Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Druga Grecja?

(2)
Rządząca koalicja traci większość. Czy nowej ekipie uda się wydobyć kraj z głębokiego kryzysu?
 • 2010-07-12 19:38 | tkw

  Demokracja i samozniszczenie.

  To jedna z cech demokracji, która ją zabije. Pytają ludzi, czy zabrać im pieniądze - kto normalny odpowie "zabrać" ?

  Problem zaczął się wtedy, gdy rząd zaczął generować dług, wtedy należało myśleć. ja rozumiem ludzi, którym się wmawia, że muszą oddać kasę którą ktoś ukradł, bo złodzieja nie da się złapać a zresztą kasa i tak została zmarnowana. Niestety tak jest w istocie, że oddać może tylko społeczeństwo, ale będzie zgrzytać zębami i bronić się przed tym. W Polsce jest i będzie dokładnie to samo z tym, że w Japonii rządzący zdobyli się na odwagę a na razie PO i Tusk tańczą swój chocholi taniec, nie robią nic i wmawiają nam, że "jest mniodzio, jesteśmy zieloną wyspą". Czyżby w Polsce PO bardziej zależało na władzy niż Partii Demokratycznej w Japonii ? Chyba tak.

  Ciekawe czemu na tej "zielonej wspaniałej wyspie której cały świat nam zazdrości" złotówka w ostatnim czasie straciła 20% wartości ?

  Ten mechanizm: rządzący poza wszelką kontrolą, generują ogromne długi i co jakiś czas wyciągają łapę do społeczeństwa "oddajcie, zaciskajcie pasa", wkurza mnie strasznie. Kosę już mam i chyba nie będzie trudno osadzić ją na sztorc ...
 • 2010-07-13 05:26 | Adam 2222

  Premier Japonii nie wie ze my mamy guru który wszystko wie, nazywa się Balcerowicz.