Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wzlot i upadek kin samochodowych

(5)
Kina samochodowe zasłużyły sobie na trwałe miejsce w historii popkultury. Moda na nie trafiła z USA do Indii, Kanady, Australii oraz... do Polski. Z różnym skutkiem.
 • 2010-07-24 09:11 | andy

  162 hektary kina ;)

  "(...)Działający tam „Automobile Movie Theatre” miał powierzchnię ok. 162 hektarów, co dawało 500 miejsc dla aut.(...)"

  Przypomnieć chciałbym autorom że hektar to 100 x 100 m czyli 10 tysięcy m2. Duże te samochody musiałyby być aby 162 hektary zapełnić. :)
 • 2010-07-24 12:01 | wikipedysta;)

  Re:Wzlot i upadek kin samochodowych

  Wydawało się dziwne, ale: Their 400 acre "Automobile Movie Theatre" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Hollingshead )
  Na oko sobie liczę i wygląda, że jednak się zgadza.
 • 2010-07-24 12:21 | wikipedysta;)

  Re:Wzlot i upadek kin samochodowych

  Poza tym kino to nie tylko parking z miejscami, ale miejsce na sprzęt, wjazd, bufet, jakieś tam miejsce między poszczególnymi stanowiskami. Nie ma chyba co drążyć:)
  pozdrawiam
 • 2010-07-25 21:51 | simon

  Re:Wzlot i upadek kin samochodowych

  ...niemniej pomysł na biznes w Polsce raczej kiepski. Biorąc pod uwagę fakt iż dzisiejsze kina w większości przypadków funkcjonują w towarzystwie; restauracji, fastfoodów, fitnesów, billardów czy gokartów czyni tę rozrywkę jeszcze bardziej rozrywkową niż kulturalną. Może by spowodować jakiś oddolny ruch w tej kwestii należało by zacząć od początku. Czyli rozwiesić prześcieradło, na początek we własnym ogródku lub przed własnym blokiem i wyświetlić z rzutnika te nieśmiertelne "Cztery wesela i pogrzeb". Zaprosić sąsiadów i znajomych i przeżyć kilka miłych chwil w któryś upalny lipcowo-sierpniowy wieczór w mieście...
 • 2010-08-14 08:52 | bezan

  Re:Wzlot i upadek kin samochodowych

  Mam wrazenie ze namiastka kina samochodowege w Polsce byly kina letnie. Pamietam takie kino w Szczecinie na ul. Kaszubskiej /na przeciwko cepeli/.Byly to lata 60-te ubieglego wieku.