Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

(27)
To wyborcy przeciągnęli Bronisława Komorowskiego przez ucho igielne, wbrew działaniom jego otoczenia. Uff. Tak wybrali w pełni świadomie, co jest może największą wartością tych wyborów.
 • 2010-07-04 22:19 | Leonidas

  Nareszcie

  Dzięki Rodacy! Po pięciu stresujących latach wreszcie będzie można odetchnąć innym powietrzem.
 • 2010-07-04 22:36 | konrad44

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  A ja uważam, że w zawiedli. Dość nikła przewaga, bardzo chwiejna i niepewna. Co to oznacza ? Część (mała bo mała - ale jednak) wyborców Komorowskiego po tragedii pod Smoleńskiem (może i po powodzi) przeszła na stronę PiSu.
 • 2010-07-04 22:58 | John

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  No cóż POpaprańcy niedługo sprzedadzą Polskę i wtedy też się będziesz cieszył.
 • 2010-07-04 22:58 | Przemek

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Oj, Ja bym poczekal na ostateczny wynik wyborow.Moze byc na prawde zaskoczeniem.Za pozno na kleske, albo za wczesnie. Zobaczymy
 • 2010-07-05 00:30 | krasnal

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  A ja właśnie też i dlatego głosowałem na B. Komorowskiego, by nie słuchać i nie widzieć u władzy takich małych ludzi ( muszę to napisać ) jak ty prostaku John-u.

  To taki prostacki język PiS-u - jak Twój, także odpycha od was ludzi niczym ogromny buldożer.

  Czy Wy nie możecie z innymi rozmawiać tak normalnie?
 • 2010-07-05 00:52 | tkw

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Do "krasnal" i "John"

  Słowo "POpaprańcy" zbyt sympatyczne nie jest, ale mieści się w tzw. "grze słów" (podobnie jak powiedzieć Kaczor o Kaczyńskim nie jest obraźliwe). A co do "krasnala" - "małych ludzi", "prostacki język" - to ciekawe, że często innym zarzucamy to, czym sami jesteśmy. Bo Twój wpis oceniam (jako obserwator) jako znacznie bardziej "podlegający" temu buldożerowi o którym wspominasz, niż wpis "Johna".

  pozdrawiam
 • 2010-07-05 02:50 | Adam 2222

  Do jakiego przekrętu jest potrzebny Tuskowi hrabia pilnujący "żyrandoli"? Zbychu i Rychu to za małe sprawy


  Frekwencja ~ 50% mówi sama za siebie, że Styropian żywi się dobrze.
 • 2010-07-05 04:35 | AdamJ

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Tak, PO, Tusk i Komorowski mają naprawdę za co dziękować tym, którzy na nich głosowali. Mogą mówić nie tyle o sukcesie, co o uniknięciu katastrofy. Oby wykorzystali szansę, którą wbrew wszelkim okolicznościom dostali.
 • 2010-07-05 09:17 | Patos

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  "To taki prostacki język PiS-u - jak Twój, także odpycha od was ludzi niczym ogromny buldożer."
  A o języku palikota to zapomniałeś? Czy on może był z innej partii?
 • 2010-07-05 11:26 | Sławomir Osiński

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Zwolennikom (wyborcom) PiSu,na tym forum gratuluję "zwycięstwa" w wyborach prezydenckich.Pogrążony w głębokim smutku,z powodu klęski Bronisława Komorowskiego.
 • 2010-07-05 13:47 | Misiek

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Palikot jest jeden. Jakoś nie widzę, żeby przeciętny wyborca PO ział jadem i wymachiwał rękoma, jak pewien zwolennik PiS, który miał pecha zostać nakręconym wczoraj pod Pałacem albo ci, których nakręciła ekipa Lisa. Nie sądzę, żeby, powiedzmy, red. Sakiewicz miał się czego obawiać na dowolnym wiecu poparcia PO. Czy red. Lis, Żakowski albo Władyka mogliby mieć pewność, że wyjdą z wiecu PiS w stanie "nienaruszonym"? Mam poważne wątpliwości.
 • 2010-07-05 14:59 | tkw

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Pailkot jest jeden, Niesiołowski też jest jeden, każdy jest jeden. A są to nie tylko członkowie PO, ale jej wiceprzewodniczący czy wicemarszałkowie sejmu. Mówią więc to co mówią nie prywatnie.

