Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Kaczyński pisze do PiS

(14)
Jako przedstawiciel narodu kurczącego się, pozostającego daleko w tyle za innymi, chciałbym Panu Prezesowi podziękować za ciepły list. Choć skierował go Pan Prezes do członków partii, to i ja rzuciłem okiem.
  • 2010-09-07 14:34 | alexa

    Odpowiadając na list Pana Prezesa

    :-)
  • 2010-09-07 15:10 | the mentor

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Obydwie partie PO i PIS modelowane sa na kultach jednostek i faszystowsko-stalinowskich tradycjach. Dyktatorzy w obu partiach wygrywaja w cuglach wybory partyjne bo sa jedynymi kandydatami po wyrzuceniu potecjalnych konkurentow z parti lub wymuszeniu wiernopoddanczych oswiadczen. Mniej niz 2% partyjniakow ma prawo glosowac w tych partyjnych fasach wyborczych. To hanba dla cywilizacji gdy tak prymitywne struktury dominuja scene polityczna.

    Wszystko co jest tu napisane o Kzaczynskim odnosi sie rowniez do Tuska. Obaj dyktatorzy nie maja prawa zawlaszczac swe partie i w despocki sposob dyktowac wszystkim swa wole. Partie polityczne w Polsce sa na utrzymaniu przez podatkowicza i czas najwyzszy wymusic proworzadnosc w tych faszystowsko-stalinowskich strukturach. Polski Komitet Wyborczy musi sie ustosunkowac to tych dyktatur. Nie dopuscic do brania udzialu w wyborach na poczatek.


  • 2010-09-07 15:15 | Bejotka

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Przyłączam się do niniejszej odpowiedzi na list Pana Prezesa i uroczyście oświadczam, że nikt nigdy mi nie wmówi, że czarne to czarne, a białe to białe.
  • 2010-09-07 15:56 | wiehu

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Takie gadanie nic nie da ,po za utwierdzaniem go i jemu podobnych że jest brutalnie atakowany ze wszystkich stron.

    To jest człowiek średnio komunikatywny jak zresztą spory odsetek społeczeństwa , więc jeśli ktoś napisze coś co jego poruszy znaczy że poruszy i resztę.
  • 2010-09-07 18:03 | lilka

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    :)))) Obawiam się tylko, że prazes potraktuje Pana komentarz śmiertelnie poważnie. Ta partia jest wyprana z poczucia humoru, nie wie też co to ironia i sarkazm (domaganie się dymisji p. Grasia za "piłowanie skrzydeł" to już szczyty absurdu!) Pozdrawiam i obiecuję uroczyście, że nie zejdę z miejsca, gdzie stało ZOMO :)
  • 2010-09-07 18:24 | andy

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Nie zapominaj tylko że PO zakładało trzech znanych polityków zaś PiS to dzieło Jarosława. Jestem w stanie wyobrazić sobie PO bez Tuska, ale PiS bez Kaczyńskiego jakoś niespecjalnie.
  • 2010-09-07 19:34 | bryka

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Uważam JK za szkodnika.Ale także uważam ,że komentowanie przez "IV władzę" wszystkich jego wystąpień jest obrzydliwe i co najważniejsze przeciwskuteczne.To taki "kozi temat" (koza i pochyłe drzewo).Łatwo zrobic wierszówkę powtarzając ,do znudzenia,te same rytualne banały.Wierszówkę powinien zapłacic JK.Bez nadgorliwych komentatorów ,znajomośc pism geniusza,spadła by radykalnie.
  • 2010-09-08 09:12 | tkw

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Jak dla mnie czymś obrzydliwym jest publiczne "flekowanie" (czyli kopanie) wypowiedzi, której się jednocześnie nie cytuje. Mnie się to skojarzyło z czasami Urbana jako rzecznika rządu, te same metody - opluwanie przed kamerami ludzi, którzy nie mieli możliwości bronić się. Wielu dzisiejszych ludzi władzy było przez Urbana oskarżanych o kradzieże powielaczy, pijaństwo, znęcanie się nad rodziną czy inne przestępstwa pospolite. Wniosek wobec Urbana i pana Łazarkiewicza ? Dla mnie Urban to szmata bez honoru ...
  • 2010-09-08 10:41 | jotkaes

