie do fragmentu wypowiedzi, to moze warto zaryzykowac w swoim zyciu , i zyc prawda, prosze sie wybrac do Koreii Polnocnej. Powinno sie panu tam lepiej zyc, malo demokracji, powszechny porzadek i jedne przekonania.
    Przy okazji moze pan zabrac ze soba swojego guru.....
  • 2010-07-05 17:35 | tkw

"Z wyniku marszałka bardzo zadowolony był premier. - Jeśli się potwierdzi, będzie najszczęśliwszą chwilą w moim życiu - mówił dziennikarzom. Zapowiedział, że Komorowskiego "po męsku wyściska", a jednym z pierwszych projektów, które zamierza przeprowadzić wspólnie z nowym prezydentem będzie konsolidacja finansów publicznych. - Od poniedziałku zabieramy się ostro do roboty - zapewnił, a wynik marszałka Sejmu nazwał jeszcze jednym kredytem od wyborców, który trzeba spłacić."

TKW: od poniedziałku ? A ja naiwny myślałem, że wszystko jest gotowe, tylko wyciągnąć z szuflady ... Co ja robiłem przez ostatnie 3 lata ? ...

A co do kredytów - ostatnio jakoś trudniej je spłacać ...
  • 2010-07-05 17:41 | czaro

Ciemna masa to moze jestes ty czlowieku. Wypraszam sobie takie epitety.
    Co do podatku co, to przypominam, ze poprzedni prezydent ( nazwiska nie pamietam i sobie nie przypomne, ten co rozwalil sobie glowke pedzadz na oslep),podpisal zgode na wprowadzenie co do obciazen podatkowych.
    Troche na szczescie Tusk odkrecil ten niekorzystny proceder.
    Poza tym , obecny premier jest najlepszym jakiego mielismy w dotychczasowej historii.
  • 2010-07-05 18:02 | tkw

"obecny premier jest najlepszym jakiego mielismy w dotychczasowej historii"

TKW: WOW, mocne stwierdzenie. Proponuję spotkanie za rok, "pożywiom uwidim", jak mawiali starożytni Rzymianie.

A jeśli Lech Kaczyński coś podpisał, co jak twierdzisz, "Troche na szczescie Tusk odkręcił ten niekorzystny proceder", to ciekawe kto mu to do podpisu podsunął ?
  • 2010-07-05 18:13 | tkw

Ciekawy sposób myślenia. A czemu mam stąd wyjeżdżać, Polska to nie mój kraj ? Ma Pan jakiś akt własności Polski, który mnie wyklucza dlatego, że nie cenię demokracji ? Ponoć to PIS dzieli a Pan nie tylko dzieli ale chce mnie wyrzucić ? A więc to jest ta "miłość i zgoda" o której mówi PO, a ja głupi nie mogłem pojąć o co im chodzi, bo wydawało mi się, że w 38 milionowym Narodzie różnice to rzecz normalna ...

A tak na marginesie - parę dni temu czytałem gdzieś, że w ostatnich latach ok. 30 państw przestało zaliczać się do demokratycznych - czyżby demokracja była w odwrocie ?! Jednak gdzieś ludzie czasem mądrzeją ...

A co do tego życia w prawdzie to zupełnie nie zrozumiałem. Właśnie dlatego, że żyję uczciwie i NIGDY nie kłamię, nie biorę udziału w tym oszukańczym demokratycznym cyrku. A z tego co wiem, to Korea Północna to chyba nie jest państwo oparte na uczciwości ...
  • 2010-07-05 18:17 | Sybirak

Ten komentarz jest dla wielu, ale szczególnie dla TKW.
    Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej jeszcze się toczy. Trwa to tak długo, bo trzeba tłumaczyć wszystko na język polski. Otóż to, co Panowie powiecie, jak będzie stwierdzenie, że to prezydent wymusił lądowanie na polecenie swego brata? Tego widzę nie bierzecie pod uwagę. A szkoda, bo czemu JK nie chce ujawnić treści swej rozmowy z bratem, tylko mami czytelników rozmową o mamie, co jest nieprawdą, bo LK sam z nią rozmawiał, a JK rozmawiał z bratem ze szpitala.
  • 2010-07-05 18:20 | micjur

