Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

POdwyżka

(1)
2010-08-10 22:40 | tkw
za onet.pl:
"
Ministerstwo Finansów przygotowuje pakiet rozporządzeń, który podwyższy akcyzę na papierosy i paliwa.

Podwyżka stawek VAT to niejedyna zmiana w podatkach, która czeka nas w najbliższym czasie. Wcześniej, bo już jesienią, rozpocznie się cała seria podwyżek podatku akcyzowego - wynika z informacji uzyskanych przez dziennik "Polska". Ministerstwo Finansów chce jeszcze w tym roku wyciągnąć z kieszeni podatnika dodatkowe 3 mld zł.

W kilku ministerstwach, m.in. finansów, gospodarki, rolnictwa, trwają intensywne prace nad ustawami i rozporządzeniami, które pozwolą zwiększyć wpływy z podatku akcyzowego. Z naszych informacji wynika, że na niektóre produkty rząd chciałby wprowadzić podwyżkę tego podatku już jesienią. A więc wcześniej, niż weszłyby w życie ujawnione przed kilkoma dniami nowe, wyższe stawki podatku VAT (23, 8 i 5 proc., zamiast obecnych 22, 7 i 3 proc.).

Z nieoficjalnych informacji ekspertów uczestniczących w pracach nad zmianą podatków wynika, że jesienne podwyżki akcyzy już w tym roku przyniosą budżetowi dodatkowe 3 mld zł. - Wprowadzenie podwyżki podatku akcyzowego jeszcze w tym roku pozwoli rządowi zrealizować zaplanowane wpływy z akcyzy, czyli na poziomie ok. 58 mld zł, a w przyszłym roku zwiększyć je do 62 mld zł - dodaje prof. Witold Modzelewski.


Podstawę prawną, aby jeszcze w tym roku budżetowym podwyższyć stawki akcyzy, da Ministerstwu Finansów nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, która wejdzie w życie od 1 września. Ustawa została 22 lipca przyjęta przez Sejm, a obecnie czeka już tylko na podpis prezydenta (jego zgoda jest przesądzona). - Po wejściu w życie ustawy minister finansów będzie mógł wprowadzić wyższe stawki akcyzy za pomocą rozporządzeń - mówi prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów, szef Instytutu Studiów Podatkowych, współtwórca polskiego systemu podatkowego.
"

TKW: a ludzie pasjonują się krzyżem pod pałacem ...