Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dług

(1)
2010-09-28 09:11 | tkw
Za onet.pl:
"
724 mld 259 mln 822 tys. 418 zł - tyle dziś o godz. 13.00 wyniesie nasz dług publiczny - czytamy w "Metrze".

To suma zadłużenia wszystkich, naszych instytucji publicznych. Zaś na pomysł pokazania tej kwoty w centrum stolicy i na specjalnej stronie internetowej wpadł prof. Leszek Balcerowicz.

Autor reformy gospodarczej z 1990 r. chce w ten sposób zwrócić uwagę na groźne i ciągle rosnące zadłużenie Polski i wywołać tym samym coraz silniejsze naciski na wprowadzenie poważnych reform.

W 2011 r. na obsługę naszego długu wydamy 38 mld zł, czyli tyle samo, ile wpływa co roku do budżetu z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.
"

TKW: codziennie dochodzi kolejne 300 mln. zł. A tym, którzy by chcieli powiedzieć, że to w dużym stopniu wina Balcerowicza odpowiem z góry - w kwestii tego pomysłu nie ma to znaczenia. Pomysł sam w sobie jest dobry, gdyby zgłosił go sam Lucyfer też byłby dobry.

link:
http://biznes.onet.pl/zegar-liczacy-zadluzenie-polski-stanie-w-centrum-w,18543,3704307,1,prasa-detal