Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komorowski i jego ludzie

(8)
Za sukcesem Bronisława Komorowskiego stoją zaufani działacze PO. Niektórzy z nich mogą niebawem zająć najważniejsze stanowiska w Kancelarii Prezydenta. Kim są ludzie przyszłego prezydenta?
 • 2010-07-05 12:19 | tkw

  Dwie kancelarie

  Urząd prezydenta dysponuje paroma setkami stanowisk, w dużym stopniu dublujących się względem urzędu premiera. Teraz, gry oba ośrodki władzy są z jednej partii, oczekuję znacznej redukcji obsady po stronie prezydenta, także redukcji budżetu kancelarii prezydenta (ok. 160 mln. zł). Mamy ogromne zadłużenie i nie stać nas na takie dublowanie stanowisk.
 • 2010-07-05 15:43 | PGR Jackowo

  Re:Komorowski i jego ludzie

  SZtab Komorowskiego się przecież nie popisał, to raczej porażka niz sukces. Kampania była bez polotu. Trzeba wyciągnąc z tego wnioski. Komorowski powinien dobrac sobie zaufanych ludzi i zwolnic wszystkich ludzi Kaczynskiego, żeby nie powtórzyła się sytuacja z Waszczykowskim jako wiceministrem SZ, kopiącym dołki pod rządem Tuska.
  Z okrojemiem stanowisk w Kancelarii to racja, potrzebna jest tam reforma.
 • 2010-07-05 18:04 | Therese Kosowski

  Re:Komorowski i jego ludzie

  Cytat "SZtab Komorowskiego się przecież nie popisał, to raczej porażka niz sukces. Kampania była bez polotu."

  Zgoda. Ale jaka ta kampania właściwie powinna była być? Żeby była z polotem.
 • 2010-07-05 18:19 | tkw

  Re:Komorowski i jego ludzie

  Kampania polityczna nie ma być z polotem, to nie konkurs piękności ani żaden teleturniej. Ma mówić o rzeczach ważnych, ma mówić konkretnie. Wybory to rodzaj kontraktu między wyborcą a kandydatem, więc kandydat ma przedstawić konkrety, co i jak zamierza robić a wyborca ma go z tego rozliczać. Z tym, że w Polsce wyborca do rozliczania nie ma absolutnie żadnych narzędzi. teraz Komorowski może spokojnie ogłosić, że "ja żartowałem, należę do NSDAP i będę realizował program Adolfa Hitlera". A prezydentem i tak będzie, nikt mu nie podskoczy.
 • 2010-07-05 19:33 | mich

  Re:Komorowski i jego ludzie

  "A prezydentem i tak będzie, nikt mu nie podskoczy. "

  Gdyby tak rzeczywiście ogłosił to zostałby odsunięty, gdyż szerzenie faszyzmu jest w Polsce nie zgodne z prawem.
 • 2010-07-05 20:37 | Adam 2222

  Hrabia został preziem tylko dzięki Tuskowi który przeszkadzając w usuwaniu skutków powodzi prowadził


  mu,na koszt Polski kampanie wyborcza.

  Żeby bylo smieszniej, to Tusk jest odpowiedzialny za skutki tej powodzi.
  Jako premier blokował przyznane fundusze na budowę tamy chroniącej Kraków.
  Plan Odra 2006 tez mu się gdzieś zawieruszył.

  Reasumując:
  Kasę na kampanie hrabiego dało PO.
  Tusk mu wygrał wybory.
  To jaki on będzie niezależny od Tuska prezio?
  Brakło tylko meldunku "panie premierze zadanie zostało wykonane"

 • 2010-07-05 20:49 | tkw

  Re:Komorowski i jego ludzie

  Kolego, nie żartuj sobie. W tym kraju cała ogromna lista rzeczy jest niezgodna z prawem a jak ktoś ma immunitet, to prawo "może go cmoknąć w pompę". Ilu (p)osłów jechało na bani ? Ktoś z nich został skazany i siedzi ?
 • 2010-07-06 04:27 | zorro_blues

  Re:Komorowski i jego ludzie

  No i w calej pracy redaktora zawieruszylo sie jedno ale za to pierwszoplanowe nazwisko z malego miasta niedaleko Lublina. Przy nim reszta to malo znaczace plotki.