Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co jest ważniejsze ?

(1)
2010-07-21 23:25 | tkw
Tak sobie czytam te artykuły w "Polityce" na temat krzyża przed siedzibą prezydenta i gorącą dyskusję na forum. Tak jakby ta kwestia miała jakiekolwiek znaczenie dla ludzi i kraju. A każdego dnia tego bicia piany na temat naprawdę mało ważny, zadłużenie Polski wzrasta o ok. 250 mln zł - przyjmując, że jatka trwa na tym forum już 4 dni, w tym czasie zadłużyliśmy się na 1 mld. zł (słownie: jeden miliard złotych).

PO ma pełnię władzy od 10.04.2010, czyli od 102 dni. Poniżej zamieszczam fragment "Historii Stanów Zjednoczonych" Pawła Zaremby:

"
Objąwszy władzę, Roosevelt nie zwlekał, lecz zaczął działać z wyjątkową szybkością. Jedna po drugiej pojawiały się ustawy, które Kongres uchwalał bez sprzeciwu, a które społeczeństwo witało z entuzjazmem, choć budziły one przerażenie wśród prawników.

Kongres uchwalił nadzwyczaj szerokie uprawnienia dla prezydenta na okres przejściowy. Otrzymał on właściwie prawo rządzenia za pomocą dekretów. Przez sławne pierwsze „Sto Dni” swych rządów Roosevelt był dyktatorem gospodarczym Ameryki, która przypominała obóz wojenny przed wielką wyprawą na bój z „depresją”.
"

pozdrawiam wszystkich dłużników (dług każdego z nas, od niemowlaka do starca, przyrasta dziennie o ok. 7 zł) i miłej dalszej dyskusji o krzyżu.