Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Minister Radziszewska na cenzurowanym

(16)
Do tej pory premier Tusk udawał, że nie słyszy narzekań na minister Radziszewską. Teraz jednak jej pozostawanie na stanowisku będzie już tylko kpiną ze środowisk dyskryminowanych.
 • 2010-09-22 15:30 | zygmuntfr

  No i nie bardzo rozumiem dlaczego ta pani nie jest ministrantką. No chyba tylko dlatego że księża wolą chłopców.

  Kwalifikacje ma, myślenie podobne do tego co głoszą w RM, czyli nadaje się na ministrantkę jak najbardziej.
 • 2010-09-22 17:23 | droofio

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Rzeczywiście, w tym tchórzliwym gronie, jakim jest rząd p. Tuska postawa Radziszewskiej jest wyjątkiem. Ale nie wróżę jej długiego trwania, bo złe towarzystwo odpędza dobre. Na tym polega dramat męża stanu, który utrzymuje rozum w najlepszej formie. Kiedy psy szczekają przeciągle, gołębie przelatują nisko (chińskie).
 • 2010-09-22 17:35 | ewkas

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Już dawno powinna być odwołana. Za wysłanie projektu ustawy do zaopiniowania przez Episkopat.
 • 2010-09-22 20:57 | tkw

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  To może przy okazji premier zajmie się też innym ministrem ?

  Za onet.pl:
  "
  Minister środowiska Andrzej Kraszewski rozdaje gościom płyty swojej córki, pianistki. Problem w tym, że kupił je za publiczne pieniądze – wynika z ustaleń serwisu internetowego tvp.info. – To żenujące promowanie członka najbliższej rodziny – komentuje prof. Antoni Kamiński, były szef Transparency International Poland.
  Katarzyna Kraszewska jako pianistka klasyczna wykonuje głównie muzykę Fryderyka Chopina. Płytę z jej utworami załączono do wydanego niedawno albumu "Chopin – nastroje kompozytora". I to właśnie te albumy rozdaje minister środowiska. – Pan minister Andrzej Kraszewski wręcza je najważniejszym gościom, przykładowo ambasadorom – wyjaśnia serwisowi tvp.info rzeczniczka resortu Magda Sikorska.
  Album ukazał się w limitowanym i numerowanym nakładzie. Egzemplarz kosztuje 220 złotych, ale ministerstwo utargowało zniżkę. Za dwadzieścia sztuk zapłaciło cztery tysiące złotych.
  Jak tłumaczy się resort: "Ministerstwo co roku kupuje setki gadżetów. Tematyka albumu nawiązuje do tegorocznych obchodów roku chopinowskiego".
  Prof. Antoni Kamiński, specjalista ds. korupcji z Instytutu Studiów Politycznych PAN, były szef Transparency International Poland, sprawę komentuje ostro. – To dosyć żenujące wykorzystywanie stanowiska publicznego do promowania członka najbliższej rodziny – mówi serwisowi tvp.info. – Jeśli córka jest zdolna, to sama się przebije i nie będzie potrzebowała pomocy ojca starającego się zainteresować jej twórczością wpływowe osoby – dodaje.
  Julia Pitera, pełnomocniczka rządu ds. korupcji zapowiedziała, że zwróci się do Ministerstwa Środowiska o dokumenty w tej sprawie.
  "
 • 2010-09-22 21:58 | hynio

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  To akurat pokazuje twój brak zrozumienia dla społeczeństwa obywatelskiego. To bardzo dobrze, a wręcz znakomicie, że ustawy konsultuje się ze społeczeństwem (no chyba że pani minister pominęła w konsultacjach jakieś liczne grupy zainteresowane danym prawem, ale to już zarzut powinien brzmieć inaczej). Czemu do licha Kościół nie ma prawa się wypowiadać na temat ustaw, przecież według sceptycznych szacunków reprezentuje 40% społeczeństwa
 • 2010-09-22 22:19 | Jakub.ch

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Z krytyka p. Radziszewskiej zachowalbym umiar. W Anglii, gdzie akurat mieszkam, political correctness prowadzi do absurdow. Nie mozna tu mowic o "nierownosci" homoseksualistow w stosunku do par heteroseksualnych. Zgodnie z odgornym nakazem - katolickie organizacje adopcyjne nie maja prawa odmowic adopcji dziecka parze homoseksualnej. Na skutek tej ingerencji w swiatopoglad i zasady wyznawane w Kosciele Katolickim agencje te musialy zakonczyc swoja dzialalnosc. Jesli osoba/organizacja kieruje sie pewnymi zasadami, nie mozna w imie jedynie, dziwnie pojmowanej, poprawnosci nakazywac jej dzialac wbrew samej sobie
 • 2010-09-23 03:56 | Adam 2222

  Drogi Hynio, Krk reprezentuje w Polsce, tylko interesy państwa Watykan. Tych, okradających Polskę i społeczeństwo polskie rocznie na ~ 10 mld zł, urzędników Krk jest ~50 tys.

  Ciekawy temat, kobiety Tuska: Sawicka, Pitera, Lipińska, Radziszewska, Hall, itp. Boze miej nas w opiece jak wejdzie parytet.

  Ale mężczyźni Tuska tez wyglądają barwnie: Czuma, Gras, Sikorski, Boni, Kraszewski, itp.
 • 2010-09-23 10:37 | rebel

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Fakty:
  Polskie prawo zabrania dyskryminacji ze względu na orientację seksualna.
  Prawo pracy obowiązuje każdego pracodawcę.
  Nawet w szkołach katolickich obowiązuje polskie prawo.

