Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krzyż a sprawa polska

(2)
2010-08-03 21:10 | tkw
Cytat z "Polityka":
„Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta tłumaczył dziennikarzom, że przeniesienia krzyża nie będzie, by nie narażać ludzi na niebezpieczeństwo. Przyznał też, że w sprawie krzyża decyduje Kościół.”

TKW: wyjątkowo durne tłumaczenie. Gołym okiem widać, że ta cała awantura o krzyż przed pałacem jest niezwykle na rękę Tuskowi. Przy tej awanturze nikt nie spyta, co robi rząd i nowy prezydent, zapowiadali zmiany i co ?

Dla porównania – krótkie kalendarium działań w 1918 roku:

11.listopada – Józef Piłsudski obejmuje władzę jako Naczelnik Państwa.
14. listopada – Rada Regencyjna, rząd w Lublinie i Krakowska Komisja Likwidacyjna przekazują Piłsudskiemu władzę.
18. listopada – Piłsudski powołuje rząd Moraczewskiego. Zajęło Mu to tydzień po powrocie do Kraju.
22. listopada – Piłsudski wydaje pierwszy dekret
28. listopada – rząd Moraczewskiego wprowadza ordynację wyborczą do Sejmu i wyznacza wybory na 26.stycznia.1919. Zajęło mu to 6 dni od powołania, wybory mają się odbyć za dwa miesiące (frekwencja wyniosła 90%).
grudzień. – rozpisano wybory do rad gminnych. Minął dopiero miesiąc.
10.lutego.1919 – pierwsze posiedzenie Sejmu. Dwa tygodnie po wyborach.
20.lutego.1919 – Piłsudski przekazuje swą władzę Sejmowi jako najwyższej władzy w państwie. Sejm uchwala tzw. Małą Konstytucję i powierza Piłsudskiemu funkcję Naczelnika Państwa.

Wszystko razem zajęło niewiele ponad 3 miesiące. W jakich warunkach polityczno-gospodarczo-militarnych się to odbywało – nie muszę tłumaczyć.
  • 2010-08-03 22:25 | Oktawio

    Re:Krzyż a sprawa polska

    Jest mi wstyd, jest mi wstyd za Polske i Polaków za dzisiejsze wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim. To coś okropnego niezrozumiałego. Jak można się kłócić o krzyż symbol chrześcijańskiej wiary? Jak można tym krzyżem grać w polityczne gierki? W kraju gdzie na 10 osób 8 uważa się za katolików dzieją się takie rzeczy! Nie chce mi się już patrzeć na to co wyprawia PIS jaką wode z mózgu robią nam ich przedstawiciele.Polityka miłosci? Super! Powodzenia panowie, życzę wam wszystkiego dobrego na całe szczęście już nie rządzicie.