Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

(50)
Zamiast pierwszego trefnisia III RP w sobotni wieczór przed tłumem w Sali Kongresowej stanął człowiek, który błazeńską czapkę postanowił zamienić na berło. Czapkę zdjął sam, berło dają mu ludzie.
 • 2010-10-03 11:04 | episod

  Tako rzecze Filozof...

  Janusz, Janusz, Janusz... LUDZIE, STOP TEJ OBŁUDZIE !!!
 • 2010-10-03 11:14 | elvis

  Powiem tak:

  podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, ale zdecydowanie będę obserwować poczynania Palikota, bo to, co wydarzyło się wczoraj, przypadło mi do gustu. A już szczególnie spodobały mi się słowa o oddzieleniu Kościoła od państwa. Bo to trzeba zrobić pierwszorzędnie.
 • 2010-10-03 11:19 | mik

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  a ja na niego zagłosuje
 • 2010-10-03 11:26 | episod

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Pierwszorzędnie? Jak "gruntowy" majstersztyk?
  Nie każdy śpiewać może... jak Presley!
 • 2010-10-03 12:08 | apokaliptyk-ateista

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Czytałem postulaty i muszę przyznać, że wiele z nich brzmi zupełnie rozsądnie, jak coś wręcz oczywistego.
  Czytałem też wypowiedzi na różnych forach i zadziwiająco dużo ludzi deklaruje, że podpisaliby się pod większością Palikotowych postulatów.

  Cóż, zobaczymy jak się potoczą losy tego ruchu czy partii, moją sympatię już ma.
 • 2010-10-03 12:14 | hynio

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Towarzyszu 40% obywateli chodzi co niedziela do kościoła, a ty ich chcesz oddzielać od państwa i to pierwszorzędnie - toż to terror i dyktatura, a nawet co gorsza dyskryminacja mniejszości.

  Spytaj sponsora upadłego tygodnika Ozon, chadeckie wartości które ongiś wyznawał z pewnością pozwolą mu wyjaśnić głęboki sens i znaczenie zepchnięcia Kościoła z powrotem do katakumb dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
 • 2010-10-03 12:47 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  „Zabrakło oczekiwanego przez wielu Kuby Wojewódzkiego.”
  TKW: chyba po raz pierwszy muszę przyznać, że Wojewódzki pokazał, że jest poważnym mężczyzną i są granice hucpy, w której jest gotów uczestniczyć. Ale mogę się mylić, może po prostu utknął w korku ?

  „Duży aplauz dostał za poruszenie chyba najbardziej obecnie gorącego tematu w Polsce – rozdziału Kościoła od państwa.”
  TKW: jest to temat podgrzewany medialnie, ale w skali problemów Polski jest to temat mało ważny. O wiele ważniejsze są bezrobocie, dług publiczny, przestarzała gospodarka, zapaść demograficzna, zapaść systemu emerytalnego, służba zdrowia, wymiar sprawiedliwości, kulawa „demokracja”,edukacja, nauka itd. Kościół czasami robi coś, co ludzi wkurza, ewidentnie ma za duży majątek, ale to wszystko – Kościół nie jest przyczyną naszych problemów a w każdym razie nie jest przyczyną problemów najważniejszych, natomiast jest łatwym celem ataków medialnych.

  „Słowa posła, choć gęsto przerywane oklaskami, nie zadowoliły jednak wszystkich. - A co z gospodarką, co z ZUS-em? – dopytywali co bardziej niecierpliwi. Ale ani o gospodarce, ani o ZUS-ie Palikot nie mówił. „
  TKW: właśnie. W poważnych sprawach facet nie ma nic do powiedzenia. A najniebezpieczniejsze jest to, że on może swój cel osiągnąć i zostanie premierem – wtedy nastąpi bolesne zderzenie z rzeczywistością. Bo premier w końcu musi się zając budżetem a to są konkretne pieniądze a nie pieprzenie o parytetach. I jak się nie ma pomysłu na finanse publiczne tylko za główny temat uważa się wyprowadzenie katechezy ze szkół, to te finanse szybko dadzą o sobie znać. A my za to będziemy dalej płacić.

  Obawiam się tylko, czy upartyjnienie tej inicjatywy nie sprowadzi jej na manowce – mówiła Środa, która wytknęła Palikotowi, że w swym programie zapomniał o sprawach socjalnych. Ale zapewniła, że popiera go, bo polska polityka „jest jak ubita ziemia, która niczego nie rodzi”.
  TKW: czytając pierwsze zdanie pomyślałem, że jednak Środa ma jeszcze trochę rozsądku, ale po przeczytaniu drugiego widzę, że jednak nie. Ją też zaślepiły feminizm, nienawiść do Kościoła i chętka na tzw. „parytety” czyli usankcjonowane prawnie uprzywilejowanie kobiet.