To już nie tylko emocje a wręcz egzaltacja.Staram się zrozumiec co tak silnie oddziaływuje na sympatyków PiS.
    Frustracja ? ,pewnie tak,ale wielu jej doświadcza,także spoza tego kręgu, nie wpadając
    jednak w nastrój krucjaty.Wiara w niezwykła osobowośc wodza ?,pewnie też .Tutaj trzeba byc wyznawcą a analogie historyczne nie są mi miłe.Jakie motywacje konstruktywne ?.
    Co ma nastapic po historycznym i tak niecierpliwie wyczekiwanym tryumfie PiS ?.
    Nie jestem złośliwy.Byc może przyjdzie mi spędzic "końcówkę" w tej rzeczywistości.Mam nadzieję,że tzw IV RP ,rzeczywiście nie jest już celem.
  • 2010-07-05 18:36 | tkw

TAK BYŁO ! Sam widziałem.

W tym samolocie Lech i Jarosław lecieli razem. Postanowili, że jeden z nich, Lech się poświęci a wtedy drugi, Jarosław, wyciągnie z tego korzyści. A w ogóle to największy numer dopiero przed nami - przed odlotem tego samolotu Lech i Jarosław ZAMIENILI SIĘ ! To Jarosław zginął a Lech żyje, więc wybór Komorowskiego jest NIEWAŻNY ! A do tego nikt nie wie, że ich było TRZECH bliźniaków (trzecim nazywano Dorna, ale niesłusznie), więc ten trzeci za chwilę powróci jako Jarosław (ten trzeci ma tak naprawdę na imię Księżyc).
  • 2010-07-05 20:24 | tkw

A propos "od poniedziałku do roboty":

Prezydent z PO, Bronisław Komorowski urzęduje już od katastrofy w Smoleńsku, tak ze 3 miesiące. Czemu w tym czasie PO niczego nie zaproponowała ? Przecież weta by nie było, prawda ? Odpowiedzi są dwie:

1. nie było czego proponować, szuflady są puste.
    2. Ważniejsza od reform była kampania wyborcza.

A jeśli ktoś myśli, że "tera od poniedziałku to już chłopy do roboty", to przypominam że za chwilę będzie kampania do samorządów a następnie ta najważniejsza, do sejmu. na tym w dużym stopniu polega "demokracja": po wygranych wyborach nie zamierza się realizować obietnic, tylko myśli się o następnych wyborach, jak je wygrać.
  • 2010-07-05 21:22 | ja

Czy można się dowiedzieć co pan proponuje zamiast demokracji?
  • 2010-07-05 21:28 | ja

Do Sądu Najwyższego jeżeli już.
  • 2010-07-05 21:57 | tkw

Temat jest zbyt długi jak na takie forum. Parę razy o tym pisałem, nie będż się powtarzał, bo to sprzeczne z regulaminem forum.

