Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

(23)
Zapytaliśmy ­polityków PO: czy relegować go z partii?
 • 2010-09-23 23:32 | tkw

  To nie jest własciwie postawione pytanie

  A właściwie postawione pytanie to takie czy Palikotowi odejście z PO posłuży do dalszej kariery politycznej. Wg mnie posłuży (w PO doszedł do ściany, Tuska nie przeskoczy). Bo że przez cały czas facet "dy.a" PO dla kreowania samego siebie to dla każdego jasne, tylko PO udawała, że nie jest 'dy..na". Jakoś platformerzy na tym forum stronią od tego tematu, a ja chciałbym się wreszcie dowiedzieć, jakie to uczucie być "dy..nym" przez tyle czasu ? Te tłumaczenia, że "ma rację", "że w PO panuje wolność wypowiedzi" itd. to takie piękne usprawiedliwienia do nadstawiania d..y do dy..nia byle dokopać temu znienawidzonemu PIS-owi ... No to jak, drodzy miłośnicy PO, jakie to uczucie ?
 • 2010-09-23 23:49 | Sławomir Osiński

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Nie obraż się,ale jakie pytania taka odpowiedż.
  Zapytaj małżonki.(Przepraszam Panią jeśli uraziłem).
  :)
 • 2010-09-23 23:58 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  To jednak trochę co innego. Żona nie udaje, że nie jest d..ana jak jest. A ja chciałby się dowiedzieć, jak to jest być d..anym i "palić głupa" ("palić głupa" - tak się mawiało w moich latach szkolnych, jak ktoś świadomie robił z siebie idiotę).

  pozdrawiam
 • 2010-09-24 00:02 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Zapomniałeś dodać "hipotetycznej"
 • 2010-09-24 01:50 | abmiros

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Chcialbym najpierw przeczytac ten wniosek o wyrzucenie z Partii Palikota, zanim zajme stanowisko. Z komentarzami Palikota do biezacych wydarzen prawie zawsze sie zgadzalem.

  Palikot ma zalete ktora ma niewielu politykow, jest finansowo niezalezny, wiec nie musi okradac podatnikow.
 • 2010-09-24 02:17 | Kolega królika

  Janusz Palikot to wyjątkowy polityk w Katolandzie

  Nikt poza nim (nie biorę oczywiście pod uwagę 'deklaracji' Napierdalskiego) nie mówi głośno o nawróceniu na kierunek normalności w tym śmiesznym kraju. Może jego nowa partia pozwoli wreszcie kiedyś Polakom oddychac swobodnie bez ciężaru pazożytów z Watykanu?
 • 2010-09-24 09:44 | Bejotka

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Rozbicie PO jest marzeniem PiSu, tak samo, jak marzeniem PO jest rozbicie PiSu. Obserwujemy właśnie dwie tendencje - w PiSie konsolidacyjną (wchłonięcie Polski+), w PO dekompozycyjną (Ruch Poparcia Palikota). Tu PO doszła do ściany. Skrzydło klerykalne (Gowin, Mężydło) dąży do wyeliminowania Palikota, bo w ten sposób wzmocni PiS, z którym jest duchowo spokrewnione. Z tego punktu widzenia Palikot nie powinien odchodzić z PO. Z drugiej strony "ministranci" bardzo starają się o to, żeby Palikota "otorbić" jak ciało obce, którym zresztą w pewnej mierze jest. Otorbić i wyrzucić. Pozbycie się Palikota z PO (najlepiej jego własnymi rękami) będzie triumfem klerykalnego skrzydła PO, a także Jarkacza i biskupa "Flaszki". O ojcu doktorze dyrektorze nie zapominając. Z drugiej strony usamodzielnienie się Palikota może przynieść w efekcie pewną konsolidację stronnictwa antyklerykalno-liberalnego, czego potrzeba stała się ostatnio wyraźna. Ale tytułowe pytanie nie przystaje do rzeczywistości, gdyż (na 99%) gowiniści Palikota z PO wyrzucą. Piąta kolumna działa.
 • 2010-09-24 10:06 | Sławomir Osiński

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Egoizm tego faceta,sięga kosmosu(w polityce),co wiadomo nie od dziś.
  Myślę,że dostanie kopa na własne życzenie.A dlaczego tak póżno?.Ponieważ w pewnych momentach jego wyskoki były dla PO korzystne(dlatego pozwalała się "wykorzystywać").Sytuacja zmieniła się jednak po ostatnich wyborach.
  Wyleci,choć z jego wieloma obserwacjami,dotyczącymi osiągnięć"genialnego stratega" i jego środowiska trudno się nie zgodzić.
 • 2010-09-24 10:15 | psr18gh

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Tacy ludzie jak Palikot, Kaczyński, Korwin-Mikke, Dorn i paru innych są potrzebni w polityce. Są oni drożdżami innego myślenia, niż "main stream thinking". Nieszczęście jest dopiero wtedy, gdy tacy ludzie dorwą się do władzy.
  Palikot bez Platformy bardzo szybko zejdzie z sceny politycznej.
 • 2010-09-24 10:22 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  A PO o tym nie wiedziała ? To właśnie nazywam "paleniem głupa". Facet sam nie odejdzie, chce być wyrzucony i ustawić się w roli męczennika by potem tym łatwiej dokopywać PO za "bycie za mało w stylu Palikota".

  pozdrawiam
 • 2010-09-24 10:29 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  A znasz jakiś mechanizm w tej tzw. "demokracji", który takiego cynika jak Palikot do władzy nie dopuści ? Bo ja nie znam. Facet będzie miał władzę, jeśli media tak zechcą a na razie jest ich pupilkiem.

