Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wypadek autokaru w Niemczech

(7)
2010-09-26 14:54 | tkw
jak podaje onet.pl:
"Wypadek polskiego autokaru w Niemczech, 11 osób nie żyje"

TKW: no to teraz czekam na głębokie i wszechstronne analizy tego wypadku tych wszystkich mądrali, którzy tak "fachowo" analizowali "bzdury" Jarosława Kaczyńskiego w wątku "Katastrofa Tu-154: Kaczyński plecie bzdury" a szczególnie tych, co to WIEDZĄ, że to była wina pilotów, że to była wina Lecha Kaczyńskiego (bo ja twierdzę, że pilot wycieczki KAZAŁ kierowcy jechać tą a nie inną trasą). Czekam na wskazanie, kto ma krew na rękach za te 11 ofiar. Czekam na analizę, kto dopuścił do tego, by tym autokarem jechało razem 46 osób (gdyby jechała jedna to by tyle ofiar nie było, to jasne).
 • 2010-09-26 20:13 | tkw

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  Ponoć do Niemiec pojechali premier Tusk i minister zdrowia Kopacz. Uważam, że powinien też pojechać minister spraw zagranicznych (katastrofa poza Polską), minister spraw wewnętrznych (polski autokar polskiej firmy), minister pracy (ranni będą na zwolnieniach).

  Ciekawe, czy polskie władze mają przelicznik określający, kto leci w zależności od liczby ofiar.
  I tak:
  - do 12 ofiar – premier + minister zdrowia.
  - 13-20 ofiar – dodatkowo marszałek sejmu.
  - 21-25 ofiar – dodatkowo marszałek senatu
  - itd.
  - a jakby tak się pechowo złożyło, że nad Izraelem zderzyłyby się 3 wyczarterowane polskie samoloty, każdy tak po 250 wycieczkowiczów, to na miejsce katastrofy jadą wszyscy Polacy w wieku 21-59 lat.

  Ten durny zwyczaj wymusiły media – z jednej strony polityk wie, że jak nie pojedzie to „media po nim pojadą” i sondaże lecą w dół, a jak pojedzie, to zbierze punkty u publiki i sondaże idą w górę, a to przecież najważniejsze. No bo co konkretnie mają tam robić Tusk i Kopacz ? Już widzę, jak Tusk ściska dłoń rannemu a tu facet wyje z bólu ... Czy tu w kraju Tusk i Kopacz nie mają nic do roboty ?

  Wyzłośliwiam się tu nie na Tuska konkretnie, tylko na te durne zwyczaje. Obowiązują one w całej Europie i mam świadomość, że gdyby niemiecki autokar miał taki wypadek w Polsce to już byłaby u nas Merkel.
 • 2010-09-27 14:27 | Sławomir Osiński

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  Piłeś coś?.Nie za wcześnie?.
  Jadę do lodówki po pierwszy browar.

  Pozdrawiam.
 • 2010-09-27 15:14 | tkw

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  A o co Ci chodzi ?
 • 2010-09-27 16:14 | Sławomir Osiński

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  Sądzę,że nie można ze sobą zestawiać tych dwóch katastrof i tego co się po nich wydarzyło.
  :)
 • 2010-09-27 16:41 | tkw

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  A pamiętasz, z jaka pewnością siebie wygłaszali niektórzy opinie o katastrofie smoleńskiej ? Jak łatwo obwiniali pilotów, Lecha, Jarosława i to zupełnie bezpodstawnie, nie mając żadnych danych, tylko dlatego, że nienawidzą Kaczyńskich ? Jakie stanowcze opinie wyrażali w kwestiach technicznych nawet ? A jak się zachowała "POlityka" robiąc z Jarosława Kaczyńskiego człowieka który bredzi (a kolejne dni pokazują, że nie całkiem bredzi, ale tego już "POlityka" nie napisze) ?

  No to skoro są takimi znawcami katastrof, to oczekuję od nich konsekwencji i powtórzenia tamtych analiz przy tej katastrofie. Bo pytania są te same:
  - dlaczego autokar jechał tamta trasą ?
  - dlaczego autokar jechał tam akurat w tym momencie ?
  - czy ktoś specjalnie wysłał tam tę Niemkę w mercedesie ?
  - dlaczego jednym autokarem jechało aż tyle osób ?
  - kto ma krew na rękach za te ofiary ?
  - kto zmusił kierowcę do jazdy feralnym pasem ?
  - dlaczego zginęło tyle osób skoro autokar nie jest tak bardzo zniszczony ?
  - itd.

  W tym sensie te dwie katastrofy nie różnią się. A ja cenię u ludzi konsekwencję, jak ktoś się w przypadku jednej katastrofy wypowiadał bardzo stanowczo i z wiedzą, co i jak się stało, to chciałbym się czegoś dowiedzieć i o tej drugiej od tych ludzi.

  Różnica miedzy nimi jest inna - w Smoleńsku zginął znienawidzony przez wielu forumowiczów i redakcję "POlityki" prezydent, w Niemczech zginęli zwykli ludzie.
  pozdrawiam
 • 2010-10-12 07:59 | tkw

  Re:Wypadek autokaru w Niemczech

  Dziś na Mazowszu w wypadku zginęło 17 osób. Ciekawe, kto z rządu tam pojedzie.