Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

REPORTAŻ: "Zabawy" z tatą

(12)
Sześcioletnia Asia, dzięki terapii, powoli zapomina o „zabawach” z tatą. Tata Asi jest sędzią. Może dlatego wymiar sprawiedliwości zachowuje się tak, jakby też chciał o nich zapomnieć.
  • 2010-07-30 11:32 | ewa

znam adwokatów, którzy namawiają kobiety do oskarżenia męża

o wykorzystywanie seksualne dziecka, żeby uzyskać korzystny rozwód!
    Sama tego doświadczyłam!!!!
  • 2010-07-30 14:14 | Orite

Re:REPORTAŻ:

Kastracja
    Takich ojców powinno się kastrować, wyciąć conieco aby erekcja była niemożliwa i byłby skutecznie wyleczony.
  • 2010-07-30 18:12 | Maja_Kown

Znam trochę środowisko prokuratorów

...i najgorsze jest to, że opisana sytuacja jest bardzo prawdopodobna. Chodzi mi o przeszkody w postępowaniu. Prawnicy w ogóle są stosunkowo solidarną grupą zawodową a prokuratorzy i sędziowie dodatkowo bardzo często dobrze się znają (stąd-jak w tekście-umywają ręce). Najwidoczniej źle działa kontrola wewnętrzna, skoro takie-nie do zaakceptowania-sytuacje mają miejsce.

Ponadto, zdaje mi się, że nie ma odpowiedniej i właściwie zorganizowanej komórki do takich spraw (sprawy związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci są bodajże najbardziej traumatyczne, szczególnie gdy chodzi o kazirodztwo).

Dodatkowo, kandydaci na aplikację sądową czy prokuratorską (czy aktualnie raczej ogólną) przechodzą tylko test z wiedzy. Nie ma testów predyspozycyjnych/psychologicznych (które są obligatoryjne np. dla kandydatów na policjantów).

Interesowałam się/interesuje się trochę tematem wykorzystywania seksualnego dzieci (godną uwagi pozycją w tej mierze jest książka F. Arntzena "Psychologia zeznań świadków") i przedstawione w artykule przejawy molestowania są ewidentne :( Niestety.
    Oczywiście zawsze należy brać pod uwagę, to o czym wspomina komentująca ewa (o fałszywym oskarżeniu),wówczas także przestawione postępowanie jest niedopuszczalne, bo osoba podejrzana nie powinna żyć w zbyt długiej niewiedzy co do swojej sytuacji prawnej(postawienie zarzutów to także nabycie praw podejrzanego).
    W każdym razie dobrze przygotowany funkcjonariusz czy psycholog/seksuolog to wyłapie. To nie jest także tak, że tak małe dziecko nie jest wiarygodnym świadkiem. Wcale nie. Należy jedynie umieć je przesłuchiwać.

Jeśli oskarżenie jest prawdziwe i dziecko rzeczywiście doświadczyło molestowania już od 10-go miesiąca życia, bo brak mi słów, by opisać jak bardzo mu współczuję... Wówczas życzę odwagi i sił matce, by potrafiła pomóc swemu skrzywdzonemu dziecku :(

Jeśli chodzi o hasła kastracji użytkownika Orite, to sam brak erekcji nie rozwiąże problemu, szczególnie w przypadku pedofilów, gdyż mimo jej dokonania ciągle możliwe jest dotykanie ciała dziecka (co w przypadku pedofilii jest bardzo częstym przejawem molestowania) itp. Z resztą,jest już chyba dziś powszechnie znane, że kastracja chirurgiczna nie rozwiązuje problemu. Kastracja chemiczna (podawanie środków farmakologicznych w celu kontrolowania popędu seksualnego) jest niestety także podobno problematyczna wtedy, gdy osoba nie chce się jej dobrowolnie poddać. Na pewno jest to problem do rozwiązania (choćby nawet wtedy gdyby trzeba było na nowo zdefiniować pewne zasady i standardy prawne), bo i skazany ma w państwie prawa (np. zakaz tortur i okrutnego traktowania), jak i obowiązuje zasada dobra dziecka.
  • 2010-07-30 21:31 | Adam 2222

Czy twój pomysł dotyczy tez cwańszych pedofilii którzy zostali księżmi ? Dlaczego jest to tabu mediów w III RP ? I dlaczego księża pedofile dostają, o ile w ogóle, małe wyroki ?

• 2010-07-30 22:30 | blueberry

Re:REPORTAŻ i tak dalej...

Coz... to tylko kolejny maly "kamyczek" wrzucony do ogrodka polskiego wymiaru nie-sprawiedliwosci!!!
  • 2010-07-30 22:50 | adamsowna

szokujące, niestety

Droga Maju, dzięki za opinię. Reportaż szokujący. Bardzo współczuje matce i w szczególności dziecku! Nie spodziewałabym się, że sprawy w sądzie mogą być traktowane po koleżeńsku w tak drastycznych przypadkach. Mam nadzieję, że rozgłos pomoże w przyspieszeniu zakonczenia sprawy.
    Życzę wytrwałości!
  • 2010-07-31 01:00 | Iza_D.

