Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego kryminały stały się tak popularne?

(1)
2010-07-17 10:39 | artu
Właściwie dlaczego ludzie fascynują się kryminałami? Czy chodzi o to, że próbują oswoić to czego się boją? Sam oglądam seriale typu CSI, NCIS, Kości Zbrodnicze umysły itd. Dla mnie klucz tkwi w zagadce, która ma jakieś uzasadnienie. Jest sens ją rozwiązać, obnażyć złoczyńcę - nie pozwolić mu/jej na to aby niesprawiedliwość, niegodziwość uszła płazem. Chyba jest w nas coś zakodowane, co sprawia, że nie znosimy kiedy ktoś próbuje być ponad prawem, poza regułami. Od jakiegoś czasu gram nawet w grę planszową, w której trzeba rozwiązać zagadkę popełnionej zbrodni, gra nazywa się Prime Suspect www.primesuspect.pl, sprawia mi dużą przyjemność, ale intryguje mnie cały czas to pytanie czy to jest normalne, że tak bardzo interesuje nas coś co w gruncie rzeczy powinno nas odrażać.