Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Schetyna i Tusk, czyli PO na rozstajach

(8)
Platforma ogłasza reformatorską ofensywę, ale pytanie, czy będzie się przy niej upierać. W samej partii opinie są podzielone: iść na całość czy pozorować i przeczekać do wyborów.
 • 2010-08-31 10:17 | wiehu

  EE tam , przeziębiłem się i nic mi się nie chce.

  Biorą kasę to niech się głowią ,
  pracę trzeba porządnie wykonywać .
 • 2010-08-31 10:22 | Slawczan

  Pobożne życzenia...

  Ale w ogólniejszej rachubie sporządzanej przez wyborcę, uwzględniającej polityczne sympatie i głębszą postawę wobec rzeczywistości, koncepcje zmian mogą być realnie przyjmowane - tyle wiedzą Panowie Radaktorzy o Polakach. Mierzą społeczeństwo swoja inteligencką wielkomiejską miarą.Polski wyborca w swej MASIE nie głosuje, a jeżeli głosuje nie waży swej decyzji. Nie robi kalkulacji jak panowie redaktorzy. Ci bardziej świadomi owszem kalkulują ale tylko swoje korzyści i ewentualne straty (co jest zupełnie logiczne) A reszta? Kieruje sie emocjami. Jarosław Kaczyński odniósł sukces w 2005 roku bo po pierwsze odkrył ,że wyborców pójdzie głosowac niewielu, po drugie postanowił się odwołać do emocji a nie logiki. To ,że akurat żeruje na najprymitywniejszych emocjach ,na dodatek podsycanych lękiem (wręcz strachem) jest logiczne. W każdym społeczeństwie są grupy skrajne.On obrał sobie te skrajnie prawicowe. Potem (2007)zrobł to co zwykle robią kanibale niektórych ludów pierwotnych:pożarł swoich przeciwników by przejąć ich moc. W ten sposób pożarł moc katofaszyzmu (od LPR) i prymitywnej antypaństwowej żakerii (Samoobrony) zwielokrotniając swoją niszczycielską moc. Będąc tego świadomym głosuję czasem z lęku na antyPiSy. Świadomi są tego także piarowcy PO ,która jeżeli chodzi o modernizację nie proponuje nic ale proponuje bycie niePiSem, dlatego póki istnieje PiS póty Platforma nic nie zrobi. Działaność Gowinów(tzw. konserwa PO) jest logiczna,w końcu swoje istnienie zawdzięczają kościołowi.pl więc muszą powstrzymać modernizacyjne(kulturowo) zapędy PO. Są po prostu tym czym w normalnym kraju byłby PiS. Chadecją.I póki nie nastąpi zmiana ordynacji wyborczej,taki stan gnicia będzie sie utrzymywał.
  Polecam się przyjrzeć działaności Stowarzyszenia JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE.To ono pokazuje jakie są intencje Platformy (mającej na sztandarch jednomandatowe okręgi) i moralność moralizatorskiego PiSu. Od 2005 roku nie przeprowadzili referendum w tej sprawie mimo,iż stowarzyszenie wypełniło warunki formalne (750 tys. podpisów). Po prostu układ taki jak dziś :ptologiczna opozycja prowadząca do patologizacji partii rządzącej dogadza wszystkim znajdującym się w Sejmie. Uważam ,że wszelkie dyskusje na temat wygra ten czy ów, zrobią tak czy owak są bez znaczenia bo z tą ordynacją żadna realna zmiana nie bedzie możliwa. I o to im chodzi
 • 2010-08-31 10:40 | bryka

  Re:Schetyna i Tusk, czyli PO na rozstajach

  Doskonały komentarz.Rozważania pt Janickiego i Władyki są wyjątkowo przygnębiające.
 • 2010-08-31 19:27 | Adam 2222

  PO ma wsparcie Fundacji Adenauera z większą kasą i lepszymi fachowcami od PR. To widać w mediach. Z punktu widzenia Polski nic się nie zmieni bo jedni i drudzy mają Polskę patriotycznie w d jako dojna krowę.

  Zadłużenie i ilość urzędasów będzie rosła aż to się zawali z hukiem. Przerabialiśmy "Wspólną Europe" już kilka razy. Wtedy Wschód ratował nas przed pożarciem przez Zachód. Nie sadze by mieli oni ochotę na ratowanie nas raz jeszcze.
 • 2010-08-31 20:10 | zly_Marek:)

  Re:Schetyna i Tusk, czyli PO na rozstajach

  Tusk musi się dowiedzieć kto w jego parti jest Brutusem...""
 • 2010-09-01 15:10 | wladeczek

  Re:Schetyna i Tusk, czyli PO na rozstajach

  ten kaczynski caly czas przeszkadza . juz ponad 2 lata donald tusk rzadzi i nic nie moze zrealizowac ze swoich obietnic , wiec proponuje wyjsc na ulice z haslem "3x tak i smierc karlom reakcji"
 • 2010-09-02 11:33 | joanna kopytowska

  znowu Tusk ma rację ,reformy w wersji soft do wyborów parlamentarnych to skuteczna tarcza przeciwko Pisowi

  Chyba coś mi umyka z tej filozofii rządzenia , przecież Pan Donald Tusk nie kandydował na Prezydenta z tego powodu że chciał zreformować finanse publiczne a urząd Prezydenta uważał za zbyt jałowe w tej kwestii zajecie a teraz okazuje sie że to Prezydent ma być motorem zdecydowanych reform, myślę że i Tusk i Komorowski palą się do zmian tylko jeden chce reform w wersji soft a drugi hart, tak czy siak chyba dla Polski lepiej że będzie się coś działo, obawiam sie jednak że każde podknięcie wypunktuje Pis i zyska na tym w wyborach parlamentarnych , czyli nos Tuska nie myli , raczej wersja soft przed wyborami bo Pis u władzy to większa katastrofa dla Polski niż nie do końca przeprowadzone reformy , przeciez panstwo w Polsce kuleje od czasów zaborów a Pisowiaki zostawią po sobie spaloną ziemię i wydrenowany na podsłuchy i polityczne walki z czarownicami cba do cna budżet
 • 2010-09-27 22:12 | tkw

  Re:Schetyna i Tusk, czyli PO na rozstajach

  "Pisowiaki zostawią po sobie spaloną ziemię i wydrenowany na podsłuchy i polityczne walki z czarownicami cba do cna budżet"

  TKW: tak, Joanno. Kaczyński to zgroza. Za jego premierostwa prawo zakładania podsłuchów miało aż 5 służb ! To nie do pomyślenia ! I nie ma tu żadnego znaczenia, że teraz, za rządów Tuska, służb uprawnionych do zakładania podsłuchów jest już 9.
  Ten wredny Kaczor powołał to wredne CBA. I nie ma żadnego znaczenia, że z 4 lat działania CBA tylko 1 rok przypada na rządy Kaczyńskiego, na rządy Tuska już 3 lata. Pewnie znasz odpowiedź na pytanie, czemu Tusk nie zlikwidował tego wrednego CBA przez 3 lata ?

  pozdrawiam