Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: "Buddenbrookowie", reż. Heinrich Breloer

(3)
Na fali nowych niemieckich zachwytów nad „wielkomieszczańskim etosem”
 • 2010-08-23 15:06 | pantherion

  skonfundowany

  zatem skad po tak nieprzychylnej recenzji az cztery gwiazdki? to warto czy nie? <konfuzja>
 • 2010-08-27 14:29 | skiperko

  pod tytułem

  Panie recenzencie! To nie polski dystrybutor dodał podtytuł "Dzieje upadku rodziny", lecz sam Tomasz Mann opatrzył "Buddenbrooków" takim podtytułem. Proszę sobie zajrzeć do książki.
 • 2010-11-28 19:30 | korol

  Re:Recenzja filmu:

  Gatunek do jakiego należy powiść Manna przezywa teraz odrodzenie. przynajmniej wśród polskiej literatury takie mam wrażenie. Czytelniczki chłoną sagi w rodzaju "Cukierni pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej_Adamczyk, która sama się przyznała, że napisała ją pod wpływem "Buddenbrooków" w pierwotnej, książkowej wersji. Tak więc moze warto się skusić na ta ekranizacje? Zobaczmy i oceńmy sami.