  Działanie Palikota jest niezwykle logiczne - zadbał o to, by osiągnąć odpowiednią skalę zainteresowania mediów. Nie ma dnia, nie ma wiadomości, nie ma gazety bez Palikota. Jeśli przekroczył "masę krytyczną" i media z niego nie zrezygnują, to za rok będzie co najmniej wicepremierem. Schemat podobny jak z Lepperem - wchodzi do sejmu z poparciem 10-15% i wtedy koalicja z PO - wszak programowo są zbieżni - i wicepremier "jak w banku". No chyba że wygra PIS, wtedy będzie koalicja PIS + SLD.

  pozdrawiam
 • 2010-09-24 10:52 | psr18gh

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Faktem jest że media "pompują" Palikota. Z Lepperem to inna bajka. Ten demagog nigdy nie był pupilem dziennikarzy. Jego błąd polegał na tym że chwycił przynętę wicepremiera. Gdyby Samoobrona trwała cały czas w opozycji to byłaby teraz w sejmie. Oj jaki głupi ten Lepper, tak dał się wydupczyć Jarusiowi.
 • 2010-09-24 10:58 | Bejotka

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  @ psr18gh. Masz - niestety - rację. Gadżety są potrzebne, żeby zwracać uwagę na problemy, ale nie nadają się do ich rozwiązywania. Dlatego z wielką ciekawością czekam na kongres Ruchu Poparcia Palikota, który powinien odpowiedzieć na podstawowe pytania: "kto?", "z kim?", "co?" i "jak?". Pozdrowienia.
 • 2010-09-24 11:11 | PIRS

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Myślę że gra idzie o koalicję w następnych wyborach. PO nie chciałoby koalicji z SLD z różnych powodów. Wolałoby rządzić samo lub z PSL. Obie możliwości wątpliwe.
  PO chciałoby przyciągnąć po wyborach część posłów PiSu i w ten sposób uzyskać większość. Kaczyński stara się temu zapobiec, odrzucając wszystkich którzy mogą okazać się nielojalni i po wyborach uciec z partii.
  Panowie Mężydło i in. chcą PO jak najbardziej zbliżonej do PiSu, tak żeby po wyborach jak najwięcej "buntowników" mogło przejść z PiSu do PO; chcą rządów konserwatystów. Odejście Palikota temu sprzyja, bo wtedy już praktycznie różnice między tymi partiami będą minimalne. Czym właściwie ideowo różni się PO od PiS? Wyznają podobne poglądy, razem głosowali nad ustawami IV RP, wymieniali się posłami i ministrami (Sikorski, Gilowska, Mężydło i wielu innych). Gdyby nie Kaczyński to już wielu posłów z PiS przeszłoby do PO, ale im się to nie opłaca teraz tuż przed wyborami.
  Palikot ze swoim ruchem może być wariantem zapasowym, jeśli mu się uda. Gdyby PiS okazał się po wyborach spójny, a Palikot miałby trochę głosów, to by był partnerem PO.
  Ciekawe że Palikot, wyrażając tak wiele sympatii do lewej strony sceny politycznej, a tyle niechęci do PiS, mówi o zmiażdżeniu SLD a nie PiS.
  Czy wyborcy to kupią.
 • 2010-09-24 12:07 | jotkaes

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Ot znalazła się w PO czarna owca ( albo brzydkie kaczątko) odstająca od bezpłciowej masy więc większość rzuca się by zadziobać odmieńca.
  Facet nie boi się " ruszyć gówna " choć wie, że będzie śmierdzieć. Niech zaśmierdzi raz a dobrze i potem przestanie niż ciągle ma snuć się lekki smrodek a wszyscy udaja, że to fiołki " woniają ". Jak nie będzie nikogo, kto od czasu do czasu solidnie kijem zamiesza, to wszystko uschnie z gnuśności.
 • 2010-09-24 12:57 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Chyba masz niebyt dobrą pamięć.

