Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak skubią ZUS

(10)
Można dobrze zarobić, zatrudniając kobiety w ostatnim miesiącu ciąży albo urządzając pogrzeby nieznajomym. Zapłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 • 2010-07-22 09:16 | Adam 2222

  to za premiera Tuska wprowadzono takie przepisy?

 • 2010-07-22 12:51 | Janusz

  Re: Jak skubie ZUS

  To bardzo ciekawe, ale jeszcze ciekawszy byłby artykuł opisujący jak ZUS skubie obywateli, a właściwie nie bezosobowy ZUS jako instytucja, a konkretni, prywatni ludzie, którzy grabią ZUS-owskie (społeczne) pieniądze, ogromne, „inwestują je” ze stratą dla ubezpieczonych, pobierają od tych „operacji finansowych” olbrzymie prowizje i wypłacają sobie z tych naszych (podatników) pieniędzy horrendalne pensje. Z kolei inni, urzędnicy, podpisują kontrakty z prywatnym firmami na przeróżne usługi, typu system informatyczny etc., za wielokrotność sumy, która stanowić mogłaby rzeczywistą wartość kontraktu. Słowem, i ci, i ci najnormalniej w świecie nas okradają.

  Praktyka „optymalizacji” nie wzięła się z nikąd, a jest to efekt lekcji od najlepszych i najbogatszych na świecie, z samego centrum demokracji nad demokracjami, gdzie większość firm z listy Fortune 500 posiada swe główne siedziby w rodzimym raju podatkowym w stanie Delaware i zupełnie nie płaci podatków od transakcji zagranicznych. Może np. kupić po milionie rakiet oraz wozów pancernych w Izraelu i sprzedać je w Iraku, nie zapłaciwszy ani centa podatku. Jeśli nie Delaware, bo udziałowcy są globalni (powiedzmy), albo niedowierzają własnemu szczęściu, to firma „zoptymalizowana” podatkowo lokuje się w innym raju podatkowy, na Jersey, na Cyprze, na Kajmanach, w Liberii, w Luxemburgu, na Seszelach i w dziesiątkach innych miejsc, które NATO już dawno powinno zbombardować, jako wspierające terroryzm, wojny, międzynarodową przestępczość zorganizowaną, handel narkotykami, żywym towarem, hazard itd. oraz okradanie państw z należnych im podatków, mających służyć danym społecznościom.

  Tak sobie piszę z rozpędu, chociaż moje komentarze często Państwo cenzurują, jak ostatnio, nie podobają się najwidoczniej. Cóż, nie można wszystkich zadowolić, widać z cenzorem posiadamy różną wrażliwość oraz estetykę, ale skoro udstępniacie fomularz, to wciąż optymistycznie zakładam, że spodziewacie się komentarza... Człowiek to jednak stworzenie naiwne...
 • 2010-07-22 15:53 | camel

  Re:Jak skubią ZUS

  ZUS nie ma wyjścia. Musi rabować, gdzie się da. To nasi "ukochani" posłowie najpierw potraktowali rozdawnictwo zasiłków (emerytur), jako remedium na bezrobocie a potem kontynuowali ten sposób zdobywania poparcia. Miliony żyją z różnych form zasiłków budżetowych, niewielu pracuje. Oficjalnie liczba pracujących jest niższa niż 50% obywateli, z tym, że wielu z nich nie wytwarza wartości dodanej: armia urzędników tylko kosztuje, górnictwo przynosi krajowi straty, rozliczne służby mundurowe też. To są tak liczne grupy, że efektywnie generuje dochód tylko około osiem milionów pracujących. I z ich pracy musi się ten cały kraj utrzymać. Pracujesz w maleńkiej firmie czy "na swoim"? Władza usadziła Tobie przy stole, do wykarmienia, małorolnego z rodziną, emeryta, urzędnika, wójta i policjanta. Nie dziwne, że sam mało jesz, oni nie mają za dobrze i są na ciebie źli. Work harder! Millions on welfare are counting on you!
 • 2010-07-23 07:44 | gosc

  Re:Jak skubią ZUS

  Górnictwo wcale nie przynosi strat, tylko te zyski trafiają nie tam gdzie trzeba. Myślisz, że gdyby wszyscy dokładali do interesu, to tak by zasuwali przy zagrożeniu wybuchem? Skąd tyle milionerów na Śląsku? :)
 • 2010-07-23 09:21 | Krzysiek

  Re:Jak skubią ZUS

  Ciekawy artykul, chetnie bym widzial w nim poczatek serii artykulow o patologiach w ZUS-ie. Nastepny artykul moglby byc o tym, jak ZUS dzielnie broni sie przed wyludzeniem publicznych pieniedzy, zabierajac renty przykutym do lozka osobom z porazeniem mozgowym i chorym na ciezka niewydolnosc serca, twierdzac, ze sa zdolne do pracy.
 • 2010-07-24 02:02 | camel

  Re:Jak skubią ZUS

  Nam, podatnikom przynosi horrendalne straty, daje żyć górnikom i buduje fortuny baronów węglowych. I nie ma mocnego na ten układ. Taka polska cosa nostra. Korzenie jej leżą w głębokim PRLu. Słabe państwo zachowuje się jak przeciętny kundel - łasi do silniejszych (kościół, górnicy) i bezwzględnie gryzie słabszych (podatnicy).
 • 2010-07-29 08:25 | MMK

  Re:Jak skubią ZUS

  "Słowem, i ci, i ci najnormalniej w świecie nas okradają. "
  Jest też inny pogląd na tą sprawę. Okrada Cię biurokracja i socjał. Im mniej Ci zabierze fiskus, tym mniej zmarnotrawi w wyżej wymienionych przez Ciebie operacjach.

  "okradanie państw z należnych im podatków, mających służyć danym społecznościom. " Kto uważa że podatki są należne państwu ( i służą społecznością), niech je dzielnie płaci i nie narzeka, jak czuje że wpływy z podatków są za małe, niech płaci więcej. :)
  Ja uważam że podatki służą głównie politykom urzędnikom i utrwalają postawy społecznie "niech mi panstwo da" i staram się ich nie płacić jak się tylko da.
 • 2010-08-07 20:01 | przedsiębiorca

  Re:OPTYMALIZACJA DLA KAŻDEGO!!!

  PO SIEDMIU LATA W ANGIELSKIESKIM ZUSIE EMERYTURA TAKA SAMA JAK W POLSCE PO TRZYDZIESTU LATACH... JESZCZE JAKIEŚ PYTANIA?
 • 2010-09-12 09:00 | Kolega królika

  Re:Jak skubią ZUS

  Ja tez kiedys doszedłem do podobnych wniosków, a patrząc na to co sie dzieje w Brukseli i Sztrazburgu trudno nie utwierdzać sie jeszcze bardziej w tem przekonaniu. Niedawno podczas kampanii prezydenckiej w PL, niejaki JKM zwykł mawiać: żeby państwo mogło dać obywatelowi 100 zł musi najpierw zabrać innemu 140.
 • 2010-09-12 09:02 | Kolega królika

  Mają chyba jeszcze trochę pieniędzy?

  Zbigniew Derdziuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - największej publicznej instytucji finansowej w kraju - 12 września poprowadzi swoich pracowników na Jasną Górę. Koszt organizacji pielgrzymki dla kilku tysięcy osób z całego kraju zostanie pokryty z funduszu socjalnego ZUS.

  No ale to tylko drobne, prawda?