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Wszystko to co pisze werszcz pasuje "jak ulał" do JK. Porażające jest to, że człowiek o takiej osobowowości był premierem a niewiele brakowało, by został prezydentem. A kto go wcześniej określał jako "wybitnego polityka" , " genialnego stratega". Czy Państwo Publicyści jesteście bez winy ?
    Znaczna część społeczeństwa odbiera polityków tak, jak ich prezentujecie, bo tak naprawdę na bezpośredni kontakt z politykiem ma zaledwie 1% wyborców. Reszta tworzy sobie jego obraz w oparciu przekaz medialny.
    Potrzebny był dopiero Palikot, by jak ten "Żorż" ( chyba tak mu było - grał go Pokora) z " Kariery Nikodema Dyzmy" nazwać rzecz po imieniu.
  • 2010-09-08 14:41 | adamo33

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    W dużej mierze masz rację. Jestem bardzo ciekaw, co by się stało gdyby ktoś z PO napisał list do Donalda Tuska i wyraził się w nim krytycznie nt. działań pana premiera. Obawiam się, że jego kariera w PO raczej by się skończyła. Może nie zostałby wyrzucony, ale nagroda też by go za to nie spotkała.
    Moim zdaniem "dyktatura" dotyczy wszystkich partii zasiadająch w Sejmie. SLD i PSL nie są lepsze. Przypomnijmy sobie kulisy kandydowania pana Olejniczka do Europarlamentu. Albo, to że pan Pawlak dalej stoi na czele partii, mimo że sromotnie przegrał w wyborach prezydenckich.
    A najgorsze jest to, że nie widać szans na zmianę. Obecny system finansowania partii politycznych skutecznie zakonserwował naszą scenę polityczną.
    Może jakieś zmiany nastąpią w momencie zmian w Konstytucji (bo takowe wcześniej czy później wprowadzić będzie trzeba).
  • 2010-09-08 14:52 | tkw

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    Przecież partia polityczna to nie "kółko graniaste" tylko organizacja shierarchizowana mająca konkretny cel - zdobyć i utrzymać władzę. KAŻDĄ organizacją ktoś kieruje i tak musi być, inaczej jest anarchia. Co do siły szefa w organizacji - zapewniam, że władztwo Tuska w PO jest o wiele silniejsze, niż Jarosława w PIS. To logiczne, gdy są sukcesy to nikt nie zakwestionuje przywództwa. Porównanie dalekie ale jednak - czy Niemcy kwestionowali przywództwo Hitlera do 1942 roku ? Nie, bo odnosił zwycięstwa.

    Problem tkwi w tym, co napisałeś o systemie finansowania - to on skutecznie zablokował dopływ "świeżej krwi" do polityki. Dlatego jesteśmy na lata skazani na istniejący układ - jeden Piskorski próbował się przebić, znalazł sobie partyjkę nic nie znaczącą ale ze sporym majątkiem, i co ? Udupiono go pięknie za pomocą mediów, teraz o facecie cicho, nie ma go. Czeka nas albo władztwo PO na lata (z konsekwencjami finansowymi straszliwymi) albo wymiana - raz PO raz PIS.

    pozdrawiam
  • 2010-09-08 14:53 | tkw

    Re:Jarosław Kaczyński pisze do PiS

    A co do zmian w Konstytucji - musieliby je przeprowadzić obecni politycy a akurat w tym nie mają żadnego interesu, więc znowu kicha ...
  • 2010-09-29 23:23 | aster5

    To prawda, tyle że PiS zakładany przez Kaczyńskiego i Dorna

    wyrodził się w partię katolicko-narodowo-socjalistyczną, antypaństwową i antyeuropejską, za co podziękowaliśmy prezesowi w 2007 roku.
    Platformie, póki co, takie zwyrodnienie nie grozi, aczkolwiek nadal jest tylko "mniejszym złem"...Bez zmian systemowych (ordynacja wyborcza, konstytucja) tak będzie jeszcze jakiś (pewnie dość długi) czas.
  • 2010-09-29 23:29 | aster5

    Pasuje do prezesa ta charakterystyka paranoi.Wypisz-wymaluj...

    Jak się do tego doda straszną traumę po nagłej śmierci brata-bliźniaka, to pan Prezes powinien przez wiele jeszcze miesięcy (lat?) przebywać w jakimś dobrym sanatorium, a nie w sejmie i na Nowogrodzkiej.