Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Odnowę trzeba zacząć od mediów"

(3)
2010-09-22 09:02 | psr18gh
"Odnowę trzeba zacząć od mediów" twierdzi Stanisław Żaryn na portalu Fronda.
Twierdzi on że media toruńskie i środowisko "Gazety Polskiej" mogą przekonać tylko twardy prawicowy elektorat. Tylko "Rzeczpospolita" adresowana jest wg niego do szerokiego prawicowego elektoratu.
Wszystkie te stwierdzenia pana Żaryna są słuszne. Imperium Rydzyka, Gazeta Polska i Rzeczpospolita to prywatne media. Niech one są jakie są. Nic mi do tego jeżeli nie łamią one polskiego prawa. Skoro ten towar znajduje klienta i sprzedaje się to dobrze. Pan Żaryn może szukać nowy kapitał do tworzenia kolejnych prawicowych mediów. Natomiast jeżeli jego utyskiwanie idzie w kierunku mediów publicznych to zmienia się mój pogląd w tej sprawie.
Wczoraj oszołom Sakiewicz z łezką w oku powiadomił radiosłuchaczy trójki że to jego ostatni program "Trójka po piętnastej". I dobrze że czas tych spadochroniarzy w trójce kończy się. Choć redaktora Magierowskiego trochę mi żal. To porządny dziennikarz, dobry rzemieślnik w tym fachu o wysokiej etyce.
 • 2010-09-23 11:11 | gp56

  Odnowę trzeba zacząć od mediów"Re:

  Niby racja .Tylko jak to zrobić .przecież każda gazeta,telewizja,radio do kogoś należy. ten ktoś ma określone poglądy,interesy do zrobienia.Kogoś lubi a kogoś nie lubi.Dlatego w pewnym stopniu wywiera nacisk na swoich podwładnych,oni z kolei chcąc się utrzymać w pracy piszą zgodnie z linią wytyczoną przez właściciela.Po drugie, gazeta, program tv czy radia musi się sprzedać.Jeżeli nie wylatuje.Dlatego robi się i pisze także pod odbiorcę masowego,który uwielbia sensację, plotki oraz łzawe opowieści.Do programów zaprasza się ludzi którzy nie zawsze mają coś do powiedzenia ale potrafią barwnie obrażać swoich konkurentów.Potem ci obrażeni rewanżują się i jest fajnie, barwnie.A gdzie tu etyka? Nawet w szkole jest o nią bardzo trudno.
 • 2010-09-24 07:37 | psr18gh

  gp56

  Prywatne media (radio, telewizja, gazeta, portal internetowy, itd.) mogą mieć "przechył ideologiczny". To ich sprawa. Co najwyżej będą niewiarygodne. Oby tylko działały one zgodnie z prawem.
  Na temat mediów publicznych (telewizja, polskie radio), ciekawy wywiad z panem Krzysztofem Luftem przedstawia pani Kamila Baranowska w wczorajszej Rzeczpospolitej.
  Zgadzam się z panem Luftem w jego stwierdzeniu: "Trudno się zgodzić na sytuację, w której widz, by wyrobić sobie opinię o danej sprawie musi obejrzeć nie jeden program, ale dwa albo i trzy." Oczywiście jest to ideał do którego każdy dziennikarz powinien dążyć.
  Przedwczoraj w publicznej "Trójce po piętnastej" żegnała się z słuchaczami spadochroniarka Lichocka. Nie mam nic przeciwko temu, aby przygarnął ją Rydzyk. Nie przeszkadza mi że Lichockie, Sakiewicze, itd. znajdą w toruńskim imperium redemtorystów zatrudnienie. Powoli, powoli dążymy do normalności.