Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Hazardowa” zakończyła pracę

(14)
Komisja hazardowa zakończyła pracę. I to jest właściwie jedyna wiadomość optymistyczna. O ostatnich obradach lepiej zapomnieć, gdyż były pasmem awantur, znacznie przekraczających komisyjne normy politycznego awanturnictwa.
 • 2010-08-05 22:22 | tkw

  CBA nadal istnieje

  O ile wiem, to pani Janina jest zwolenniczką likwidacji CBA. W wielu komentarzach i w tym tekście wypowiada się, że to jest "dmuchana" sprawa nakręcona przez Kamińskiego, po stronie PO były co najwyżej niewłaściwe zachowania niektórych posłów. Tusk też ostro atakował CBA, i w czasie kampanii 2007 roku i w czasie tej afery.

  No i w tym świetle powinno dziwić, że CBA nadal istnieje.

  Rację miał pan Czapiński w rozmowie z panem Żakowskim - Kaczyński wie, jakie powinno być państwo i tworzy je, w tym instytucje, Tusk tylko korzysta z tego, sam niczego nie tworzy.

  Dla mnie jest zagadką, co teraz robi CBA - nie słyszałem by wykryli jakąś aferę korupcyjną (musieliby wykryć w szeregach PO a to chyba zakazane ?). A kasę biorą.
 • 2010-08-05 22:29 | Solider

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Ta afera to wogule jest jedno wielkie nieporozumienie. Komisja kasę bierze a od czasu afery i tak się nic nie zmieniło. Polska polityka powinna zając się KRAJEM a nie kłóceniem się miedzy sobą o jasiek bzdury.
 • 2010-08-05 22:36 | MaliNeo

  A przypomnij mi, bo pamięć już nie ta...

  ... ile to "afer" wykrytych przez CBA za PiS skończyło się wygranymi przed sądem sprawami? Wolę służbę cichą, powoli się profesjonalizującą (bo jeszcze nie profesjonalną - nic dziwnego, przecież werbowano według klucza lojalności).
 • 2010-08-05 23:23 | rees

  Szostkiewicz prosi o 5000 dni spokoju

  Czy Polska to kraj idiotów ?
  Dzisiaj rano w Tok-FM red. Szostkiewicz powiedział , że prawdziwe reformy PO będzie mogła przeprowadzić dopiero za rok , po wyborach parlamentarnych . Teraz nie można , bo to okres przedwyborczy , więc my , Polacy musimy przeczekać ten rok i dopiero po wyborach w 2011 się zacznie reformowanie Polski . A co ten pan i inni klakierzy Tuska : Lisy , Żakowscy , Kolendy , Olejniki et consortes głosili przed wyborami prezydenckimi ? Że musi wygrać Komorowski , bo dopiero wtedy prezydent nie będzie blokował rządu i będzie można zmieniać Polskę . I co ? I nic . 500 dni spokoju to za mało . Może 5000 dni ? Co prawda nie posądzam słuchaczy Tok FM o zbytnią przenikliwość , zdolność do logicznego myślenia i wyciągania wniosków , ale Szostkiewicz potraktował ich jak kompletnych idiotów o pamięci rybki akwariowej .
  http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
 • 2010-08-05 23:59 | Advocatus Diaboli

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  @ tkw: Pani Paradowska jest zwolenniczka likwidowania kazdej instytucji czy organizacji, ktora moglaby przeszkodzic jej ukochanej PO w niekontrolowanym zagarnianiu majatku narodowego przez nowych "wlascicieli III RP".

  Zapal Pani Paradowskiej przypomina mi (przyznaje, jestem stary zgred) zapal innej "dziennikarki" z tygodnika "Walka Mlodych", towarzyszki Reut, po marcu 1968 r. pietnujacej syjonistow, czajacych sie w szeregach PZPR, wojska, ZLP i organizacji tworczych. Za ow zapal towarzyszka Reut otrzymala zaszczytny tytul "czlonka grupy poscigowej" od jednego z najdowcipniejszych satyrykow PRL - Jozefa Prutkowskiego.
  Ciekaw jestem na jaki tytul chce zasluzyc Pani Paradowska, ktora charakteryzuje poczynania czlonkow komisji hazardowej spoza Platformy jako "histeryczne", "nieprzyzwoite", "polityczna prowokacje", "okraszona lzami agresywnosc"; dla przewodniczacego komsji, P. Sekuly, zarezerwowala tylko jedna swoista hmmm, pochwale, ze uparcie dazyl do zakonczenia prac komisji.
 • 2010-08-06 17:01 | Bejotka

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Nie wiem, jak dla kogo, ale dla mnie Państwo Kempa i Sekuła byli jednako żałośni. Jak polski parlamentaryzm. A ta komisja jest jego nieodłączną częścią. Ale bez obaw, będą następne. Cyrk się skończył, niech żyje cyrk!
 • 2010-08-06 17:04 | lukald

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Nie po raz pierwszy piszę już:
  "Zanim skomentujesz postaraj się zrozumieć tekst".
  @Panie Diaboli : Możliwe szybkie zakończenie prac komisji należy poczytać za coś pozytywnego i w tym kontekście zapewne mały plus ze strony autorki dla posła Sekuły.
  (Mam nadzieję, że przed następnymi występami Pani Kępa zasięgnie pomocy aktorskiej i lepiej się przygotuje do nowej roli.)

