Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z życia sfer

(4)
Nasila się obecność krzyża w różnych miejscach w kraju.
 • 2010-08-07 07:59 | Adam 2222

  Pańskie "kawałki" są świetne. Serdeczne dzięki

 • 2010-08-07 13:34 | Grzegorz

  Re:Z życia sfer

  Środowiska dysponujące krzyżem ostrzegają, że nie zawahają się go użyć, jeśli akcja wieszania portretów Komorowskiego będzie się nasilać
  W ambasadach będą eksterminować portrety Komorowskiego i zawieszać krzyże?
 • 2010-08-08 23:34 | slawek

  Re:Z życia sfer

  Nowa forma protestu postawic krzyz.Po roku 1989 byly prtesty przez okupacje biura pewnej osoby od ktura podejmowala decyzje,strajki glodowe.Moze kwiestia czasu jak ekolodzy zaczna protestowac przecibudowie nowej autostrady,nie beda sie przypinac lancuchami do drzew a ustawia krzyze.Jak uczniowie protestowali przeciw religji w szkole i lezeli krzyzem przed Ministerstew Edukacj,to bulo oburzajace.A obrona krzyza ktory jest samowolka budowlana i nie poswiecony to relikwia?
 • 2010-08-08 23:48 | tkw

  Re:Z życia sfer

  Ale jak w stanie wojennym układano z kwiatów krzyż na dzisiejszym placu Piłsudskiego, to było OK ?

  Problem nie w krzyżu. Problem w jego politycznym wykorzystaniu i to ze wszystkich stron. Dziś na onet.pl jest news:
  "
  Wiceprzewodniczy Socjaldemokracji Polskiej Bartosz Dominiak zaapelował do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o działania, które doprowadzą do przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła. - Państwo poddało się swoistemu terrorowi. A z terrorystami nie powinno się negocjować - mówił. W momencie zbliżyła się do niego grupka zwolenników pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim, by - w zasięgu mikrofonów i kamer - głośno komentować jego słowa. Padł np. komentarz: "Gada jak nawiedzony".
  Według Dominiaka, który jest warszawskim radnym, trzeba doprowadzić do przeniesienia krzyża "w godne miejsce, (...) czyli do kościoła" i "jak najszybciej, bo inaczej będzie eskalacja tego konfliktu".

  Dominiak zwołał briefing prasowy na Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie krzyża; przedstawił dziennikarzom swoje pismo skierowane do Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z nieskuteczną próbą przeniesienia krzyża.
  "

  A kto ten facet jest ? Ktoś wcześniej o nim słyszał ? Jakiś warszawski radny, jakiś kmiot zafajdany usiłuje postawić na baczność Prezydent Warszawy, formalnie 5-tą osobę w państwie! następny list wyśle do papieża, Obamy i Kim Dzon Ila. Pionek polityczny, ale wyczuł, że może zbić tu swój kapitał. A mediom w to graj, zamiast wyśmiać kmiota to się chętnie stawili, na onet.pl to jest info nr 1. Za chwilę briefing zwoła jakiś cieć, co chce awansować na zarządcę kamienicy, jak go po tym nie awansują, to zacznie krzyczeć, że "to polityczna sprawa!"

  Ludzie, nie dajcie się zwariować. Zostawcie w cholerę ten krzyż, jak przestanie być potrzebny to przyjdzie sprzątaczka i go zabierze i nie będzie nikogo pytać o pozwolenie. Zacznijcie myśleć, skąd weźmiemy 800 mld. zł (NBP twierdzi, że trzeba 3 bln.).