Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejm ożywa po wakacjach

(4)
W ostatnim roku pracy Sejm ma uchwalić około 40 ważnych ustaw, m.in. reformujących służbę zdrowia, podwyższających VAT i refundujących zabiegi in vitro. To będzie ważny test dla PO marzącej o utrzymaniu władzy po przyszłorocznych wyborach.
 • 2010-09-22 10:44 | bryka

  pakiety ustaw

  Piszę pod wrażeniem dwóch rozmów radiowych usłyszanych dzisiaj rano.Rozmowy pt Paradowskiej z min Rostockim na TOK.FM oraz rozmowy pt M.Karnowskiego z panem K.Rybińskim w Trójce PR.Zupełnie przeciwstawne poglądy na politykę budżetową.K.Rybiński to rzeczowy i uznany ekonomista z poważnym dorobkiem w służbie państwowej .J. Rostowski jawi się, zaś, jako specjalista od PR i sztuk księgowych.Premier w dodatku oświadcza "że jest od tego by ludzie mieli ciepłą wodę".Wolała bym by premier był od rządzenia państwem a min finansów od spolegliwego prowadzenia finansów państwa.Nie dziwi mnie zatem,że szumnie zapowiadane przez rząd "pakiety ustaw" wyglądają beznadziejnie.
  A jedyną sprawą,za którą posłowie "bic się będą" to zaspokojenie pryncypiów KK.Aktualna RP (proszę podstawic numerek wg uznania) znów nierządem stoi.
 • 2010-09-22 21:15 | stangor

  Re:Sejm ożywa po wakacjach

  Śledząc poczynania posłów i innych polityków coraz bardziej dochodzę do przekonania że gdyby posłowie nic nie robili od roku 1990 było by mniej bubli prawnych, mniej nakazów i zakazów, administracji. Przez te dwadzieścia lat świat poszedł do przodu. My też ale w złym kierunku.
 • 2010-09-22 21:44 | tkw

  Re:Sejm ożywa po wakacjach

  „Jednak tłumaczenie się „hamulcowym Kaczyńskim” tylko po części było prawdziwe.”
  TKW: nie sądziłem, że coś takiego przeczytam w „POlityce”. Ja policzyłem, że Lech Kaczyński zawetował 2% ustaw i protestowałem, by było to podstawą nazywania go hamulcowym. Do dziś bez skutku. Przy okazji przypomnę słowa Rostowskiego z wywiadu, jakiego udzielił „POlityce”: „W 2009 r. na skutek kryzysu i częstego stosowania weta przez Lecha Kaczyńskiego”.

  „Liczba projektów robi wrażenie, ale po uważnej lekturze widać, że tych naprawdę istotnych jest znacznie mniej. Są tam też pewne braki.”
  TKW: nie ma się co dziwić, skoro Donald zapowiedział, że do wyborów w 2011 roku reform NIE BĘDZIE.

  „Na pierwszy ogień pójdą ustawy z pakietu finansowego. Jeszcze w środę Sejm wysłucha sprawozdania komisji finansów publicznych o rządowym projekcie zmian w ustawie o podatku VAT, który przewiduje jego podwyżkę. W tym pakiecie jest też ustawa wprowadzająca tzw. regułę wydatkową, która ma ograniczyć wzrost wydatków budżetowych do maksymalnie jednego punktu procentowego powyżej inflacji. Oraz ustawa pozwalająca na wykorzystanie środków z kont agencji i funduszy (utrzymywanych z budżetu) na zakup rządowych obligacji.”
  TKW: trzy ustawy to już „pakiet” ? Ciekawe ... Pierwsza z tych ustaw to nie żadna ustawa uzdrawiająca finanse tylko ordynarna podwyżka podatków. Druga to dobra rzecz, a trzecia to wręcz „antyuzdrowienie finansów”. Bo ta trzecia to nic innego jak dopuszczenie tych agencji i funduszy do pożyczania pieniędzy państwu. Będzie sytuacja kuriozalna – budżet daje nasze podatki agencji czy funduszowi a te, zamiast realizować swoje cele, kupują obligacje rządowe !

  „Najważniejsza jest w nim ustawa pozwalająca na przekształcanie szpitali w spółki (ale już nie obligatoryjne, jak w poprzedniej wersji, zawetowanej przez Lecha Kaczyńskiego)”
  TKW: czyli Lech miał rację wetując ? Pośmiertnie też można przeprosić, jakby rząd nie wiedział.

  „Rząd chciałby też zlikwidować staż podyplomowy lekarzy, co ma pomóc zapełnić przychodnie specjalistami, których tak bardzo teraz brakuje.”
  TKW: niech mnie Bóg broni bym był leczony przez świeżo upieczonego absolwenta medycyny bez praktyki ! Co za durny pomysł !
  TKW: coś nie za duży ten pakiet zdrowotny. A tyle było krzyku na Lecha, że rząd NIC przez niego nie może zdziałać.

  „Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział niedawno, że w ramach „rozmrażania” odziedziczonej po Bronisławie Komorowskim „zamrażarki”
  TKW: to bardzo ciekawe zdanie. Lech Kaczyński zawetował ok. 18 ustaw a sam zgłosił ok. 50. Ogólnie cisza nad nimi zapadła, utknęły w szufladzie Komorowskiego. Z tym, że za te 18 ustaw Lech był nazwany „hamulcowym”, za te 50 nikt nawet krzywo na Komorowskiego nie spojrzał. A ta szuflada Komorowskiego to gorsze od veta – veto można odrzucić ale jak zmusić Marszałka, by wyjął coś z szuflady ?

  Cienko to widzę ...
 • 2010-09-23 04:26 | Adam 2222

  Wygląda ze jedyna sensowna ustawa od 1989 r. było zniesienie karalności za chodzenie po trawie. Posłowie są zdolni, uchwalili ustawę która w chwili wejścia w życie sama się anulowała.


  A krzyż w Sejmie dalej obraża godność polskiej konstytucji, flagi i godła.