Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spór o wielką fuzję w energii

(9)
Minister skarbu państwa zadecydował, że nabywcą pomorskiej spółki energetycznej Energa będzie Polska Grupa Energetyczna. Choć obie firmy są państwowe, Skarb Państwa ma na tej transakcji zarobić 7,5 mld złotych. Minister Grad obiecuje, że w ten sposób Polska zyska narodowego czempiona gospodarczego, który zapewni tanią energię. Czy takie cuda są możliwe?
 • 2010-09-17 10:41 | Slawczan

  Jaki ten Balcerowicz mądry

  Jaki ten Balcerowicz mądry - gdy był ministrem i wicepremierem w rządzie J. Buzka przyklepał sprzedaż państwowej Telekomuny dla France Telekom. Problem w tym ,że France Telekom jest (napewno w tedy był) francuska firma państwową. Ale to robił ON sam więc było słusznie.Podobnie jak wysłanie pana Tywonka by sobie odebrała prezesowską rolkę za brak pamięci wykazany podczas konferencji prasowej na pytanie Kto wprowadził ,,sprofilowany" zakaz sprowadzania żelatyny dzięki czemu miał zarobic TYLKO jeden biznesmen K. Grabek.Byliśmy zmuszenie polegać na pamięci pana Tywonka bo taśma ,,zagniotła" sie nieborakom akurat w tym miejscu gdzie było ukręcanie tego wałka na posiedzeniu RM. Na ten czas tak się zabawiali autorytet Balcerowicz był przy tym jak sie masz. France Telekom kilkoma sztuczkami odzyskała kasę(w sumie drobne wyłożone w stosunku do wartości towaru). Darczyńcami france Telekom byli wdzięczni abonenci sieci Idea i Telekomuny
 • 2010-09-17 13:09 | bryka

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  Mam wrażenie,że zamierzona fuzja energetyczna,zabiegi (nieudane) o zakup WBK przez PKO BP a także zmiany (nie wiem,czy już dokonane) w wyłanianiu członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa są przejawem nowej strategii w zarządzaniu majątkiem skarbowym.Strategii kreowanej przez J.K.Bieleckiego.Nie wiem na czym się ona zasadza i co jest jej rzeczywistym celem.Przykład Możejek,byc może,nie jest tu na miejscu.A może jest.Jako egzemplifikacja dominacji polityki nad ekonomią.
 • 2010-09-17 14:43 | tkw

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  "Cudów nie ma. Przekładając akcje własnych spółek z kieszeni do kieszeni minister Grad nie wyczaruje pieniędzy. PGE wyemituje obligacje, zbierze i wpłaci do budżetu 7,5 mld zł, a potem doliczy nam to do rachunku za prąd. W ten sposób rząd wprowadza po cichu nowy podatek, który można nazwać czempionowym"

  TKW: i to dokładnie o to chodzi. O te 7,5 mld. zł wyciągnięte z naszych kieszeni i to bez ruszania podatków. A skutki długofalowe ? A którego polityka to interesuje ?
 • 2010-09-17 14:51 | Michał

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  To jest bardzo dziwne, dlaczego problemy ekonomiczne sa dyskutowane wyłącznie z politycznego punktu widzenia. Świat globalizuje się. Polska w tym już uczestniczy (chociazby poprzez udział w UE). W ramach globalnej gospodarki tylko duże firmy sie liczą. Czyż nie jest zawstydzającym ,że czeskie firmy kupuja polskie przedsiębiorstwa? Jak to jest możlwie. Czas skończyć z polityką dzielenia polskich firm na brobne firemki. Jakie są efekty najlepiej widać na przkładzie banków. Polski rząd powinien ułatwiać, jak tylko można powstawanie dużych poslkich koncernów. O konkurencję nie ma co się bać - ci duzi z zachodu Europy i tak tu juz weszli, bądź w najbliższym czasie wejdą. Pytanie tylko co tu zastaną? Polskie firemki pt. tata, mama i zieć?
 • 2010-09-17 15:13 | zorro

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  Wtedy mieli taki deficyt budzetowy ze nie dziwne ze wszystko przyklepywali. Gdyby sprzedali firme a nie rynek (bo TP bylo jeszcze kilka lat monopolista) to by dostali nizsza cene.
  Niefart polegal tez na tym ze France Telekom (dzis juz z mniejszosciowym udzialem panstwa) po zakupie TP kupil jeszcze licencje 3G w slynnej bance i byl technicznie bankrutem - to spowodowalo ze uzytkownikom telefonii nie mogl odpuscic.
 • 2010-09-17 17:18 | Wojciech K. Borkowski

  Re: oddać wszystko globalistom , a samemu na wakacje

  Jeżeli polski rząd nie będzie pilnował narodowych , strategicznych biznesów , a opozycja zamiast zajmować się obroną tychże, będzie zajmowała się budowaniem pomników ofiarom wypadków lotniczych , to rząd powinien zmienić nazwę Polski na "Brukselską Gubernię" i wybrać się na długie wakacje do ciepłych krajów . Banki obce, energetyka obca, kopalnie będą obce, ziemie rolników przejdą w ręce bauerów, to co zostanie polskie . Polskie zostanie ględzenie o zmitologizowanej, bohaterskiej historii ?
 • 2010-09-17 20:19 | tkw

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  To Grad nadal jest ministrem ? No to chwała Bogu, bo to oznacza, że jednak sprzedano stocznie. Nie mam telewizora i tak się zastanawiałem, jaka jest sytuacja - przecież Tusk zapowiedział, że jak grad stoczni nie sprzeda, to straci stanowisko. No i nie stracił, więc stocznie są sprzedane. Uff.

  Powodzenia stoczniowcy !
 • 2010-09-17 21:19 | jotkaes

  Re:Spór o wielką fuzję w energii

  A czego się drodzy Państwo spodziewacie po dzierżących obecnie władzę magistrach historii, nieudanych prawnikach, "profesorach" z zerowym dorobkiem naukowym, nieudacznikach, którzy przeczepili się do swych liderów niczym g...o do okrętu i wołają "płyniemy !!!" a niektórym to się nawet wydaje, ze tym okrętem sterują !!!
 • 2010-09-17 22:10 | Adam 2222

  Taki Geniusz jak Balcerowicz i deficyt ? Nie możliwe. Sponsorzy Balcerowicza od OFE i PZU obeszli się ze smakiem. KOR, S, Krk i króliki zorientowali się ze po prywatyzacji poleca na szczaw, vide Geniusz Bielecki