  „Kazimierz Kutz wezwał sympatyków posła z Lublina, by pomogli mu przewietrzyć polską politykę, która porównał do „zatęchłego pokoju, w którym trzeba otworzyć okno”. – Janusz je uchylił, a wy przejmijcie jego wysiłek, otwierajcie to okno, by Polska nie była smutną operetką, w której coraz trudniej żyć – przekonywał .”
  TKW: nigdy nie miałem dobrego zdania o Kutzu jako o polityku i to się potwierdziło. Polityka to poważna sprawa a nie kwestia wywietrzenia pokoju. Od wietrzenia pokoju jest sprzątaczka.

  „Z Platformy Obywatelskiej odchodzę. Chciałbym to powiedzieć mocno, stanowczo i zdecydowanie – zaczął, a publiczność wyła z zachwytu, oklaskując go chyba najmocniej tego wieczoru.”
  TKW: 1:0 dla Tuska. Palikot wyraźnie chciał być wywalony z PO, wtedy mógłby występować w roli męczennika „za sprawę” a do tego w przyszłorocznych negocjacjach koalicyjnych z PO mógłby powiedzieć „wywaliliście mnie to teraz należy mi się więcej jako rekompensata”. A tak za rok to Tusk będzie mógł mu powiedzieć „gdybyś został w PO to może byłbyś moim następcą ?”

  „Zapowiedział również, że składa mandat poselski i że wszystko to uczyni dzień po kampanii samorządowej („by nie szkodzić kolegom z PO”), czyli 6 grudnia o godz. 12 w Lublinie.”
  TKW: Sam zamiar złożenia mandatu oceniam bardzo dobrze – skoro dostał go jako platformer, to powinien go złożyć odchodząc z PO – ale dlaczego dopiero w grudniu ? Dlaczego zależy mu, by PO nie szkodzić, skoro zakłada konkurencyjną partię a to oznacza, że warunkiem sukcesu jest właśnie pokonanie konkurencji, w tym głównie PO ?

  „Janusz Palikot zdecydował się postawić swoją polityczną przyszłość na jedną szalę”
  TKW: bzdura do kwadratu. Jest to logiczny krok w jego karierze. Wykorzystał PO do wypromowania siebie, w PO nic więcej nie osiągnie, więc musi założyć własną partię. To nie jest żadne zagranie „na jedną szalę”, to konsekwentne i pracowite zdobywanie władzy. A sukces zależy od jednego – jak się zachowają media, głównie telewizja. Jeśli postawią na niego, facet wygra, jeśli zwycięży miłość do PO, zrobią z faceta błazna a następnie przestaną o nim mówić i to będzie jego śmierć polityczna, jak stało się z Lepperem czy Giertychem. Coś mi się zdaje jednak, że media będą go wspierać.


  TKW: zabawne jest widzieć, jak „POlityka” nie wie, czy zacząć traktować Palikota poważnie i przejść do jego obozu, czy zacząć go tępić w imię wiernej miłości do PO. Chyba najzabawniejsze jest, że doświadczeni dziennikarze udają, że „na razie nie wiedzą o co tu chodzi”. Na wszelki wypadek piszą w stylu „błazen, ale ma sporo racji ...”, "i chciałabym i bojem siem". To pozwala w przyszłości łatwo przejść w obu kierunkach – albo jednak błazen i zacznie się ośmieszanie Palikota (porównanie kongresu polityka do koncertu, Szymon Majewski itd.) – albo poważny polityk i zacznie się włażenie nowemu idolowi w d... (poruszył najbardziej gorący temat w Polsce – stosunki Państwo - Kościół).
 • 2010-10-03 13:12 | episod

  do @tkw:

  Jak Kuba Kubie... Tak, są granice hucpy: bez łez nad POlityką, której nie "bojem się"! I bez bzdur, błaznów nam dostatek...
 • 2010-10-03 13:19 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  No to już chyba wiem, czemu złożenie mandatu ma nastąpić dopiero 6.12. Palikot liczy jeszcze na wpływ, kto po nim w Lubelskim PO i kto się znajdzie na listach do wyborów samorządowych. Ale tu się chyba przeliczył, jeśli statut PO na to pozwala, to odsuną go natychmiast z szefowania lubelskim PO.
 • 2010-10-03 14:15 | tammat

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Nasz ruch nie wziął się znikąd. Wszystko to, co dusiliśmy w sobie samych, dzieląc się swoimi poglądami w gronie własnych znajomych, w rozproszeniu, zostało skanalizowane i wykrzyczane w dniu 2 października 2010. Janusz Palikot przedstawił 15 postulatów, wokół których, jak się okazało, powstała oddolna moc sprawcza. Czas idee przekuć w konkretne rozwiązania legislacyjne. Nie może być tak, że poprawność polityczna nie pozwala największym graczom na scenie politycznej wyrażać tego, co myśli spora część społeczeństwa.

