Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(15)
Dwadzieścia trzy lata temu, 17 lipca, zmarł Jerzy Dobrowolski. Dla wielu z mojego pokolenia człowiek nie do przecenienia.
  • 2010-07-21 14:09 | Kasia

do P. Tyma

Panie kochany, z nieba mi Pan spadl. Ja tak strasznie bym chciala, zeby ktos postawil pomnik s.p. Lechowi K i Jego s.p. malzonce, tam na placu przed palacem prezydenckim. Niech Pan zakasuje rekawy, przeto cos tam z panskiego zacnego rzemieslnika przodka musialo zostac w Panu? Niech ten pomnik bedzie taki: wysoki (co najmniej 25m), kolumna, a na niej wielki posag Lecha Kaczynskiego z zona u boku. Lech ma byc ogromnej wielkosci z wypieta dumnie klatka, glowa wzniesiona (tu prosze byc zainspirowanym takimi postaciami jak Kimir Sen (sp.?), Lenin, Dzierzynski - archiwa), przy nim Nelson Horacy ma byc karlem. Obok malzonka, nieco mniejsza, ale nie mniej imponujaca rozmiarem. Acha, jeszcze jeden detal: ramie wzniesione w gescie powalajacym opozycje, dlon w gorze, na koncu dwa palce we wiadomych gescie.
  • 2010-07-21 19:44 | zygmuntfr

Re:Pies czyli kot

Coś tak jak by zamawiał dwa piwa albo dwie małpki.
  • 2010-07-21 19:44 | zygmuntfr

Coś tak jak by zamawiał dwa piwa albo dwie małpki.
  • 2010-07-21 20:19 | andy

Anegdotka z Ben Gurionem przepyszna :) Zaś co do Jerzego Dobrowolskiego - aktor i satyryk był to znakomity. Dobrze że choć filmy zostały. A jedną z moich ulubionych postaci jest grany przez niego Marlowe.
  • 2010-07-22 00:03 | murator

Teksty Jerzego Dobrowolskiego jakie byly w posiadaniu Polskiego Radia niszczono z uwagi na postać autora przez cenzurę - prześladowanego przez komune prześmiewcę tejże. Osobie Jerzego Dobrowolskiego poświęcone bylo jedno z wydań "Muzyki nocą". Smutne jak malo tekstów tego czlowieka się zachowalo........
  • 2010-07-22 00:53 | stary.pierdziel

...a na cokole napis: "Lesiu Słoneczko - narodowi w darze".

Dziękuję Tymie! To jest orzeźwiające. Po tym bełkocie w mediach donoszących
    z wręcz onanistycznym zapałem o wypocinach/wyczynach Kemp, Maciarewiczów
    i jakkolwiek oni wszyscy się nazywają, pański głos podtrzymuje nadzieję,
    że nie wszyscy jeszcze postradali rozumy.
  • 2010-07-22 12:29 | caro

Kpiny ze zmarłego! Dno
  • 2010-07-22 15:35 | John Lezyabstein

Panie Caro
    Że tyż pańskego wpysu nie usuneły
    Cuś ze mno nie tak. Większy ze mnie karzeł reakcyonista? - psia krew nigdy bym nato nie wlyzł.
  • 2010-07-23 01:38 | udubej

do Kasi w czerwonym

Nie, nie, nie i nie Kasiu! Żadnych kolumn, wielkich posągów, Trafalgarów. Kameralnie i duszoszczypatielno ma być. Zadumany, pochylony LAK miłośnie głaszcze wdzięcznego Irasiada a nad nimi ponuro górują Borubar z Perejrą symbolicznie i bezprzykładnie zaszczuwając medialnie przestrzeń wokółprezydencką. I ten odtwarzany z głośników tragiczny dżwięk dzwonu z Wall Street, ponure memento spadków nie tyle dygresyjnych co nieuniknionych i stosunkowo bolesnych. To musi porazić!
  • 2010-07-28 17:33 | lexmark53

Dwa palce w wiadomym geście.... banalne, opatrzyło się. Lepiej: prawa ręka w górze, dwa palce razem i .."strzela w dach". Jaki wzór dyscypliny dla młodzieży! "Patrzcie! wygrałem i melduję !!!
  • 2010-07-28 17:41 | przemek

mimo wszystko 17 lipca (druga połowa :)) kojarzy się mi się raczej z czyimiś urodzinami... najlepsze życzenia!
  • 2010-08-01 22:01 | marcin

Kiedys byla Pan zabawny, ale teraz pana teksty sa zenujace. Ja nigdy bym sie pod tym niesmacznym tekstem nie podpisal. Szkoda ze tak szybko sie starzejemy i ze na starosc stajemy sie zrzedzacymi staruchami nie potrafiacymi napisac nic ciekawego. Mam nadzieje ze przynajmniej placa Panu dobrze za propagande.
  • 2010-08-03 17:07 | wojtek

Właśnie.Sądząc po Twoim komentarzu to masz Marcinie ze 200 lat
  • 2010-08-11 12:39 | zenek

Niejaki Donald podczas debaty wypominał Jarkowi wysoką cenę jabłek. Przez dwa lata rządów PIS od Donalda nie usłyszałem nic budującego, tylko ciągłe jęczenie jaki to ten rząd jest zły i katastrofalny w skutkach dla Polski.
    Rzeczywiście, likwidacja polskiego oddziału GRU czyli WSI to była katastrofa dla agentury, ale rosyjskiej. No i nie zapominajmy o tych biednych przestępcach, których PIS tak ścigał. Nic dziwnego że Hrabia vel Wpadka Komorowski miał 97% poparcie w zakladach karnych
  • 2010-08-11 22:47 | Q

Kapitalny tekst . Zobaczcie ludzie , jak się ta zaraza plugawej nienawiści zawleczona przez braci rozpowszechniła ! Jeśli nie są to patyjni - (pisowscy ) aparatczycy od zaplugawiania ,to winszuję "rozumu " . Jeden knoci o służbach , drugi - jeden z lepszych ostatnio tekstów Tyma ,nikczemnie komentuje jako zły !
    Do czego ci bracia ludzi doprowadzili ! 100 lat piekła mało !!!!