Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pomoc dla ofiar rodzinnej przemocy

(2)
Czy nowa ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wystarczy, by odmienić życie krzywdzonym i krzywdzącym?
  • 2010-08-13 15:22 | divak2

    Symptomatyczne

    Na temat krzyża całe szpalty dyskusji, a to w zasadzie oczywista sprawa. Tu ani jednego głosu. O ile oficjalnie "promuje" się u nas rodzicielstwo, o tyle nigdzie nie dokleja się do tego przymiotnika "odpowiedzialny". Ale ludzie mający pracę i wykształcenie jakoś sobie dadzą radę, wybulą za prywatny żłobek, opiekunkę (ciekawe zjawisko - macierzyński 3 mies a do żłobka przyjmują dzieci min. 6 miesięczne), ściągną babcię, jeśli mają możliwość, i jakoś podołają. Natomiast ludzie, którzy mieli niefart urodzić się w biednych, niewykształconych rodzinach, dostają becikowe i muszą radzić sobie sami. I jak nie ma odpowiedzialności w opisanych rodzinach, tak nie wspiera się oficjalnie działań, które spowodują że np. taki Patryk z artykułu obejrzy coś więcej niż wujka z pogrzebaczem.
  • 2010-08-20 03:05 | camel

    Re:Pomoc dla ofiar rodzinnej przemocy

    Spokojnie. Powoli kraj się cywilizuje. To musi potrwać zwłaszcza, że żyjemy pod butem kościoła, który stara się ze wszystkich sił hamować postępy cywilizacyjne, bo wie, że wzrost poziomu życia i wyedukowania równa się zawsze spadkowi liczby wyznawców. Dużo mogą pomóc media, promując pożądane postawy, ale znowu na przeszkodzie stoi kościół, zamieniawszy całą misję w jasełka. Awantura pod krzyżem jest cenna, bo przyspieszy upadek katolicyzmu. Ale to i tak oznacza jeszcze dwa pokolenia Patryków czy innych Brajanów zaznajomionych z pogrzebaczami.