pozdrawiam
  • 2010-07-05 22:39 | Mikołaj.Nephesh

Witam. Wielu tutaj przede mną utyskiwało na negatywną rolę Kościoła Katolickiego, jako siły mocno wspierającej jedną ze stron sporu politycznego. Wypadałoby się z tym zgodzić, jednak wydaje mi się, że ludzie nie zastanawiają się nad tym, jak wielce jest to niebezpieczne i jak bardzo niezgodne z regułami życia społecznego, którego naczelną umową jest przecież Konstytucja RP. Wypowiedzi biskupów dotyczące polityki, najbardziej skandaliczna instytucja kościelna, czyli Radio Maryja (nie bawmy się w niuanse - CAŁY KRK jest odpowiedzialny za to co się tam dzieje, włącznie z tymi księżmi, którzy rzekomo nie zgadzają się z linią tego środowiska), wręcz bezczelne groźby (biskup Pieronek mówiący "jeśli rząd chce wojny, to będzie ją miał" – to skandal nad skandale, bezczelne, typowo teokratyczne zacięcie przedstawiciela organizacji, która kazała onegdaj słowami najwyższego ze swoich przedstawicieli całować swe stopy książętom), upychanie religii w szkołach – wszystko to jest dowodem na to, że Kościół Katolicki mówiący, iż uznaje rozdział kościoła od państwa uznaje tę zasadę tak na prawdę tylko jednostronnie. Gdyby jakikolwiek urzędnik państwowy (będący katolikiem i w związku z tym roszczący sobie prawo do publicznego krytykowania decyzji hierarchii kościelnej) próbował wpływać na działalność tej instytucji spotkałby się z piskiem i wrzaskiem hierarchów łkających coś o "nieprawdopodobnym naruszeniu zasad" oraz "nienawiści skierowanej w kościół" jakiej za pewne "nie powstydziliby się komuniści" itd...
    Po co to piszę w związku z wyborami prezydenckimi? Właśnie minimalnie przegrał je kandydat WYRAŹNIE wspierany przez stronę kościelną. Ale, choć przegrał te wybory, odzyskał zdolność "wybieralności" dzięki przedziwnemu splotowi okoliczności oraz pomnikowo nadętej propagandzie martyrologicznej. Widać było to znowu choćby w przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego, który znowu całkowicie nieuprawnienie użył słowa "męczeńska" mówiąc o śmierci swojego brata i części zaplecza politycznego (bo przecież nikt chyba nie sądzi, że ktokolwiek z tych opłakujących p.Prezydenta płacze również po np. panu Szmajdzińskim, czy pani Jarudze-Nowackiej). Rola Kościoła jest z roku na rok coraz potężniejsza i silniejsza, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że przyzwyczailiśmy się do tego, że granica rozłączności państwa od kościoła jest permanetnie naruszana. W tym sensie PiS jest li tylko narzędziem w rękach tej potężnej instytucji, która istnieje już około 16 wieków! Warto się nad tym zastanowić zamiast lekceważąco mniemać, że siłą kościołów są tylko stare zdewociałe babcie. To nieprawda. Siłą kościoła był i jest fakt, iż tak na prawdę jest on WYRAŹNĄ i POTĘŻNĄ siłą polityczną, której większość bądź nie upatruje w tym charakterze, bądź wręcz nieświadomie wspiera. A przecież generalnie rzecz biorąc wszystkie kościoły, parafie, zakony, instytucje satelitarne wyraźnie, stale, niezmiennie i od baaaaaardzo dawna pracują na to, by utracony wpływ na władzę świecką można było w końcu odzyskać. Ta instytucja NIGDY nie pogodziła się z tą stratą, a przecież to właśnie ten czynnik jest CECHĄ KONSTYTUTYWNĄ tej instytucji! To kościół RZYMSKI, a więc państwowy. Jedyna religia, która posiada własne państwo. Papiestwo jest emanacją idei naziemskiej teokracji pod wodzą tzw. "Ojca Świętego" (i nie jest to rozumiane jako tytuł należny jedynie Bogu Ojcu). To nigdy się nie zmieniło i nigdy się nie zmieni. Znamienne, że ta linia podziału, która wytworzyła się u nas (libaralno-konserwatywna) jest linią dzielącą od dawna Stany Zjednoczone. Tam również religijna prawica, strażniczka cnót wszelakich (a jakże) otwarcie wpływa na politykę i uzurpuje sobie rolę miękkiej władzy. Wygodnej, bo pozbawionej weryfikacji i odpowiedzialności. Ciekawe, że ten podział, wraz z odziedziczeniem amerykańskiego systemu republikańskiej demokracji, przyjął się i u nas. Wydaje się, że nie jest to przypadek. Owa oś konfliktu jest bowiem bardzo wygodna dla strony religijnej. Podkreśla ona i zaognia kontrowersyjne punkty napędzające dyskurs publiczny, przez co gromadzi pod swoje sztandary zalęknione rzesze wszystkich spod znaku "co to się dzieje". W ten sposób owce wpędza się do swojej zagrody.
  • 2010-07-06 08:52 | jęzory

A mnie uderzyła dwoistość duszy Marty Kaczyńskiej.Miesiąc po śmierci ojca i matki zaczęła się udzielać w kolorowych brukowcach,wyluzowana bez traumy ,jak gdyby nic się nie stało.A jednocześnie widać ją cierpiącą przy stryju,który też chyba zapomniał co to jest smutek po stracie jedynego brata i bratowej.
  • 2010-07-06 09:26 | obserwator

PiS odwraca kota ogonem i twierdzi, że wynik JK to zwycięstwo

A fakty są następujące:
    Komorowski zdobył 8 mln 933 tys 887 głosów, czyli 1 mln 14 tys głosów więcej niż J. Kaczyński i 1 mln 911 tys więcej niż Tusk w 2005 roku.
    Tymczasem J. Kaczyński zdobył 338 tys głosów mniej niż jego brat Lech w roku 2005. A wszystko to mimo Smoleńska, powodzi i wakacji.
    Reasumując - poparcie dla PiS-u spada, a dla PO rośnie. I bardzo dobrze. :-)
  • 2010-07-06 10:32 | amarena

tkw: "ciekawe kto mu to do podpisu podsunął ?"

