Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poeci na 15 lecie – Eryk Ostrowski i Mariusz Bober.

(1)
2010-09-07 11:11 | martap
W najbliższą niedzielę w krakowskim Klubie Cieplarnia odbędzie się spotkanie poetyckie Eryka Ostrowskiego i Mariusza Bobera .
Poeci w ramach 15-lecia debiutów przedstawią swój dorobek literacki.
Podczas wieczoru będzie mieć miejsce także premiera książki Eryka Ostrowskiego polsko-angielskiego wyboru wierszy "Chłopiec, którego pokochali bogowie" (Wydawnictwo Miniatura)
Eryk Ostrowski, , rocznik 77. Krakowianin. Poeta / eseista / redaktor / animator kultury. Stypendysta Miasta Krakowa (2002) i Ministra Kultury (2008). Nagroda literacka na festiwalu FAMA (2005, 2006). Krakowska Książka Miesiąca za tom Muzyka na wzgórzu (2006). 5 zbiorów wierszy, 2 wybory, 3 książki eseistyczne, ponad 20 opracowań. Stale obecny w czasopismach polskich, serbskich i węgierskich. Ostatnio opublikował studium Szymborska: Odyseja kosmiczna poświęcone najnowszym wierszom Noblistki i polsko-angielski wybór 50 wierszy Chłopiec, którego pokochali bogowie / The Boy the Gods Came to Love.
Mariusz Bober, rocznik 76. Radzynianin. Poeta / prozaik / dziennikarz / animator kultury. Obecnie jeden z redaktorów Kwartalnika Kulturalnego KOZIRYNEK. Pisze do „Grota” Radzyńskiego Tygodnika Społeczno-Kulturalnego. Pisuje również do „Wspólnoty”. Dawniej redaktor i wydawca Myśli Twórczej Pisma Ludzi Kreatywnych. Założyciel i prezes Klubu Kreatywnego. Napisał kilkanaście publikacji beletrystyczno-biznesowych
Prowadzenie spotkania Ewa Włodarska-Lorek oraz Michał Krzywak
12.09.2010 godz. 19.00 Klub CIEPLARNIA, ul. Bracka 15, wstęp wolny.