Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

(9)
O końcu SLD i początku SLD-bis. O prawdopodobieństwie koalicji SLD z PO i rosnącej pozycji Grzegorza Napieralskiego mówi prof. Jerzy Wiatr, były minister edukacji, działacz SLD.
 • 2010-09-21 04:13 | Adam 2222

  Nie odwzajemniona miłość ministrantów z SLD do świeżo nawróconego na katolicyzm Tuska

 • 2010-09-21 11:30 | małyjan

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

  lewako-faszyści już zgrzytają zębami
 • 2010-09-21 11:39 | PIRS

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

  Bardzo ciekawy wywiad.
  Myślę że PO wolałoby inne rozwiązanie: rozpad PiS i przejście części posłów do PO (oczywiście po wyborach). Wtedy PO rządziłoby samodzielnie. Kaczyński to wie i pragnie temu zapobiec przez odsiew potencjalnych buntowników; dobre miejsca na listach otrzymają najpewniejsi i najwierniejsi.
 • 2010-09-21 18:09 | windofbadchanges

  Nie będzie koalicji SLD - PO, ale będzie SLD - PiS

  Młody Netanjahu wicpremierem? Chyba nie tym kraju.
 • 2010-09-21 18:10 | ŁOWCA_SIERŚCI

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

  Bardzo logiczny wywód - ma dużo racji .

  Jeżeli ten scenariusz by się sprawdził to jest szansa na odbicie

  bo obecnie wszyscy gracze ( PO PIS PSL i SLD ) się blokowali.

  Chociaż coraz bardziej odnoszę wrażenie że wszystkie te tzw siły żyją

  własnym życiem mocno oderwani od realiów życia...........
 • 2010-09-22 11:35 | Bejotka

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO - czy aby napewno?

  1. Wciąż istnieje fundamentalny i fundamentalistyczny podział na styropian i niestyropian.
  2. Wciąż istnieje mit, że niestyropianowi wolno mniej.
  3. Wciąż w szczelinie między styropianem i niestyropianem egzystuje w formie przetrwalnikowej XIX-wieczna partia chłopska.
  4. Ruchy, zmierzające do odmłodzenia ekip przywódczych, są zauważalne jedynie w niestyropianie. W styropianie podstawowym kryterium zdolności do sprawowania władzy jest ciągle kombatanctwo.
  5. Ruch wewnątrz styropianu odbywa się po obwodzie zamkniętym. Ewentualne zbliżenie PO do SLD spowoduje zapewne otwarte przesunięcie się gowinistów w stronę kaczystów. Ewentualne nabytki z pośród obecnych "neutrałów" nie zrównoważą strat.
  6. Wszystko wskazuje na to, że najbardziej prawdopodobne są mniejszościowe rządy PO, bezradne wobec klerykalnego "stwardnienia rozsianego", wyniszczającego organizm RP. Rzeczywiste zmiany będą zapewne możliwe, gdy wymrą styropianowi kombatanci. Tylko z nimi jest jak z niemieckimi wypędzonymi - szeregi rosną wraz z upływem czasu. (Tak samo było w II RP z legionistami - liczba kombatantów dwuipółkrotnie przekroczyła stany osobowe wszystkich trzech brygad.)
  Całą nadzieję pokładam w tym, że zbuntuje się młode pokolenie, tak jak wstrząsnęło Europą w 1968 roku.
 • 2010-09-25 09:49 | R2

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

  to trochę kuriozalne koalicja PO i SLD - czyli za korzyści z władzy sprzedanie przez SLD zasad świeckości i polityki socjalnej - czy to nie spali SLD i lewicy a nie spowoduje że wyborcy utwierdzą się w przekonaniu że to SLD oszuści i handlarze których trzeba unikać? czy taka koalicja to zjadanie własnego ogona? czy taka była lewica czasów młodości Wiatra? w Polsce potrzeba zjednoczyć ludzi świeckich bo Kościół wyniszcza państwo i wpływa na to że w tym kraju się nie da normalnie żyć w wielu strefach--to skandal że cofnięto polskę 50 lat wprwadzając świeto trzech króli jako wolne i co na to sld jako koalicja będzie milczał? a gdzie ideały świeckości w sld?czy sld nie wierzy w polakow ze musi szukac wsparcia w kosciele? -NAPIERALSKI JEST SLABY KTORY ZA BARDZO OPIERA SIE NA LUDZIACH WYWOLUJCY ODRUCH WYMITNY JAK ICH SIE WPISZE NA LISTY WYBORCZY TO NIE JEST LEWICA TO CO ROBI SLD TO JEST DZIALANIE JAK KLANU GIERTYCHOW CZYLI LPR RAZEM Z JEDRZEJEM GIERTYCHEM DO KTOREGO PODOBNY JEST LESZEK MILLER A DO MACIEJA GIERTYCHA NAPIERALSKI A DO ROMANA GIERTYCHa bartosz arłukowicz -
 • 2010-09-30 22:31 | podatnik

  Re:Jerzy Wiatr: będzie koalicja SLD - PO

  Najgłupsza konfiguracja polityczna. Już obecna koalicja PO i PSL to bratanie się owcy z wilkiem. P. Wiatrowi gratuluję wizjonerstwa.
 • 2010-11-23 19:49 | atsamo

  Prof. J. Wiatr a kapitalizm

  Nie mam nic osobiście przeciwko Panu profesorowi ale tkwi mi w głowie tytuł jego publikacji książkowej z lat 70-tych ubiegłego stulecia: "Kapitalizm zmierzch formacji". Dobrze byłoby aby Pan profesor odniósł się kiedyś do tego, bo sierot po nieboszczce Ludowej, tak myślących jak on wtedy jest sporo i rozmowa o nich, o kapitalizmie, jego zmierzchu i niespodziewanym świcie jakoś tak jest tematem tabu, wstydliwym..., a Pan profesor jako socjolog, polityk, i intelektualista niewątpliwie ma jakieś osobiste przemyślenia na ten temat.