  Z coraz większym zaciekawieniem obserwuję, jak ze strony platformerów narasta fala oskarżeń pod adresem PIS o jątrzenie, jadowitość itd. przy czym nie dostrzegłem ze strony PIS takich zachowań. Intuicja mi podpowiada taki mechanizm: platformerzy instynktownie czują, że skończył się czas łatwych zarzutów pod adresem Kaczyńskiego i czas łatwych wytłumaczeń, czemu PO nic nie robi, więc wynajdują sobie wyimaginowanych wrogów, w jednym z wpisów jakiś zwolennik PO już wskazał PSL jako kolejnego "hamulcowego". Miłość jest ślepa, jak się poczyta komentarze i forumowiczów i dziennikarzy to gołym okiem widać dość zgodną opinię o nieróbstwie PO i Tuska. Tyle, że platformerzy liczą na zwiększenie aktywności (ale nie spytają, co robili przez 3 lata), pisiory będą po prostu punktować, wcale nie muszą "pluć jadem", Tusk, Komorowski i reszta ferajny z PO sami dadzą do ręki argumenty.

  Ja widzę to tak:
  PO ma władze od 3 lat. Nawet jeśli przyjąć, że nie zgłaszali reform z obawy o veto Lecha, to powinni te reformy mieć przygotowane, w końcu dysponują całym aparatem państwowym. Każde ministerstwo powinno mieć gotowy projekt reform, wreszcie jest okazja by je przeprowadzić a przecież przez 3 lata coś robili poza administrowaniem ? Oczekuję więc zgłoszenia do końca lipca:
  - reforma służby zdrowia
  - reforma ubezpieczeń emerytalno-rentowych
  - reforma armii
  - decyzji co do dalszej obecności w Afganistanie
  - konkretyzacji pomocy powodzianom i działań zabezpieczających na przyszłość
  - reformy ordynacji wyborczej
  - likwidacji immunitetów
  - likwidacji dotacji dla partii
  - REFORMY FINANSÓW PUBLICZNYCH i planu likwidacji 800 mld. długu
  - generalnego uproszczenia prawa (komisja przyjazne państwo)
  - reforma szkolnictwa wyższego i niższego
  - reforma nauki polskiej
  - reforma prawa pracy
  - reforma Policji
  - reforma wymiaru sprawiedliwości
  - reforma dyplomacji po wejściu w życie Traktatu z Lizbony
  itd. itp., może forumowicze jeszcze coś dopiszą ? Każdą z nich dawno (3 lata) powinien mieć przygotowaną jakiś konkretny resort, tylko wyciągnąć z szuflady i do Sejmu.
 • 2010-07-05 15:06 | AdamJ

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Zgadza się. Veto prezydenta uniemożliwiało te działania. Głosowałem na Komorowskiego, teraz mówię: sprawdzam i będę rozliczał.
 • 2010-07-05 16:28 | tkw

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Nie łudź się. Lech Kaczyński zawetował zaledwie 2% ustaw, więc to nie był powód braku reform. Powodem jest:
  - lenistwo
  - brak pomysłów
  - brak odwagi
  - chęć posiadania władzy dla samego posiadania
  - oglądanie się na sondaże, a te zawsze lecą w dół jak się coś trudnego robi

  Lech Kaczyński zawetował głównie ustawy zdrowotne a w trakcie kampanii Komorowski zaproponował zmianę dwu elementów tej reformy, akurat te, które były powodem weta, więc pośmiertnie przyznał rację Lechowi. Tak poza tym Tusk nawet nie próbował nic zrobić, tylko gadał "po co mam robić skoro ten Lech mi zawetuje".

  Rozliczaj i sprawdzaj, ale lepiej przygotuj się na rozczarowanie - tych reform nie będzie. Szuflady są puste, głowy też nie za pełne, chęci nie ma. Ostatnim, który miał jaja był Buzek, mniejsza o to czy działał w sposób doskonały, ale miał pomysły i odwagę by je realizować. Miał też Kwaśniewskiego przeciw sobie i to bardziej niż Lech przeciw PO (Lech zawetował ok. 2% ustaw, Kwaśniewski ok. 30%), ale to mu nie przeszkadzało walczyć. I wprowadził 4 wielkie reformy, w sumie niedoskonałe, ale przynajmniej się starał. Tyle, że za to zapłacił, trzeba było kilku lat, by Naród ochłonął i go docenił, w ostatnich wyborach uzyskał najwięcej głosów w Polsce, taki już ten Naród dziwny - najpierw pluje bez namysłu, potem stawia pomnik. Wg mnie ani Tusk ani tym bardziej Komorowski do pięt mu nie dorastają.