Jak to mozliwe, że tak wybitny mąż stanu jak Lech Kaczyński nie wiedział co podpisuje, bo ktoś, i wszyscy oczywiście wiemy jak złośliwy i wredny jest ten ktoś, PODSUWA mu do podpisania coś czego nasz biedy prezydent wczesniej nie przeczytał??!!

Chyba zapędziłeś się w tłumaczeniu błędów Kaczyńskiego
  • 2010-07-06 12:26 | tkw

Albo ja jestem głupi albo Ty czegoś nie rozumiesz.

Prezydent nie tworzy ustaw. Jeśli cokolwiek podpisuje to tylko ustawę przygotowaną przez rząd i przegłosowaną przez sejm. W tej sytuacji mieć pretensje do Prezydenta o treść ustawy to pomylenie adresu. Z tego co napisał "czaro" wynika:
    - rząd przygotował projekt ustawy
    - sejm tę ustawę przegłosował
    - prezydent podpisał
    - na koniec Tusk czyli rząd uznał, że ustawa jest szkodliwa. JEGO WŁASNA USTAWA !

jeszcze raz: prezydent nie ma takich uprawnień, by samemu napisać kretyńską ustawę, podpisać ją i śmiać się że rząd teraz musi tę żabę zjeść.

Do tego kuriozalne jest, że ślepy miłośnik PO (czaro) ma pretensje do Lecha, że podpisał ustawę przedłożona przez rząd i sejm ! To już można naprawdę dostać schizofrenii, jedni miłośnicy PO zarzucają Lechowi że wetował a inni że podpisywał. Wniosek z tego jest taki, że zwolennicy PO na przyszłość powinni wybrać prezydenta analfabetę, wtedy niczego nie podpisze (bo nie potrafi) a pretensji o brak podpisu też nie można mieć (bo nie potrafi)

czasem trzeba trochę pomyśleć. W krytykowaniu przeciwników politycznych też jakiś sens byc powinien - a może nie musi ...

pozdrawiam
  • 2010-07-06 13:17 | mir

Wiem dlaczego nie głosowałem na Kaczyńskiego. Pomijam fałsz i rozchwianą psychikę. Był/byli u władzy i mieli jej pełnię. Nie zrobili nic by podjąć reformę kraju. Zrobił wiele by podzielić naród.
    Głos na Komorowskiego to nie dowód zaufania. Raczej żądanie by przy braku przeszkód politycznych okazano odwagę.
    Nie mam ochoty słyszeć o zbliżających się następnych wyborach i związanym z tym ryzykiem.
    Nie mam ochoty na tematy zastępcze jak in-vitro. Te niby moralne dylematy są nimi tylko dla zaścianka i tępych umysłów. Dla reszty, potrzebne jak leczenie zębów.
    Nie mam ochoty na zapewnienia, że teraz zabierzemy się do zmian tylko potrzeba na to czasu. Poważna partia i poważni ludzie pewnie już od dawna mają przygotowane poważne projekty ustaw.
    Mam nadzieję, że po prostu jak dobry gospodarz nie będą czekać z decyzjami. Zrównoważą budżet pamiętając o tym że jego źródłem są budżety rodzin (przesada tylko pozorna).
    Reform edukacji nie będą szukać w strukturze szkolnictwa a w pomyśle na wiedzę.
    Pomysł na zdrowie nie powinien krążyć wyłącznie wokół pieniędzy. Nadzór nad finansami publicznej służby jest iluzoryczny. To przykład jak biurokracja tworzy wydatki.
    Zdrowie i emerytury - przestać udawać, że państwo realizuje swoje obowiązki. Tak nie jest i powinno się to zmienić.
    Źródłem kłopotów nie jest brak pieniędzy, to skutek fatalnych pomysłów i organizacji.
  • 2010-07-06 14:31 | amarena

a odmowa podpisania złej ustawy?
    jakoś prezydent nie miał przy innych ustawach problemów ze stosowania swoich uprawnień.