  Podczas ostatnich wyborów prezydenckich w znaczącej większości głosowaliśmy na Bronisława Komorowskiego. Uczyniliśmy tak nie dlatego, że w pełni popieramy wszystkie działania Platformy Obywatelskiej. Uczyniliśmy go prezydentem naszego kraju w trosce o dobro RP. Wszak alternatywą była prezentowana przez Jarosława Kaczyńskiego Polska, w jakiej nikt z nas nie chciałby się obudzić w dzień po wyborach. Polska nacjonalizmów, strachu, lęków, zaściankowości, konserwatywnego katolicyzmu, jadu, złości, destrukcji wszystkich tych wartości, które przyświecają współczesnym europejczykom. W ostatnich wyborach pokazaliśmy naszą troskę wobec ojczyzny, wybierając lepsze, a właściwie mniejsze zło. Szanujemy prezydenta naszego kraju i życzymy mu jak najlepiej – to nie podlega nawet dyskusji. Mamy nadzieję, że nie zawiedzie naszych oczekiwań i wsłucha się z rozwagą w głos płynący od sympatyków Nowoczesnej Polski.

  Dobrze mówił premier Tusk podczas ostatniego zjazdu PO, że władza nie jest im dana na zawsze. Przestrzegał członków PO przed triumfalizmem, że nie wszystko im wolno. Nie mniej jednak już w chwilę potem utrzymał na stanowisku minister Radziszewską, a zatem sam sobie zaprzeczył. Premier przestał być przywódcą wszystkich Polaków. Wszystkich! - jak to wykrzyczał pan Ryszard Kalisz w sali kongresowej w dniu 2 października 2010r. powołując się na Konstytucję RP.

  Wypowiedź ministra Sikorskiego o „proszkach” branych przez Jarosława Kaczyńskiego możemy z całą odpowiedzialnością rozciągnąć na polską klasę polityczną. Oni najzwyczajniej w świecie, niemal wszyscy muszą być na jakichś „proszkach”, gdyż nie widzą tego wszystkiego, czego Naród od nich oczekuje. Zorganizowaliśmy się tutaj wspólnie po to, żeby im przypomnieć przez kogo zostali wybrani i w jakim celu.

  Mamy dość serwowania nam tematów zastępczych, drugorzędnych. Niemoc struktur zarówno państwowych jak i kościelnych do podjęcia trzeźwych, podkreślamy – trzeźwych decyzji w sprawie krzyża przed pałacem prezydenckim, to objaw zupełnego oderwania od rzeczywistości. Wszystko co z tego faktu wynika, i nadal sączy się jadem było, jest i pozostanie tematem zastępczym. Żądamy konkretów, nie tanich igrzysk. To nie służy Polsce.

  Byłem na Wawelu, gdzie trumna marszałka Piłsudskiego stała się rondem, wokół którego prowadzone są wycieczki. Czyż to nie godzi w godność tego wielkiego Polaka, który przyniósł nam niepodległość, z którą teraz obchodzimy się tak po macoszemu? Jesteśmy Polską zamkniętą w świecie krzywych zwierciadeł. To jakiś koszmarny sen, ułuda, bredzenie w wysokiej gorączce. Nie ma naszej zgody na takie marnotrawienie kapitału młodych, polskich pokoleń. Zostaliśmy wychowani w szacunku do wartości chrześcijańskich, w szacunku do historii naszego kraju, o której nigdy nie pozwolimy zapomnieć. Nowoczesna Polska nie neguje tych wartości; Nowoczesna Polska upomina się o przywrócenie właściwych proporcji. Jesteśmy państwem świeckim, nie wyznaniowym – dlaczego tylko w teorii? Szanujemy i pamiętamy o naszej historii; i nie jątrząc w niej, patrzymy do przodu, szukając zgody i lepszego jutra.
 • 2010-10-03 15:34 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Twoje przebudzenie będzie bardzo bolesne. Twoi nowi idole nie maja nic do zaproponowania w kwestiach ważnych, homozwiązki, in vitro,rola Kościoła to problemy z trzeciej dziesiątki a nie te najważniejsze. Tylko w jednym się z Tobą zgadzam - po kolei wszystkie ekipy władzy okazały się mniej lub bardziej mierne. Ale taka jest polityka i taka jest tzw. "demokracja". Twój nowy idol jest dowodem na to, co się obecnie liczy w polityce - show medialne. Bo w kwestiach ważnych - dług publiczny, zrównoważenie budżetu, zapaść demograficzna, krach systemu emerytalnego, zapaść służby zdrowia, niski poziom szkolnictwa i nauki, kłopoty gospodarcze, niewydolny wymiar sprawiedliwości itd. Twój nowy idol nie ma nic do zaproponowania. A przekonasz się, że dla Ciebie nie będzie ważne, czy państwo zrefunduje in vitro czy nie, tylko ile podatków masz zapłacić i czy w ogóle znajdziesz prace. Dopiero jak masz pracę i masz za co utrzymać rodzinę, to możesz sobie pofilozofować czy homo mogą wziąć ślub czy nie.
 • 2010-10-03 15:50 | karul

