Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

(10)
Minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow nie tylko złożył wizytę w Warszawie, ale wziął udział w dorocznej naradzie polskich ambasadorów - na zaproszenie naszego ministra.
 • 2010-09-02 20:55 | tkw

  Nie tak na hurra

  Jak Rosja mówi, że stosunki z Polską są OK, to ja się niepokoję. Pan Ostrowski może uważać Rosję za kraj demokratyczny, ja ją za taki nie uważam. Wczoraj bodajże czytałem wypowiedź Putina o opozycji w stylu "jak ich nie będziemy pałować to sobie będą za wiele pozwalać, opozycja nas prowokuje to odpowiedzieć można tylko pałą".
  Może we mnie pozostał uraz za rozbiory, ale coś mi to pachnie meldowaniem do carycy Katarzyny, że "w priwiślańskim kraju wszystko jest jak my chcemy".

  Wg mnie Rosja nie wyrzekła się swoich dążeń imperialnych. Ostrożnie.
 • 2010-09-02 21:46 | JSN

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Panie Redaktorze
  a przeciez panowie Kurski i Karski maja w sprawie wizyty zupelnie inne zdanie
 • 2010-09-02 22:00 | jerzy.n19

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Nie naiwnie, ale i nie nazbyt ostrożnie.
  I pamiętajmy, że i Ławrow, i Putin, i drugije mają też u siebie takich, co w razie najmniejszego niepowiedzenia powiedzą im:
  Nu, i widieł kto to, z Poliakami dogoworowatsia!
 • 2010-09-02 23:02 | Alla

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  O Ławrowie można mieć różne opinie, ale jest skurczybyk dobry w tym, co robi. Druga sprawa, czy my tu czegoś nie popsujemy i czy damy radę go - jeśli nie przelicytować, to chociaż dogonić. Min. Sikorski nie będzie miał łatwo.
 • 2010-09-02 23:09 | 3744meriva

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Trzeba skorzystac w pelni z deklaracji dobrej wspolpracy i innych propozycji
  Lawrowa i w ten sposob przetestowac niby korzystna zmiane w polityce Rosji.Bez tego mozna tylko ciagle narzekac i wybrzydzac na zle stosunki co jest zupelnie nieproduktywne i bez perspektyw. Pewne nawet male kroki polepszajace wzajemne stosunki sie utrwalic i byc podstawa do nastepnych. Wypowiedzi Putina o opozycji rosyjskiej sa w stylu stalinowskim, brakuje tylko wywozenie do Gulagow i tam zgnojenie jej do konca. Ale to wkoncu ich sprawa na ktoa nie mamy wiekszego wplywu. Rosjanie sami musza wywalczys sobie demokraytczne stosunki u siebie i maja do tego odpowiednie narzedzie w postaci wyborow. Jan znow wybiora satrape Putina to widocznie jeszcze nie dorosli do standartow demokratycznych, normalnych panwst. Widocznie ten proces w Rosji wymaga czasu. Moze nawet stu lat. Pozyjemy to zobaczymy.
 • 2010-09-03 01:48 | Czaro

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Panie Marku, moze zanim zaczniemy mocniej zaciesniac stosunki z jakimkolwiek sasiadem, powinnismy zapytac o rade guru Kaczynskiego i Macierewicza ?
  Wszak wszystko co zostanie zrobione ku poprawie relacji, zostanie skrytykowane i padna slowa o kolanach.
  Przyznam, ze gdyby to zalezalo ode mnie, cala te formacje" nawiedzonych" , zamknal bym jako szkodliwa dla Polski.
  Pozdrawiam

  Cezary Mazur
 • 2010-09-03 08:12 | lordjohn

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Pan TKW oczywiście osobiście doświadczył rozbiorów i nie może tego zapomnieć - gratuluję długowieczności i doskonałej pamięci. Dla porównania Amerykanie zrąbali Niemcy w czasie wojny do fundamentów, a teraz są najlepszymi sojusznikami. W XVI wieku Polska była potegą - trzeba było tę potęgę zachować i rozwijać, a nie potem skamleć, że nas rozbierali. A na serio - współcześnie punkt ciężkości problemów Rosji leży na wschodzie i południu - islam i Chiny. Dlatego Rosja przez co najmniej kilka dekad będzie ugodowo nastawiona do nas i do Europy. Trzeba tę koniunkturę mądrze wykorzystać dla dobra Polski, a nie przybierać dumne pozy bez butów i z dziurawymi portkami.
 • 2010-09-04 16:15 | wladeczek

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce czaro i lordjohn

  no tak lordjhon nie mogl sobie darowac prymitywnej wstawki o dlugowiecznosci i pamieci o rozbiorach . a czy wiesz jakie swieto narodowe ustanowil putin ,ano wygonienia polaczkow z moskwy , zaloze sie ze nie wiedziales ,aby nie robic bledow trzeba wyciagac wnioski z historii i jak ktos jest kopany bo wystawia 4 litery ,to moze trzeba stanac przodem i tez przykopac, takich jak ty troche sie narobilo w polsce a bo to europeizacja jest cool and trendy ,smutna prawda spoleczenstwo bez historii nie ma prawa byc narodem.
  no ale czaro to juz pobil chyba sam siebie ,kompletna amnezja i glupota ,dlaczego bo rosjanie rozumuja tylko przez knut ( stulecia tak ich zmienily maja zakodowany kompleks kata i ofiary -stalin otwarcie to potwierdzil) a co do p .kaczynskiego to przypomnij sobie masarnie i mleczarnie w polsce ktore nie spelnialy "wysokich strandartow rosyjskich" i nie mogly wejsc na tenze rynek ,no ale jak nastal gubernator tusk to juz tak je wyczyscil ze narod rosyjski juz sie nie boji, ja tam bym sie tak nie wzruszal co powie lawrow on jest od tego zeby gadac i mydlic oczy ,sprobowac mozna ale nie" na kolanch"
 • 2010-09-05 20:14 | chris

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  Dla władeczka z klasyki rosyjskiej:
  "Ай, Моська! знать она сильна,
  Что лает на Слона!"

 • 2010-09-06 16:12 | wladeczek

  Re:Po wizycie Siergieja Ławrowa w Polsce

  do chris'a typowe dla sluzb,aby zniehecic , ze nie ma co dmuchac przeciwko wiatrowi. ale jest takie powiedzenie "one can make a diference , so whay not try" just look at david and goliath.