  Lepper wypłynął w czasach AWS a promowała go telewizja Roberta Kwiatkowskiego. Każde wiadomości były pełne Leppera. Teraz media Leppera nie potrzebują, to faceta nie ma, za rok niektórzy wyborcy nie będą kojarzyć nazwiska (wejdą 4 roczniki wyborców, w tym ci, którzy w 2007 roku mieli 14 lat). Media mają teraz Palikota, po nim przyjdzie następny jeszcze bardziej cyniczny klown. Tak to działa a 50% obywateli bierze dobrowolnie udział w tym cyrku.

  pozdrawiam
 • 2010-09-24 14:53 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Ciekawy jest powód odroczenia sądu. Jak podaje onet.pl:
  "- Poza samym stwierdzeniem na temat wypowiedzi posła Palikota, nie było napisane czy to były wypowiedzi prasowe czy telewizyjne, w związku z czym poprosiliśmy o ich uzupełnienie"

  To faktycznie wiele zmienia, w gazetach czy w telewizji. Jak dla mnie ten powód to kpina, wyraźnie chodzi odczekanie, co się wydarzy 2.10 - wtedy Stowarzyszenie Palikota ma rozpocząć działalność.

  Wydaje mi się, że w interesie Palikota leży, by to PO go wyrzuciła zaś w interesie PO (Tuska) leży, by Palikot sam odszedł (no o grzecznym powrocie "na łono" mowy nie ma).

  Powstanie nowa partia, jej siłę oceniam na 10% (jeśli przyjąć, że na każde 10.000 członków partii przypada 10% poparcia - a sprawdza się to z grubsza w przypadku PO i PIS - PO ok. 40.000 członków, PIS ok. 20.000, Palikot ma ponoć 8.000 "szabel"). Ciekawy jest jej program na podstawie woli Palikota:
  "eutanazję, legalizację związków partnerskich, zniesienie kar za obrazę prezydenta i uczucia religijne, podatek liniowy, parytety, edukację seksualną w szkołach i in vitro". Będzie to partia zajmująca się wszystkim tylko nie tym co najważniejsze i najtrudniejsze - bezrobocie, gospodarka, emerytury itd.

  A za rok Tusk będzie musiał z tą partią wejść w koalicję.
 • 2010-09-24 16:07 | tkw

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Nie miej złudzeń, że Palikot jako niezależny materialnie nie będzie okradał podatników. On swoją pozycję w polityce zdyskontuje w biznesie na znacznie większe kwoty, niż te drobne diety poselskie. Inny przykład - po co Olechowski startował w wyborach nie mając żadnych szans - by zarobić w biznesie. Wielki biznes docenia mieć u siebie polityka z I-wszej ligi. Wystarczy popatrzeć, jakie stanowiska zajmują dziś byli politycy - np. u Krauzego. Taki polityk, nawet "ex", nadal wiele może, zna ważnych ludzi. To ma wysoką cenę.

  pozdrawiam
 • 2010-09-24 19:26 | episod

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Ha,ha... już widzę tę KOALICYJKĘ i przypiętych doń 8.000 "szabel"!
 • 2010-09-24 22:39 | białas

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  I o to chodzi. Kiedy trzeba by media zajęły się problematyką związaną z gospodarką, co ma swoje odniesienie w budżecie na 2011 r. i ustawach okołobudżetowych /także innych/, to nadal prawie wszyscy interesują się Palikotem i skutkami jego zachowań. dzisiaj jeszcze dochodzi sprawa posła Halickiego - krytyczne wypowiedzi o Tusku. I mamy zajęcie co najmniej na kilka tygodni. Brak natomiast merytorycznych dyskusji o sprawach gospodarczych i społecznych. Dyskusje dot. spraw Palikota, Halickiego, Tuska, wewnętrznych PO to pasują bardziej do tabloidów a nie poważnych redakcji. Partii rządzącej właśnie o to chodzi - więcej jarmarcznej gadaniny wśród gawiedzi, by po swojemu załatwic budżet i jego następstwa w 2011 r. i dalej. Wydaje się, że Palikot /i nie tylko/ bardzo dobrze to rozumieją. Bardzo dobrze rządzący radzą sobie, grając na małostkowych nastrojach. Brzydka cecha w społeczeństwie /chyba większości/ jest bardzo skutecznie jak na razie wykorzystywana. Szkoda, że media /przynajmniej niektóre/ dają się na to nabierac. Chyba, że mają w tym określony interes.
 • 2010-09-26 07:24 | MS

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  Ten czlowiek caly czas robi wrazenie takiego ktory urwal sie z choinki. Jezeli jego dewiacja pojdzie dalej w tym samym kierunku, dobrze byloby mu przygotowac kaftanik i zalozyc biuro w Tworkach.
 • 2010-09-26 15:11 | Alek

  Palikot powinien odejść w ogóle z życia publicznego...

  ...i przestać przynosić wstyd Polsce i swoim wyborcom. (Chociaż jego wyborcy sami sobie wstyd przynieśli - czy już naprawdę nikogo lepszego tam nie macie?)
 • 2010-09-26 18:41 | Bejotka

  Re:Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

  @ MS. Oczywiście vis-a-vis biurka prezesa.