nie jestem zwolennikiem żadnej z opcji politycznych, co najwyżej zdrowego rozsądku. Dogłębnie zadziwia mnie łatwość wyszukiwania usprawiedliwień dla swoich ulubieńców politycznych i łatwość wyszukiwania bardziej lub mniej prawdziwych przewinień "wrogów" politycznych przez osoby bardzo zaangażowane w internetowe życie polityczne. Całkiem jak to można zaobserwować czytając twoje wypowiedzi
  • 2010-07-14 12:08 | Bardzo dobry post

Z wieloma tezami się zgadzam i może bym dorzucił jeszcze jedną- Kościół katolicki to korporacja-sprzedaje usługi religijne,gromadzi majątek,dąży do ekspansji,jest internacjonalistyczny,przy zachowaniu pozorów nacjonalistycznych, szczególnie dotyczy to polskich owieczek ,które z lubością poddają swoje dumne karki postronkowi klerykonacjonalizmu.Jest to klasyczna metoda dostosowania produktu do potrzeb rynku lokalnego.Nawet stosunek do polityków jest typowy dla korporacji-korumpują ich płacąc im odpowiednią stytmulacją swoich durnych owieczek w czasie wyborów.
  • 2010-07-15 08:36 | tkw

Masz pretensję do Lecha Kaczyńskiego że podpisał złą wg Ciebie ustawę a nie chcesz dostrzec, że najpierw ktoś tę ustawę musiał napisać (rząd) i przegłosować (sejm). To tak jakbyś miała pretensje do policjanta, że wlepia Ci mandat za przekroczenie prędkości - NAJPIERW było przekroczenie prędkości i to Ty ją przekroczyłaś a dopiero potem jest mandat. Ustawy (wszystkie, i te dobre i te złe) pisze rząd a ostatecznie przegłosowuje sejm (wnosząc swoje zmiany).

Nawet wtedy, gdy prezydent zgłasza projekt ustawy (ma tzw. inicjatywę ustawodawczą), to
    1. nie ma wpływu na to, co z jego projektem zrobi sejm - sejm może ją "wywrócić do góry nogami" - sam kiedyś przygotowałem projekt ustawy, sejm dodał do niej artykuł i do dziś nikt nie potrafi powiedzieć, co sejm "miał na myśli", specjalnie się tym interesowałem, ten artykuł NIGDY nie został nigdzie zastosowany.
    2. prezydent nie ma wpływu na to, czy sejm się nią w ogóle zajmie a jak zajmie to czy przegłosuje (wprowadzając swoje zmiany).

A co do tego, że "jakoś prezydent nie miał przy innych ustawach problemów ze stosowania swoich uprawnień." - zawetował niecałe 2% ustaw, więc widać, że robił to b. rzadko, a i tak platformerzy wymyślali mu od "hamulcowych" (co ciekawe, nikt nie nazwał tak Kwaśniewskiego, który zawetował ok. 30% ustaw). Co więcej, Lech Kaczyński zawetował ok. 20 ustaw a zgłosił projekty ponad 40-tu, jakoś nie mogę znaleźć informacji, co się z nimi stało, zdaje się że utknęły w biurku marszałka Komorowskiego (zgłosił wróg – to do kosza). Widać, że Lech Kaczyński chciał coś zrobić a nie tylko opiniować to co mu przyślą (piszę "opiniować", bo na mocy konstytucji prezydent ma OBOWIĄZEK wypowiedzieć się o KAŻDEJ ustawie - veto znaczy "nie zgadzam się", podpis znaczy "zgadzam się", odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego znaczy "uważam ustawę za sprzeczną z Konstytucją więc niech Trybunał to rozstrzygnie" - jak TK powie "jest zgodna" to już MUSI podpisać. Warto zwrócić uwagę, że podpisanie ustawy JEST wyrażeniem opinii o niej, podpisanie to nie jest "umywam ręce")

pozdrawiam