Dla normalnego człowieka pedofilia jest czymś, co "się w głowie nie mieści". Za każdym razem, kiedy napotykam tego typu historie w prasie czy programach informacyjnych, słów mi braknie i pojawia sie pytanie - jak można tak skrzywdzić dziecko?

Opisane przypadki molestowania seksualnego zawsze przerażają i wstrzasają. A ten konkretny może nawet jeszcze bardziej, bo dziewczynce zaczęto wyrządzać krzywdę tak wcześnie w życiu. Tego, kto się dopuścił takich czynów, trudno nazwać inaczej niż potworem. Nie chce się chodzić po tej samej Ziemi, co ów osobnik. Trzeba coś zrobić - choćby zabrać głos w dyskusji.

A fakt, iż sprawa była przekazywana z jednych sędziowskich rąk do drugich, to po prostu wstyd dla tego środowiska. Dlaczego nikt nie wykazał się silnym charakterem i nie podjął konkretnych decyzji dla dobra dziewczynki? Do licha z solidarnością zawodową, jeśli dzieje się coś takiego, to trzeba myśleć o pokrzywdzonym dziecku, a nie o kolegach po fachu. Przy dowodach tak oczywistych, najlepsze, na co się zdobyto, to unikanie dewianta. Hańba Panowie Sędziowie i Panie Sędziny!

Izolacja i jak najściślejsza kontrola to, według specjalistów i badań, jedyny sposób powstrzymujący pedofila przed zaspakajaniem zwyrodniałych popędów. Dobrze by było, gdyby prawo polskie szybko wzięło to pod uwagę i zaczęło skutecznie chronić dzieci przed takimi osobnikami.

Ogromne wyrazy współczucia dla Mamy i córeczki, że to się w ogóle stało. Bądźcie silne oraz wytrwałe i oby najgorsze już było za Wami.

• 2010-07-31 01:07 | Iza_D.

Jeśli to prawda, to co jest nie tak z takimi adwokatami? To chyba jakieś bezmyślne istoty! Ja bym takiego nagrała i zgłosiła policji. Jeżeli molestowanie nie miało miejsca, jak można proponować to jako sposób na rozwód? Chyba nie wiedząc, co to jest i jakie to ma konsekwencje dla naprawdę poszkodowanych. Oburzające i mam nadzieję, że nie do końca prawdziwe.
  • 2010-08-02 19:31 | zezowaty

Szanowni ,przeciez to jest SAD POLSKI. W Zlotoryi asesor zabronila mi dostepu do akt sprawy bym w JEJ aktach nie grzebal.
    W Legnicy w aktach napisano w lewo a sad orzekal w prawo i ZADNA Z SEDZIN nie odwazyla sie popatrzec mi w oczy , nie potrafiono policzyc czasu zawitego.
    To jest SAD POLSKI.
  • 2010-08-07 11:57 | ma70

Zastanawia mnie zupełny brak wyobraźni ludzi, tym bardziej tych sędziów. Przecież jeżeli ten mężczyzna wyczyniał ze swoją córką to co zostało opisane, to przecież zagraża on jeszcze innym dzieciom. On musi zaspokoić swój popęd.
  • 2015-07-26 19:43 | Nandinka

Coś takiego w głowie się nie mieści... Jasne, dziwnie pojmowana tolerancja, poprawność polityczna i układy - niedobrze się robi! Bardzo współczuję matce i oczywiście dziecku. Sama mam dwie córki i nie potrafię sobie nawet wyobrazić żeby ktoś je skrzywdził. Jestem zdecydowanie za karą śmierci dla takich zwyrodnialców. Nigdy nie będzie z nich pożytku dla społeczeństwa, będą jedynie zagrażać. Jeżeli ktoś jest w stanie skrzywdzić świadomie bezbronną istotę - jest jednostką wynaturzoną, zaburzoną i powinno się ją eliminować! Dlaczego podatnicy mają płacić za utrzymanie w więzieniu, psychiatrów, leki itp. To jakieś żarty!
    Myślę, że gdyby prawo było bardzo surowe w takich kwestiach, jeden z drugim lub jedna z drugą zastanowiliby się 50 razy zanim skrzywdziliby bezbronną istotę. Na razie jest według mnie niepisane przyzwolenie na takie czyny. Straszne......
  • 2015-07-26 20:35 | Irankaa

prof. Beisert ?

Czy prof. Beisert to prof. Maria B. z Poznania z Waszego artykułu pt. Proces naprawiania się? --> http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1510798,2,tomaszow-lubelski-czy-to-bylo-molestowanie.read