  pozdrawiam
 • 2010-07-05 17:40 | Wojtek-1942

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Kieszonkowy złodziej zawsze jest zręczniejszy od okradanego. Nie jest dla mnie powodem do pochwał zręczność sztabu pana Kaczyńskiego.
  Z poważaniem W.
 • 2010-07-05 17:40 | Wojtek-1942

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  53%
 • 2010-07-05 17:46 | Therese Kosowski

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Prawda? Tym bardziej, że Kościół i telewizja publiczna stawały na głowie, żeby Jarek wygrał.

  Ja przewiduję w następnym czasie stałe, choć powolne zmniejszanie się znaczenia agitacji politycznej Kościoła. Widać, że wyborcy jednak nie dadzą się nabrać na ordynarną propagandę. Naturalnie dość dużo wyborców uległo bezczelnej agitacji. I stąd Twoja mowa, że "wbrew wszelkim okolicznościom".
 • 2010-07-05 17:50 | Therese Kosowski

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  I jeszcze jedno: Nie tylko Kościół, ale też potężna siła telewizji publicznej. Czyli zwycięstwo Komorowskiego wbrew dwóm instytucjom o wpływie na wyborców nie do przecenienia.

  Czyli polski wyborca jest OK.
 • 2010-07-05 18:30 | lisokur

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  @tkw
  Jejku, wzruszyłem się ilością Twoich oczekiwań, aż tyle ich? Ciekawe dlaczego nie oczekiwałeś tego samego od ekipy rządowej w latach 2005-7 i wsparcia tych reform od prezydenta Kaczyńskiego? Dopiero teraz wymagasz, żądasz, grozisz rozliczeniami? Brawo, brawo, więcej takich jak Ty...
 • 2010-07-06 01:40 | udubej

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Niestety to tylko 6 procent przewagi. Gdyby było 40, tak z 70:30 to można by wreszcie dorżnąć watahę, a tak to nawet nie ma jak obławy zrobić. Trudno, trzeba będzie się naparzać kułakami i czekać kiedy Jaro podpali las.
 • 2010-07-06 08:14 | Kecaj

  Jakie ucho igielne?

  Nie wiem skad to przeswidczenie, ze Komorowski ledwo wygral. Sarkozy w 2007 roku wygral spokojnie z wynikiem 53,06 %. Wynik marszalka jest swietny i swiadczy o dojsciu Polski do normalnosci. Problem w tym, ze pozostale 46 proc. glosuje na oszoloma, przebieranca, cynika, ktory wabi swoich wyborcow truchlem brata, bratowej, opowiesciami o ich meczenskiej smierci, jednym slowem balamuci demagogia i populizmem zaprawionym sosem nacjonalistyczno pseudokatolickim (bo przeciez rydzykizm jest zaprzeczeniem katolicyzmu). Problemem nie jest 53 proc. Komorowskiego, tylko polityczny analfabetyzm porozbiorowej Polski K, a wlasciwie JK. Cynizm Kaczynskiego, a poprzednieo tez jego brata, jest dla Polski kula u nogi. Zaslepienie elektoratu PiS jest zatrwazajace. Ale rownoczesnie swiadomosc, ze 53 proc. Polakow rozumie to zagrozenie daje konfort. Te 53 proc. swiatlych Polakow bedzie roslo, bo nie ma innej mozliwosci. PiS jest partia-przezytkiem, dinozaurem politycznego myslenia XIX wieku. PiS i Jaroslaw Kaczynski musza zniknac. Dla dobra Polski, bo Polska jest najwazniejsza, a PiS jest dla niej najwiekszym zagrozeniem. Nie mozna isc na zadne uklady z PiSem i z Kczynskim. Przykro to pisac, ale trzeba ich wypalac rozpalonym do bialosci zelazem. Wyniki tych wyborow pokazaly, ze nie ma innego wyjscia. Dla Polski!
 • 2010-07-06 10:45 | Czytelnik

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  To, czego nie zaobserwowałeś, faktycznie istnieje. Arogancja zwolenników PO jest duża i dorównuje fanatyzmowi PiSowców. Współczuję tym, którym wyobraźni starczy tylko na zaangażowanie się w idiotyczny konflikt między dwiema partiami prawicy.
 • 2010-07-06 17:49 | swiekra

