Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O górniku z Rybnika, któremu puściły nerwy

(9)
Strzelanina w Rybniku ujawniła skrajne nieprzygotowanie policji. Strach pomyśleć, co by się działo, gdyby na miejscu sfrustrowanego górnika był zdecydowany na wszystko terrorysta.
 • 2010-09-27 20:17 | tkw

  To dopiero początek

  Historia brzmi jak wielkie oskarżenie Policji i to fakt, że Policja "dała ciała" pod wieloma względami. Ale inny fakt to taki, że na razie w Polsce takich zdarzeń nie było wiele, to i nic dziwnego, że Policja nie ma takiego doświadczenia jak np. amerykańska.

  Ważne jest nie to, co się wydarzyło, bo to już było, tylko czy Policja wyciągnie wnioski i następnym razem będzie bardziej profesjonalna. Aż się samo nasuwa, by poprosić Amerykanów o szkolenie (także Izraelczyków i parę innych krajów by się znalazło z odpowiednim doświadczeniem). Nie byłbym zbyt surowy tym razem w wyciąganiu konsekwencji wobec Policji, sąd powinien uznać za okoliczność łagodząca że trafili na sprawę niezwykle rzadką w Polsce więc skąd mieliby mieć doświadczenie. Choć jakieś konsekwencje być muszą, szczególnie za niezabezpieczenie osób postronnych i osób rannych, to powinna być podstawa.

  A że policjanci skopali go - po ludzku to rozumiem, sami byli w szoku, do nich też strzelano, ale nie może im to ujść bezkarnie, bo jak ujdzie to będą tak robić zawsze w poczuciu bezkarności.
 • 2010-09-28 03:04 | Adam 2222

  Dlaczego oczekiwać profesjonalizmu od policji jeżeli rzad, Sejm, Senat, prezydent, samorządy i urzędnicy w każdej dziedzinie są nieprofesjonalni ?

 • 2010-09-28 03:46 | Kolega królika

  Re:O górniku z Rybnika, któremu puściły nerwy

  Masz absolutną rację - to samo mi przyszło na myśl po przeczytaniu tego artykułu. Od 20-tu lat w tym kuriozalnym kraju robi się z policjantów kozłów ofiarnych. Na dodatek nie są oni należycie wynagradzani, a to podstawa jeśli społeczeństwo oczekuje od nich sumiennej i profesjonalnej pomocy w sytuacjach 'podbramkowych' jak ta czy inne. Katabasy, radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, posłowie wszyscy zadbali o siebie i swoje rodziny, a gdy są w trwodze ...
 • 2010-09-28 03:53 | slawek

  Re:O górniku z Rybnika, któremu puściły nerwy

  Jak to by nie wydarzylo sie to moze byl by to dobry scenariusz filmowy"Akademia Policyjna".O Policjantach mozna powiedziec mieli wiecej sczescia niz rozumu.Po ataku na hotele w Indiach przez terorystow pewien dzienikarz,chyba "Tygodnik Powszechny",napisal ze taki balagan jak panowal w Indiach w Polsce nie wydarzy sie.Ciekawieco teraz napisze.Do opowiedzialnosci karnej zostanie pociagniety tylko gornik?A policjanci bioracy udzila w akcji premie odznaczenie,zadnego postepowania dyscyplinarnego?To nie pierwszy przypadek strzelaniny z policja.Pare lat temu USA Los Angeles policja byla bezradna wobec 2 przestepcow ktorzy wczesniej obrabowali bank w godiznach otwarcia.Po godzinej wymianeie ognia zgineli,jeden zmarl wskutek ran na ulicy czekac na karetke ponad godzine.W artykule brak pytania do Glownej Komedy Policji ,po tym wypdku co zamierzaja zrobic.
 • 2010-09-29 15:17 | ira

  Co za brednie

  A co ma głupota władzy do tego, że nasi policjanci to amatorka na poziomie poniżej policyjnego przedszkola? Czy premier, posłowie, prezydent lub radni mają szkolić funkcjonariuszy? Dlaczego ktokolwiek ma brać pod uwagę, że faceci w mundurach nic nie umieją? Co z tego, że sytuacja była rzadka? Za każdym razem jak się taka trafia (np. w Magdalence) to nie umieją sobie poradzić.
 • 2010-09-29 16:04 | deputy

  Re:O górniku z Rybnika, któremu puściły nerwy

  Żadna policja na świecie nie jest przygotowana w pełni do tego typu zdazreń.
  Ostatnie zdarzenia w NIemczech, w Finlandii czy w USA potwierdzają to całkowicie.
  Czubki biegały po okolicy i strzelały do wszystkiego, co się rusząło - a na koniec popełniali samobójstwo.
  Maksymalnym cyrkiem był zwariowany muzułmanin - lekarz w bazie wojskowej w USA, który strzelał do swoich kolegów a wojsko szukało jakiejść broni na terenie bazy, w końcu wołając na pomoc policjantów.
  Tak, że bez przesady.
  A w ogóle strach pomyśleć, gdyby za takie działąnia (strzelanie) zabrali się przeszkoleni terroryści...
 • 2010-09-30 19:07 | Adam 2222

  Głupia władza zabiera kasa na szkolenie policjantów i zdarza się żeby nauczyć policjanta jeździć, inni pchają radiowóz bo nie ma kasy na benzynę. Wiadomość z GW. Nie ma tez kasy na inne szkolenia czy wypłaty statutowych wynagrodzeń.


  Głupia władza zatrudni głupich przełożonych, którzy zatrudnia głupich policjantów, którzy na dodatek nie będą właściwie wyszkoleni.
  Tak było w Magdalence, ze baba (bo kobieta zatroszczyłaby się o zdrowie podwładnych) będąc inspektorem wysłała policjantów bez zabezpieczenia lekarskiego.
  Jeden czy dwóch rannych policjantów czekając na karetkę pogotowia, chyba z 1h wykrwawiło się.
 • 2010-11-07 01:24 | Zaniepokojony.

  Re:O górniku z Rybnika, któremu puściły nerwy

  Obawiam sie z wyciaganiem wnioskow przez Policje,moze byc roznie.Wydawac sie moze ,ze wnioski z akcji w Magdalence nie zmienily wiele w procedurach Policji.Szczesliwie w Rybniku obylo sie bez ofiar smiertelnych.
 • 2011-02-23 13:47 | rex33

  karabin maszynowy?

  Jaki u licha karabim maszynowy mauser? Kar98?