Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podwyżka VAT

(1)
2010-07-30 20:23 | tkw
za Onet.pl:
"
W piątek premier Donald Tusk powiedział, że rząd jest gotowy do podwyższenia o 1 punkt procentowy VAT, bowiem trzeba uzupełnić dochody państwa. Jego zdaniem, taka metoda jest stosunkowo najmniej dotkliwa dla obywateli.

"Premier w swoim expose powiedział, że Polacy mają prawo do niskich podatków. Rząd miał wybór: mógł dokonać reformy finansów publicznych, mógł zmienić nieefektywny system podatkowy, ale wybrał drogę eksploatacyjną: eksploatowania za wszelką cenę polskiej gospodarki i polskich obywateli" - powiedział Sadowski.

Premier zaznaczył, że decydując o podwyżce stawek VAT, rząd będzie starał się "oszczędzić przynajmniej niektóre produkty żywnościowe od podwyżki". Według Sadowskiego, stwierdzenia, jakoby podwyżka VAT nie miała wpływu na ceny żywności "należy zaliczyć do kategorii zabobonu i bzdury ekonomicznej".

"Żywność nie jest produkowana w rezerwatach, gdzie nie obowiązuje VAT. To będzie miało wpływ na poziom życia zwłaszcza tych najbiedniejszych. Premier stwierdził, że uzupełni się budżet o ten wzrost podatku. Nie dodał, że rząd nie ma własnych pieniędzy, czyli nastąpi uszczuplenie środków po stronie obywateli" - powiedział.

"Gdyby rząd chciał naprawdę mieć więcej pieniędzy w budżecie i nie zarżnąć gospodarki, obniżyłby opodatkowanie i zniósł bariery biurokratyczne, co wcześniej zapowiadał" - stwierdził Andrzej Sadowski.
"

TKW: niegłupi facet ten Sadowski, jego wcześniejsze wypowiedzi też były rzeczowe i się sprawdziły a poza tym mało ociekają wazeliną, czego nie da się powiedzieć o wielu expertach.