Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Vaclaw Klaus.

(1)
2010-09-26 09:40 | tkw
Za onet.pl:
"
Prezydent Czech Vaclav Klaus skrytykował w sobotę apele o większą rolę ONZ w walce ze światowym kryzysem oświadczając, że problem ten leży w gestii rządów narodowych.
Przemawiając podczas debaty na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ, Klaus oświadczył też, że walka z kryzysem "nie polega na tworzeniu nowych rządowych i ponadnarodowych agencji ani na dążeniu do światowego zarządzania gospodarką światową".
Wręcz przeciwnie, ONZ - podobnie jak inne organizacje międzynarodowe - powinna redukować wydatki i "odchudzać" aparat administracyjny - powiedział Klaus.
Zdaniem czeskiego prezydenta, znanego zwolennika gry sił wolnorynkowych, świat walcząc ze światowym kryzysem, postępuje niewłaściwie.
- Posunięcia antykryzysowe, które zostały zaproponowane i częściowo już zrealizowane, oparte są na założeniu, że kryzys był rezultatem porażki wolnego rynku oraz, że właściwą drogą wyjścia jest większa regulacja ich działalności - powiedział Klaus. Podkreślił, że uważa, iż jest to błędne założenie, które nie zapobiegnie powtórzeniu się podobnych zjawisk w przyszłości.
Wcześniej odmienny pogląd wyraził przewodniczący obradom Szwajcar Joseph Deiss, który oświadczył, że "nadszedł czas aby Narody Zjednoczone wszechstronnie wywiązywały się z ich światowego przewodnictwa".
Klaus wyraził też przekonanie, że ONZ powinna nie ingerować w sprawy nauki, w tym w problem zmian klimatu. Reuter przypomina, że sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun uczynił z walki ze zmianami klimatu jeden ze swoich priorytetów.
"

TKW: zazdroszczę Czechom takiego Prezydenta.

link:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-czech-krytykuje-onz,1,3702816,wiadomosc.html