Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

krzyż - cena strachu

(7)
2010-08-20 11:27 | toja1945

Rozmówcy Red. Nowowieyskiej w tokfm.
Postulat uaktywnienia Prezydenta w temacie klrzyża to albo zła wola, albo zupełny brak wyobrazni.
Wyobraz sobie, ze na Twojej parceli leży niebezpieczny przedmiot: bomba lotnicza, element radioaktywny, albo toksyczny chemicznie, albo grozny patogen, ew. sławna puszka Pandory. Co byś powiedział, gdyby ktoś radził ci własnoręczne usunięcie? To robota dla saperów, deaktywatorów, detoksykatorów, a nawet speców od mitów.
Krzyż jest w swoim zakresie przedmiotem niezwykle niebezpiecznym przez swój ładunek, bardzo różnorodny – ludzi. Tu też potrzeba speców z różnych dziedzin.
Ludzie ci z doświadczenia 20 lat widzą, że władza może być za a nawet przeciw itd., że gdy opuszczą miejsce, to zostaną totalnie wykiwani, (co potwierdza ostatnia akcja wobec nich). Jedynym problemem jest brak w Polsce jednego autorytetu któremu mogli by zawierzyć.
Komentarz:
Kilkadziesiąt lat autorytety moralne wykazywały w RWE, KOR, ROPCiO i w podziemiu, że komuchy kłamią. Gdzie są teraz ci goście?
Jeśli Prezydent wiedział o usunięciu ludzi 15 sierpnia, to ma dużego ujemnego plusa.
 • 2010-08-20 11:51 | tkw

  Re:krzyż - cena strachu

  Jak mógł nie wiedzieć co się dzieje przed jego siedzibą ? A jeśli nie wiedział, to tym gorzej, to znaczy że nie panuje nawet nad własną siedzibą a ma panować nad Polską ...

  Od dawna twierdzę, że Komorowski to d.pek.
 • 2010-08-20 12:25 | bryka

  Re:krzyż - cena strachu

  Mówi się "puszka z pandorą".
 • 2010-08-20 14:15 | tkw

  Re:krzyż - cena strachu

  Ty tak "na poważnie" czy "na jaja" ?
 • 2010-08-20 14:28 | bryka

  Re:krzyż - cena strachu

  Tak naucza klasyk od plusów ujemnych.
 • 2010-08-20 14:48 | tkw

  Re:krzyż - cena strachu

  Rozumiem. Jakoś nie pamiętam, by ten klasyk tak powiedział (puszka z pandorą), ale nie zdziwiłoby mnie nawet to, gdyby tak powiedział "na poważnie".

  Ale co się dziwić robotnikowi, w radio słyszałem zapowiedzi:
  1. "a teraz wystąpi zespół AC piorun DC"
  2. "w ZSRR duże wrażenie zrobił występ kamandy Pinka Floyda"

  pozdrawiam
 • 2010-08-20 16:03 | dziadek

  Re:krzyż - cena strachu

  Cytat:
  Kilkadziesiąt lat autorytety moralne wykazywały w RWE, KOR, ROPCiO i w podziemiu, że komuchy kłamią. Gdzie są teraz ci goście?
  Jeśli Prezydent wiedział o usunięciu ludzi 15 sierpnia, to ma dużego ujemnego plusa.

  Gdzie w kanałach, albo po cichu śmietankę zbierają, Komuna minęła zastąpił ja Kapitalizm a ludzie pozostali tacy sami z takimi charakterami jakie mieli za czasów komuny tak i maja teraz. Tylko im się bardziej uwypukliły z tej ciemniejszej strony. Jeśli za komuny ten na dole robotnik był ogłupiany przez tamte władze a po odejściu komuny w kapitalizmie obecne władze robią to samo. To nie ma się dziwić że w dzisiejszych czasach jest trudno dojść do porozumienia władza a obywatel. Sami prominenci w polityce nauczyli nas że bez silnej pięści, niczego się od władz nie uzyska wręcz odwrotnie. Dlatego nie dziwi mnie postawa tych obrońców krzyża.