Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

List Otwarty do Pana Premiera D. Tuska

(2)
2010-07-26 23:27 | wojthen
Prezentowany List Otwarty skierowany głównie do Pana Premiera D. Tuska a także przewodniczącego G. Schetyny. Jest rezultatem braku skuteczności i wyczerpania dostępnych metod i sposobów wyegzekwowania zarówno interesu publicznego jak i słusznego prywatnego oraz prawdy, miarą bezsilności indywidualnego obywatela wobec determinacji niektórych reprezentantów władzy w lekceważeniu prawa, etyki, praw obywatelskich, działania na szkodę. Nie chodzi o drobiazgi i sprawy wyłącznie osobiste, prywatne, lecz nadużywanie stanowisk, potwierdzanie nieprawdy, niewykonywanie obowiązków.

D. Tusk nie musiał - nikt od niego nie oczekiwał - składać tak daleko idących idealistycznych deklaracji o rzekomo podwyższonych standardach, wartościach - albo nie traktuje poważnie Polaków wiedząc jak jest naprawdę i mimo tego nie reaguje czy wręcz akceptuje nieprawidłowości - albo rzeczywiście nie zdaje sobie sprawy, jak jest naprawdę, jak bardzo brak klasy, nieuczciwość, niekompetencja jego współpracowników w konsekwencji działa obiektywnie na Jego niekorzyść, też Państwa, partii.

Chciałbym wierzyć, że aktualny jest wariant drugi – stąd inicjatywa listu jako dowodu zaufania do premiera – mam nadzieję, że nie własnej naiwności.

Więcej – na www.region.wrock.pl[/link], tamże list >> [link=http://www.region.wrock.pl/List%20Otwarty%20do%20Pana%20Premiera%20D%20Tuska%20-%20lipiec%202010.pdf]List Otwarty do Pana Premiera D. Tuska – lipiec 2010 – otwarcie zawartych w nim linków nie jest konieczne dla zdobycia ogólnej orientacji w poruszanej problematyce.