  Nie sposób się nie zgodzić, że tzw. komisje do tej pory nic nie wykazały i nic nie wykryły. Nie mogły tego zrobić, ponieważ nie to jest celem posłów w tych komisjach uczestniczących.
  Do tej pory mam wrażenie, że gdyby SLD nie zachowało się jak struś i w aferze Rywina przyjęło bardziej agresywną taktykę to i ta komisja przepadła by z kretesem, ponieważ dowodów i w tej sprawie nie było żadnych.
  Stało się jak się stało - lewica upadła.
  I politycy opozycji na najbliższe dekady będą mieli tą wizję przed oczami.
  Wizję komisji, w która robi się show, pomawia i skandalizuje.
  A gdzie w tym wszystkim Prawda ?
  Prawda jest zbyt tanim towarem, aby się nad nią zastanawiać.

 • 2010-08-06 23:36 | zezowaty

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  P. Kempa ma klopoty z fizjologia.
  Fakt ze kobiety maja wieksza zawartosc plynow w organizmie ale ona ma ich nadmiar.Wiec albo leje lzy rzesiste albo ma biegunke i musi wybiegac w poplochu czy to z sali komisji hazardowej czy z sali posiedzen sejmu.
  Miejmy nadzieje ze drzwi sie nie zaciely w wiadomym miejscu.
 • 2010-08-07 01:30 | jotkaes

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Wydłużyć kadencję sejmu do 15 lat. Jak na początku wybiorą co zdolniejszych i rozsądniejszych maturzystów to może po 10-ciu latach dopracujemy się jakieś kompetentnej ekipy rządzącej, która wreszcie zdążyłaby się nauczyć rządzić oraz opracować i wdrozyć jakieś rozsądne programy rozwojowe.
 • 2010-08-07 08:04 | joris

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Pani Paradowska jak zwykle doskonale podsumowala afere, ktorej w rzeczywistosci w ogole nie bylo. Tusk dzialal jak zwykle za nerwowo i sam jest sobie winny zostawiajac maniaka (Kaminski) na czele CBA.
 • 2010-08-07 14:43 | Bartek

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Artykuł raczej dobrze oddaje sytuację jaka pozostaje po komisji-zresztą nie tylko tej. Wszyscy prawie zgadzają się, że prace większości komisji pozostawiają wiele do życzenia a mimo odnosi się wrażenie że nic nie da się zmienić.
  Jest jednak pewien sposób który dawałby szansę na zmianę sytuacji. Należy komisje odciąć od mediów. Świadomość występowania przed kamerami w długim okresie czasu powoduje zupełnie inne zachowania niż bez kamer. Obecność kamer powoduje że powstają inne cele takie jak silne, za wszelką cenę akcentowanie własnej odrębności. Jest to adresowane do widzów (do swoich widzów) którzy powinni wiedzieć w jakiej formie znajdują się ich wybrańcy, czy są w dobrej formie i czy dobrze atakują (wszak po to tam znajdują). Istotne jest to żeby istnieć w mediach. Taka trochę darmowa reklama.
  Świadomość braku kamer oraz mniejszego zainteresowania w trakcie pracy komisji powinno poprawić sytuację.
  Obawiam się jednak, że będzie to niemożliwe ponieważ, chociaż nie wierzę w teorie spiskowe to uważam, że jest pewien niepisany, cichy układ pomiędzy mediami a „sprawcami” tych wszystkich przedstawień.
  Dobrym przykładem była ostatnia „sprawa przeniesienia krzyża” gdzie zostały naruszone wszystkie proporcje przekazu informacji.
  Biorąc pod uwagę fakt, że sprawa ma charakter jednak dosyć błachy z punktu widzenia możliwości jej rozwiązania (pierwszy błąd został popełniony na poziomie wydania pozwolenia harcerzom na postawienie krzyża – nawet tymczasowo, tam też zagrały emocje) należało ją w serwisach umieszczać na 11 miejscu i poświęcać jej max. 46 sekund po to aby wskazać jej miejsce w hierarchii ważności wśród wszystkich informacji.
  Wyobraźmy sobie przez chwilę, że wszystko jest bardziej normalne czyli że incydentom typu przeniesienie krzyża nie poświęca się w mediach 10 dni po 2 godziny dziennie lecz traktuje się jako zwykłą informację i że taka zasada obowiązuje w większości innych przypadków i jest standardem. Powstałaby luka którą dosyć trudno byłoby czymś zapełnić.
  Dlatego rozumiem wszelkie kolegia redakcyjne, że wszystkie informacje są cenne, że ludzie mają prawo do informacji, że o wolne media walczyliśmy i jeszcze kilka innych banałów rozumiem. Trochę śmieją się z nas za granicą.
  Wyższe standardy informowania są pilnie poszukiwane.
  Za dużo słów.
 • 2010-08-07 19:47 | tkw

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Niezłe, odciąć polityków od mediów ! Prędzej by się zgodzili na utratę diet poselskich a jest to grupa pazerna jak mało która (ostatnio bodajże w Krakowie radni sami sobie ustalili stawki za parkowanie w centrum - UWAGA - 30 razy mniejsze od normalnych, tzn. 10 zł miesięcznie zamiast 300. I do tego był przepiękny argument - "im się należy, bo oni pracują w centrum).

  pozdrawiam serdecznie naiwnego marzyciela ...
 • 2010-08-08 00:15 | autor

  Re:„Hazardowa” zakończyła pracę

  Wydaje mi się, że co poniektórzy wyznają zasadę, istnieje opcja komentowania, to skomentuje. Oczywiści NIKOGO nie wskazuje, to tak, tylko, do ogółu. Notabene wszystkie te komisje są gówno warte.
 • 2010-08-21 04:36 | karul

  Rees powyzej

  bardzo ladnie to powiedzial - Polacy to kupa idiotow.

  A dobrze wam tak, solidarnosciowe matoly - zachcialo sie tej trzeciej, czwartej czy piatej juz republiki.

  Macie za to Gorna Wolte i dra Rydza.