Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pakistan pod wodą, ale w ogniu

(1)
Potop w Pakistanie to dopust boży, który dławi ten kraj co kilka lat. Chiny, Indie, Pakistan i Bangladesz (kiedyś Pakistan Wschodni) tracą w powodziach czasem do miliona ludzi jednorazowo. W Pakistanie na skutek deszczów monsunowych, skądinąd zawsze zapowiadających dobre zbiory, utonęło ich teraz w kilka dni co najmniej 10 tysięcy. Żadna władza nigdy nie wie, ilu dokładnie. Tymczasem zanim fala powodziowa rzeką Indus dotrze do Karaczi, ta 16 milionowa metropolia będzie płonąć.
 • 2010-08-04 16:02 | tkw

  Cele wojny

  „Prezydent dodał, zresztą po raz pierwszy mówiąc to dobitnie, że nie idzie o wprowadzenie tam demokracji w stylu prezydenta Jeffersona.”
  TKW: wow, jestem z siebie dumny. Pisałem na tym forum jakiś czas temu, że celem Amerykanów nie jest wprowadzenie demokracji (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę forumową "demokracji wprowadzić się nie da"). Cieszę się, że Obama to potwierdził (a przynajmniej, że pan Mroziewicz potwierdził, że Obama potwierdził)

  „Jest to złagodzenie tonu i zarazem przybliżenie zadań misji do jej celów pierwotnych, czyli pochwycenia ibn Ladina i postawienia go przed sądem za atak z 11 września 2001 r.”
  TKW: czy Autor naprawdę uważa Amerykanów za idiotów ? Wydali tyle kasy i stracili tylu żołnierzy żeby postawić jednego zafajdanego Bin Ladena przed sądem ? Cały czas twierdzę, że celem było przeniesienie wojny na terytorium nieprzyjaciela. I to się w pełni udało, w USA spokój i wcale bym się nie zdziwił, gdyby Obama modlił się za Bin ladena, żeby go nigdy nie złapali.

  „W swoim tonie Obama powtarza nuty znane już sprzed kilku dni, z wypowiedzi o tym, że wojna w Iraku została zakończona (ale 50 tysięcy żołnierzy amerykańskich i ich ochroniarzy tam zostaje?).”
  TKW: II wojna w Europie skończyła się ponoć 08.05.1945 a ilu żołnierzy USA zostało i na jak długo ?