Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amnesty International- Biegnij dla Praw Człowieka - szukamy zawodników!

(1)
2010-09-03 12:51 | Gorzowiak
Biegnij dla Praw Człowieka - szukamy zawodników!
Zdecydowałeś się wystartować w Maratonie Warszawskim 26 września 2010 roku? Chciałbyś poświęcić swój wysiłek na rzecz praw człowieka? Wesprzyj Amnesty International – biegnij w Drużynie Praw Człowieka.

Amnesty International jest międzynarodową organizacją, która aktywnie staje
w obronie praw człowieka w każdym zakątku świata. Naszym marzeniem jest, aby każda osoba mogła w pełni korzystać z praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Badamy, działamy, bronimy i mobilizujemy innych, aby wspólnie zatrzymać naruszenia praw człowieka.

Chcemy stworzyć Drużynę Praw Człowieka – Drużynę Amnesty International, która pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Pragniemy, żeby wysiłek naszej drużyny zachęcił Darczyńców do wsparcia finansowego idei innego Maratonu – Maratonu Pisania Listów. Co roku w grudniu, przez 24 godziny bez przerwy, organizujemy akcję pisania listów w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa są łamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowań obrońców praw człowieka.

W zeszłym roku napisaliśmy ponad 100 tys. takich listów! Jak co roku zmagamy się z problemem jak zdobyć fundusze na zorganizowanie kolejnego Maratonu Pisania Listów – zakup znaczków, papieru, na działalność Amnesty. Chcemy stworzyć
i promować drużynę Amnesty w Maratonie Warszawskim i w ten sposób zebrać potrzebne fundusze oraz rozpropagować nasz Maraton Pisania Listów. To ważna sprawa, która rzeczywiście wpływa na poprawę sytuacji więźniów sumienia – w 30% przypadków los więźniów sumienia poprawia się dzięki wysłanym listom. Także Ty jako zawodnik – Członek / Członkini Drużyny Amnesty International - będziesz mieć świadomość, że dzięki Twojemu wysiłkowi, zebraliśmy wsparcie finansowe potrzebne na uratowanie ludzkiego życia.

Idea biegania charytatywnego jest bardzo popularna na świecie. Co roku
w Maratonie Londyńskim i Maratonie Nowojorskim biegacze wspierają swoim poświęceniem organizacje charytatywne. Zobacz jak to wygląda na świecie:

http://www.virginlondonmarathon.com/raising-money/raising-money/run-charity/Ty też możesz pomóc.

Chcesz poświęcić swój wysiłek na rzecz praw człowieka?Napisz lub zadzwoń:

Olimpia Bielecka

olimpia.bielecka@amnesty.org.pl

tel: 504049966

www.amnesty.org.pl

Twoja postawa ma znaczenie!--
Olimpia Bielecka
Specjalistka ds. kontaktów z darczyńcami

Amnesty International Polska ul. Piękna 66a/2
00-672 Warszawa
Tel: + 48 22 827 60 00

www.amnesty.org.pl