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  6%to niewiele, ale jeden milion wyborców to sporo...
  Ten wynik wyborczy zostal spowodowany perfidną polityką Kaczyńskiego w 1-szej turze wyborów. JK jeździl po wioskach, niewiele mówil, udawal żalobnika, i w tym czasie powstrzymywal sztab PO i Marszalka przed prowadzeniem normalnej kampanii wyborczej. Zaś jego przyboczni,przychylni dziennikarze , hierarchowie KK, TVP, PR grzali z grubej rury,zarzucając Marszalkowi brak charyzmy i lapsusy itp.
  W 2-giej turze JK po pozornej przemianie zacząl się odkrywać i pokazywać znaną nam wlasną naturę. Niespotykanie kretyńskie wypowiędzi o postkomunie i jej rozgrzeszeniu, wybielaniu kolejnych jej dzialaczy nie spowodowaly przeplywu SLD-owaskich wyborców, pomimo sowitych obietnic. Komorowski zaś rozpocząl dopiero teraz normalną intensywną kampanię. Jeżeli porównamy podwójny czas oddzialywania na swoich wyborców w/w kreatorów wyborczego oszustwa, to praktycznie krótszy czas efektywnej kampanii Marszalka i milionowa przewaga, dobrze świadczy o ilości i poziomie jego wyborców.
 • 2010-07-06 19:33 | AdamJ

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Dodałbym jeszcze. z przykrością muszę to stwierdzić, nieudolność kampanii Komorowskiego.
 • 2010-07-07 01:00 | Advocatus Diaboli

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  @Kecaj - Ty sie nie podniecaj! Psiakosc, nawet nie czuje, jak rymuje. Rozpalone zelazo zostaw dla hodowcow koni, ktorzy chca swoje stadniny zabezpieczyc przed kradzieza. Przeciez sam napisales, ze Sarkozy wygral wybory z 53.06% glosow - bardzo komfortowym marginesem zwyciestwa. Gdzie ja zyje, 53% glosow jest zwane "landslide" - lawina (nie sniezna).
  "Wyborcy przecisneli Bronislawa Komorowskiego przez ucho igielne, wbrew .." - podobnego idiotyzmu nie czytalem juz dawno (nawet w Polityce). Widac redakcja jest wciaz pod wplywem wynikow wyborow w nieboszczce Polsce Ludowej - 99.8% glosow dla tow. Wieslawa; 99.9% dla tow. Edwarda. Hej, w Iraku podczas ostatnich wyborow przwd inwazja amerykanska Saddam Husein otrzymal 100% glosow. Czyzby do tow. Wladyki (pamietam, takie samo nazwisko nosil aparatczyk KC PZPR za czasow Gierka - ten sam? rodzina? czy tylko przypadkowa zbieznosc?) nie dotarlo ze Polska jest krajem o ustroju demokratycznym, gdzie prawdziwy wybor moze byc dokonany bezwzgledna wiekszoscia glosow (50 % + 1 glos) albo wiekszoscia pluralistyczna, kiedy wiecej niz dwoch kandydatow staje w szranki?
  @ Kecaj - masz calkowicie racje, ze wyniki wyborow dobrze swiadcza o normalnosci Polski i Polakow! Wobec tego przyszlosc PIS zostaw w rekach wyborcow. Nie potrzeba rozpalonego do bialosci zelaza. "Ballots, not bullets" maja rozstrzygac czy PIS pozostanie liczaca sie sila, czy zniknie z pejzazu politycznego Polski
 • 2010-07-07 13:00 | Wojtek-1942

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Przypomnę tylko, że pan Kaczyński przegrał o 6% wybory z "trzeciorzędnym politykiem bez żadnej charyzmy". ten geniusz strategii i zręczności politycznej. Do tego chwali się tym jak zwycięstwem. Gratulacje.Z poważaniem W.
 • 2010-07-07 13:22 | Wojtek-1942

  Re:Wyborcy PO nie zawiedli marszałka

  Przypomnę tylko, że pan Kaczyński przegrał o 6% wybory z "trzeciorzędnym politykiem bez żadnej charyzmy". Ten geniusz strategii i zręczności politycznej? Do tego chwali się tym jak zwycięstwem. Gratulacje.
  Z poważaniem W.