Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zagadka słonecznych cykli

(3)
Słońce zapadło w długą drzemkę, z której budzi się wyjątkowo marudnie. Może to oznaczać, że w najbliższych latach Ziemia dostanie mniej energii. Jak to wpłynie na klimat?
 • 2010-07-25 12:04 | micjur

  W szponach nauki

  Jesteśmy w "szponach" współczesnej nauki.Jakieś pocieszenie przynoszą słowa Pana Różyczki,że jeżeli nawet Słońce przygaśnie to będzie cieplej przez intensywną produkcję gazów cieplarnianych.Transcendencja czuwa.Homeostaza będzie zachowana.Od czasów ,gdy znajomośc tabliczki mnożenia dowodziła konszachtów z diabłem,trochę się zmieniło rozumienie przyrody ale daleko nam do świadomego wpływu na środowisko ( w tym kosmiczne).Pan D.Deutch jest zaś przekonany,że to my właśnie jesteśmy potencjalnymi władcami wszechświata bo to my rozwijamy wiedzę.Ale co w takim razie z Transcendencją?
 • 2010-07-27 00:47 | tkw

  Re:Zagadka słonecznych cykli

  Ponoć za ok. 5 mld. lat Słonce zamieni się w czerwonego olbrzyma i pochłonie trzy najbliższe planety - Merkurego, Venus i Ziemię. Cholera, będzie gorąco ... A ludzie robią wielkie "halo" o głupi efekt cieplarniany ... martwcie się o wasze praprapra... wnuki
 • 2010-11-30 07:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Zagadka słonecznych cykli

  Wypalanie się wodoru na Słońcu będzie miało związek ze wzrostem temperatury.Ilość doprowadzanego ciepła może być ograniczana zwiększonym parowaniem,ale to będzie ograniczało rozwój organizmów żywych,aż do ich wymarcia.A zatem ewakuacja?!
  Chodzi o ochronę również i Ziemi przed promieniowaniem kosmicznym.Nie znane jest jego żródło,ale z wykładu popularno-naukowego dotyczącego badań,w czym specjalizuje się IA UW we Wrocławiu,nad pracą Słońca wynikało,że w jego cykliczności należy doszukiwać żródeł powstawania warstwy izolacyjnej dla całego układu słonecznego.
  Z wykładu popłynął i taki wniosek,że cykle aktywności słonecznej,które można odtworzyć poza czas obserwacyjny,mogą mieć związek z klimatem.