Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wykluczenie Palikota z PO

(2)
2010-07-07 13:14 | tkw
Złożony został ponoć wniosek o wykluczenie Palikota z PO.

1.Czyżby "Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść" ?
2.Wniosek o wykluczenie "było nie było" wiceprzewodniczącego składa szeregowy poseł (choć z mandatem euroosła). Odważny facet, ciekawe, czy przejawia własną inicjatywę czy też jest wykonawcą decyzji podjętej wyżej ?
3.Wniosek mówi o zachowaniach, które jakoś do tej pory w PO za bardzo nikomu nie przeszkadzały. Niby czasem bąkano, że "Palikot przegina", ale jak do tej pory nie tylko włos mu z głowy nie spadł, to jeszcze dostał awans na vice !
4.Tak akurat po wyborach ? W polityce moment zdarzenia zawsze ma swoja wagę.
5.T Niesiołowski tez zostanie wykluczony ?

Przy tej okazji warto byłoby, by każda partia określiła jasno, jakie są granice działania jej członka (z przeproszeniem za wyrażenie, to nie moja wina tylko języka polskiego). Wtedy pozostałaby już tylko ocena, czy ta granica została przekroczona czy nie. A na razie mam wrażenie, że w każdej partii taki "harcownik" jest bardzo cenny - w PO Palikot i Niesiołowski (a czasem sam Tusk traci panowanie i chlapnie nieźle), w PO Kurski, w SLD Miller itd. Ale pomarzyć to sobie można ...
 • 2010-07-07 15:13 | tkw

  Re:Wykluczenie Palikota z PO

  Znowu na onet.pl przeczytałem newsa, że "boki zrywać".

  Komorowski postanowił zrzec sie funkcji marszałka, by, jak sam stwierdził, "Postanowiłem dać przykład samoograniczenia.". Czasem ten facet jak już coś powie, to "klękajcie narody". Przekaże funkcję marszałka Niesiołowskiemu, czyli kumplowi partyjnemu. A że ta funkcja nie jest prywatną własnością Komorowskiego tylko własnością PO, to jakie tu ograniczenie ?

  Poza tym facet ponoć stwierdził, że "Przez ten miesiąc uprawnienia głowy państwa będzie posiadał nowy marszałek Sejmu. Oznacza to, że marszałek Senatu będzie więc pełnił funkcje p.o. prezydenta od godz. 8:15 do godziny 18 - stwierdził Bronisław Komorowski.". Jeśli onet prawidłowo go zacytował, to:
  1. czemu od 8.15 do 18 ? Konstytucja tak stanowi ?
  2 Czemu marszałek senatu ?

  "zaprawdę powiadam Wam", czasem jak ten facet zacznie gadać, to lepsze od kabaretu.