Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dalajlama 6 lipca kończy 75 lat

(4)
Są małe szanse, że dalajlama doczeka się spełnienia swego marzenia o powrocie do Tybetu i przywrócenia „dachowi świata” prawdziwej autonomii.
 • 2010-07-06 09:02 | Adam 2222

  Dziwni ci nasi demokraci i red. Szostkiewicz. DalejRydzyka kochają a tego bliżej nie cierpią . Dlaczego ?

  Przecież oboje są feudałami, którzy wykorzystują biednych i niezaradnych.

  Jaką przyszłość mają Tybetańczycy z feudałem i wcieleniem Boga DalejRydzykiem ? Żadnej. Żeby utrzymać jednego Dalejlamowego mnicha trzech chłopów musi pracować na niego.
  Chiny (gdzie red.Szostkiewicz tam widział komunizm?) dają im dużą możliwość awansu społecznego. Tak jak Chińczycy tak i Tybetańczycy to plemiona Hanów, po co my jeszcze i tam mieszamy ?

  Nie lepiej by red. uczcił 75 lat Dalejlamy i poprosił Styropian by rozbudował terminal w Sławkowie ? Polska może mieć dużą kasę z tranzytu towarów z Chin i z całej Azji i kilka tysięcy nowych miejsc pracy dla Polaków.

 • 2010-07-06 16:35 | lexmark53

  Re:Dalajlama 6 lipca kończy 75 lat

  Szanowny Panie Redaktorze
  Ani słowem nie wspomniał Pan o najważniejszej przyczynie obecnej sytuacji Tybetu i osobiście Dalajlamy.A ta przyczyna to wysokość nad poziomem morza Wyżyny Tybetańskiej ( ok.4000 m ). Oznacza to, że rakiety mają do pokonania w locie na orbitę o 4 km mniej ( po to ogromnym kosztem i wysiłkiem zbudowana została linia kolejowa do Lhasy, z ekonomicznego punktu widzenia nonsens). I to jest DECYDUJĄCE!. Z ludzkiego i humanitarnego punktu widzenia Tybetańczykom dzieje się krzywda. A z chińskiego punktu widzenia jest to nadrzędny interes strategiczny. Trzeba otwarcie i dokładnie wyjaśniać takie sprawy nawet jeżeli się z tym nie zgadzamy.
 • 2010-07-06 22:55 | adam

  Re:Dalajlama 6 lipca kończy 75 lat

  A gdyby Dalajlama zrezygnował z tych wszystkich atrybutów które tak denerwują chińczyków i jako zwykły mnich z ponad 100 tysiącami Tybetańczyków zaproponował powrót do Tybetu? Ciekawe jak wtedy zachowała by się ChRL? I jakie przyniosło by to konsekwencje dla Tybetu? To że jest tam potrzebny to oczywiste. To jakie konsekwencje przyniosła by tam tylko jego obecność jest ciekawe...

  pozdrawiam panie redaktorze i dziekuje za ciekawy tekst
 • 2010-07-07 17:08 | lexmark53

  Re:Dalajlama 6 lipca kończy 75 lat

  Do adama 22:55
  Żadne, Tybet już nigdy nie będzie wolnym krajem, taka jest brutalna prawda.