  Art. 113 kodeksu pracy
  Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie
  etniczne, wyznanie, orientację seksualną (…) – jest niedopuszczalna.

  Prawo to wynika bezpośrednio z Art. 32 Konstytucji:
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

  Czy minister, urzędnik władzy wykonawczej zobowiązany egzekwowania prawa, może dawać przyzwolenie na łamanie prawa ? Do tego popisywać się ignorancją w tej dziedzinie ?

  Pikanterii dodaje sprawie fakt, że około jedna trzecia szkół katolickich jest finansowana z budżetu jako szkoły publiczne. Nie wyobrażam sobie sytuacji żeby państwo finansowało instytucję nieprzestrzegające jego praw.

  http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,37628,wideo,,201852,elzbieta_radziszewska_dyskryminuje_homoseksualistow,aktualnosci_detal.html

  Obejrzyjcie wyróbcie sobie sami opinię.

  Dyskusja dotyczy prawa pracy. Wszyscy się zgadzają, że pracodawca nie ma prawa pytać o orientację seksualną i nagle pani Radziszewska, przerywa rozmówcy i zaczyna gadkę że jest gejem i i nie jest tajemnicą kto jest jego partnerem. Merytorycznie uwaga pani minister nic nie wnosi do dyskusji. Publiczne gadanie o cudzych partnerach i upodobaniach jest delikatnie mówiąc niegrzeczne i świadczy jak najgorzej o kulturze.
 • 2010-09-23 11:03 | sugadaddy

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Wygląda na to że premier Tusk, z serwilizmu wobec purpuratów, obsadza pewne stanowiska ( RPO np) po myśli tychże. Są to stanowiska potencjalnie zagrażające pozycji KK w Polsce. A tak się traci wyborców. Chyba że uważa się, że tak niewielka liczba z nich posiada rozum, że nie warto się nimi przejmować.
 • 2010-09-23 13:30 | #-#

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  A ja bardzo sie ciesze z wypowiedzi Pani rzecznik. Oprocz jednego, wymienieniu geja po nazwisku.
  Jezeli szkoly religijne "katolickie" nie chca zatrudniac osób deklarujących inne preferencje seksualne, nie pozwalaja uczyc sie w nich dzieciom innego wyznania, lub majacych rodzicow ktorzy nie maja slubu koscielnego oczywiscie katolickiego. Uwazam w takim wypadku, ze to powinno rowniez dzialac w szkolach panstwowych, panstwa podobno swieckiego, neutralnego w sprawach religii i przekonań. Nauka jedynej slusznej religii powinna byc w tych szkolach zakazana, jak rowniez umieszczanie noty z religii na swiadectwie. Jest to lamanie obowiazujacej ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.
 • 2010-09-23 14:56 | will o'the wisp

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Obsadzanie stanowisk w rodzaju RPO lub pełnomocnika d/s równouprawnienia osobami ściśle związanymi z KK - a wiec siłą rzeczy promującymi religijne dogmaty - jest kompromitacją rządu D. Tuska i świadczy o lekceważącym podejściu do idei demokratycznego państwa obywatelskiego, które skądinąd ów rząd tak chętnie wypisuje na sztandarach.
 • 2010-09-23 15:41 | bds

  Poseł Radziszewska chyba popełniła przestępstwo

  Być może źle znam prawo polskie, ale moim zdaniem poseł Radziszewska nie popełniła faux pas (jak twierdzi w Gazecie) ale pospolite przestępstwo łamiąc konstytucję RP, a mianowicie artykuł 47, cytuję: "Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym." Poseł zgwałciła życie prywatne i rodzinne pana Śmiszka. Czy każdy z nas ma prawo (w właściwie) obowiązek złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez posła Radziszewską przestępstwa? Przestępstwo zostało zresztą popełnione publicznie, sądzę więc że prokuratura z urzędu powinna rozpocząć dochodzenie przeciwko posłowi RAdziszewskiej.
 • 2010-09-23 15:42 | MAŁGA

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Juz sama wizyta w "Gosciu Niedzielnym" dyskryminuje p.Radziszewską.Ktoś szanujacy się /a co dopiero ona/ nie przyjmuje zaproszeń od "takich" gospodarzy.""
 • 2010-09-24 19:04 | jotkaes

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Ja akurat u Ciebie widzę brak zrozumienia dla społeczeństwa obywatelskiego!
  Mnie społeczeństwo obywatelskie nierozłącznie wiąże się z demokracją, której jednym z podstawowych praw członka społeczności jest prawo wyborcze ( czynne i bierne ). Grupa społeczna WYBIERA swego reprezentanta. Powiedz mi jaki funkcjonariusz Kościoła jest wybierany wg demokratycznych zasad, że o udziale wiernych w tych wyborach nie wspomnę. Każdy z nich jest NOMINATEM a jego zadaniem nie jest reprezentować poglady swych wiernych lecz NARZUCAĆ określonew poglądy, system wartości i wzorce zachowań. To wg Ciebie jest REPREZENTANT ???
 • 2010-09-24 19:05 | jotkaes

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Oczywiście mój głos odnosie się do "hynia" a nie Adama 2222
 • 2010-09-24 19:08 | episod

  Re:Minister Radziszewska na cenzurowanym

  Ooo, ministrantka? Ja twierdzę, że ministrantka Radziszewska jest na... językach!