Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W czym mogą pomagać media

(5)
Mówiąc o wpływie mediów niemal zawsze mamy na myśli wpływ negatywny. Czy słusznie?
 • 2010-09-16 14:17 | tkw

  Odpowiedź

  "Mówiąc o wpływie mediów niemal zawsze mamy na myśli wpływ negatywny. Czy słusznie?"
  TKW: słusznie.
 • 2010-09-18 11:29 | frant

  Uważam, że media się niepokojąco skomercjalizowały

  Zwłaszcza w Polsce (internet /miał być głównie źródłem wiedzy, nauki, kultury, dobrej rozrywki, ew. gier a dominują komercyjne portale/, telewizja, radio). Najgorzej, że tak popsuły się polskie programy telewizyjne. Chyba od czasów PiSu zaczęła się psuć telewizja a dziś komercja osiągnęła niepokojący pułap. Jeszcze 10, 25, 20 lat temu dostępna szeroko telewizja była dużo lepsza niż dziś -była edukacja, nauka, kultura, różnorodna muzyka lepsza i mniej hałaśliwa rozrywka, satyra, magazyny -wszystko niemal zostało skasowane!! A zagraniczne kulturalne kanały są głównie w satelicie, bo kablówki eliminują wysoką kulturę w niższych pakietach. Dziś są ploty, masa seriali, plastikowej muzyki a reklamy już tak głupie i głośne, że tylko wyłączać telewizją. Drażni też pomysł na telewizji panoramicznej. A jak do tego dojdzie latający obraz i pończocha to obraz jest w ogóle nierealny. Nawet w Ameryce nadal telewizje używają zwykłego formatu 4/3! Niepokoi też co puszczają w programach dla młodzieży i na stacjach z rozrywkową muzyką. Niepokoi też, że winduje się jakiś szokujących niby to performerów (na przykład bezprawnie palących stodoły), projektantów mady, tańczących , których "wpycha się" do wysokiej kultury. Miała się poprawić sytuacja, reklamy wyciszyć a Rządy obecne tylko obiecują poprawę wszystkiego i na obietnicach na razie się kończy!
 • 2010-09-18 13:38 | frant

  Re:W czym mogą pomagać media

  Obecnie media zwłaszcza w Polsce ( np ważne programy telewizji) są takie, że zupełnie brak wartości edukacji, kultury a przede wszystkim różnych gatunków muzyki poważnej -w ogóle nie ma muzyki poważnej. To bardzo niedobrze.
 • 2010-09-18 17:52 | jarmuvie

  Re:W czym mogą pomagać media

  "ukinowienie rzeczywistości" nigdy nie było dobrą rzeczą tak jak "utelewizyjnienie". Tak naprawdę ludzie poznają najwyżej działanie tych mediów (migotanie ekranu) rzeczywistość pozostaje zasłonięta. Tematem mediów są media, a nie rzeczywistość.
 • 2010-09-18 21:35 | mm

  Re:W czym mogą pomagać media

  Sportowcy śpiewają, aktorzy tańczą na lodzie, modelki grają w serialach, piosenkarze gotują, kucharze prezentują wiadomości... Taki to, mniej więcej obraz naszych "mediów" :)