Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Janke ma rację

(4)
2010-08-24 10:51 | psr18gh
Nie jesteśmy skazani na PO, PiS i SLD. Jak pisze redaktor Janke na Salonie 24. Nasza scena polityczna nie jest zabetonowana na amen. Komuna miała władzę, miała pieniądze a "w czynie społecznym" została zmieciona przez 10 mln ruch. Nasze parlamentarne partie już się wypaliły, zestarzały się i zwyczajnie im się już nie chce. Oni chcą trwać. Ciepełko budżetowych milionów kompletnie odebrało im chęć do działania. Wierzę że teens-y już niedługo wpadną na dobry pomysł, który pozwoli przemeblować naszą scenę polityczną. A może krzyż przed pałacem namiestnikowskim okaże się takim zaczynem zmian?
 • 2010-08-24 21:26 | tkw

  Re:Janke ma rację

  Cieszę się, że kolejna osoba zaczyna dojrzewać do wyrzucenia na śmietnik obecnej rzeczywistości. Za jakiś czas dojrzejesz do wyrzucenia na śmietnik samej tzw. "demokracji", nie tylko jej aktualnego wcielenia.

  Witam w klubie !
 • 2010-08-25 00:11 | dziadek

  Re:Janke ma rację

  Zgadzam się, obecna kadra polityczna nie zależnie od opcji jest już tak zużyta jak guma od gaci i gacie już im zaczynają opadać (król jest nagi).
  Są jeszcze niektórzy co chcieli by coś jeszcze zrobić Taki J.Kaczyński z PiS-em ale ich już zakrakano a i w samej tej partii są ludzie którzy powinni pójść w odstawkę a w jej miejsce wejść młodsza kadra.
  Tylko że obezna młodzież już też ma dość i odczuwa zniechęcenie, zwłaszcza jak widzi, i czyta w mediach o obecnych zachowaniach polityków a media zamiast stać po środku, to nadają jak wiatr wieje. Media jako jedna z najważniejszych i najsilniejszych sił rządzących, powinni brać czynny udział w wychowaniu tak dosłownie w wychowaniu społeczeństwa i ganić, krytykować, potępiać złe zachowania a zwłaszcza niegodne postawy tych co są osobami publicznymi. Inaczej nasza ewolucja ku dobremu, dobrze się nie skończy, a właśnie nie kto inny jak media, mają przeogromny wpływ na zachowanie się obywatela i teraz kto ma zastąpić ten zużyty elektorat polityczny, jacy ludzie jak wychowani?.
 • 2010-08-25 08:54 | psr18gh

  Re:Janke ma rację

  Marazm po stanie wojennym też skłaniał do refleksji że komuna zabetonowała scenę polityczną na 20/30 lat. Stało się inaczej, przyszedł Gorbaczow i wszystko potoczyło się inaczej. Wg mnie to jego "pierestrojka" ruszyła "góry tego świata". Choć po prawdzie, mu nie o to chodziło. On nie chciał rozwalać Związku Radzieckiego, on nie chciał rozwalać obozu socjalistycznego. Całe szczęście że Gorbaczow żył utopią że ZSRR i socjalizm w innych krajach jest możliwy przy pełnej demokracji.