  Facet ma moj glos

  chocby za jedno jedyne stwierdzenie - o spasionych biskupach.

  Jak znam zycie i moc aparatu prania mozgow, stado podstawowe owiec zwane ludem bozym nie przestanie karmic tej kasty lososiem wedzonym, sami zyjac na kaszance.
 • 2010-10-03 15:51 | episod

  Aj tam, aj tam...LARUM !

  Śpiochy, PO-budka! Myszy harcują, a Kot... pali mosty!
 • 2010-10-03 16:30 | sa

  DLA MNIE

  wystarczającym było towarzystwo w jakim brylował Palikot żeby stwierdzić, że wszyscy po kolei to MORALNE kmioty na czele z Tarasem, Kaliszem /5-ciolicy Światowidzie wez ich w swoją POgańską opiekę/, "etyczką" Środą, sepleniącą Gretkowską i "kulturalnym" Kutzem! To obraz nędzy i intelektualnej rozpaczy!
 • 2010-10-03 16:46 | MarekN

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Sama sympatia to za mało. Podoba się program, postulaty? To do roboty. Samo się nie zrobi.
  Chyba, że znów będzie jak zawsze: to nie my, to oni!
  Nie ma "onych",
 • 2010-10-03 17:39 | Not so far away

  Tematy zastepcze, tez wazne, ale jest przynajmniej swiezosc

  Palikot powiedzial to co ludzie mysla - ok, majatek kosciola, obecnosc i rola kosciola w panstwie, o tym mozna i trzeba dyskutowac, tym bardziej, ze KK w PL nie pelni tej roli spolecznej jak np. w Niemczech, gdzie religijnosc wiernych jest jakosciowo o niebo intelektualnie glebsza (patrz doroczne Kirchentage), choc ilosciowo w porownaniu z religijnoscia polska tez o niebo mniejsza. Ale przynajmniej troche przewietrzyl polityke, to bylo walniecie w stol i kilka ludzi sie obudzilo. Wirtualnie jest troszke swiezej.

  Mnie jednak zastanawia jedna rzecz - to czego poza premierem, nie mowiac juz o opozycji, NAWET PALIKOT nie chce wypowiedziec - ze przy takim zadluzeniu Polski TRZEBA TOTALNIE ZREFORMOWAC gospodarke i sprawy spoleczne i to jak najszybciej. Niemcy o tym dudnia od miesiecy i wprowadzaja reformy w zycie, choc Niemcy sa gospodarcze absolutna potega w Europie, a w Polsce ludzie juz niedlugo moga sie obudzic z kursem zlotowki do euro 6:1 i tankowac za 7-8 zl za litr benzyny. DLACZEGO WSZYSCY SIE BOJA TEGO TEMATU DOTKNAC? NAWET PALIKOT?
 • 2010-10-03 18:08 | skoool

  Do boju WIECZNI polscy malkontenci !!!

  A ja tam byłem, z Kutzem rozmawiałem i wiem jedno, do pięt temu "MORALNEMU kmiotowi" Pan(i) nie dorastasz.
  Jeśli się mylę, to oczekuję na zaprezentowanie na tych zacnych łamach paru pańskich osobistych dla Polski osiągnięć.
  Czas, start.
 • 2010-10-03 18:31 | tommyline

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Jeśli chodzi o gospodarkę, to akurat bardziej zawierzyłbym swoje pieniądze człowiekowi, który wie jak je pomnażać, niż populiście wydającemu je na byle co. To wcale nie jest takie trudne, bo od dawna wiadomo co trzeba zrobić, lecz brakuje woli i odwagi by uczynić jakiekolwiek kroki. Jeśli ktoś tylko mówi, że ma pomysł, a nie wdraża go w życie, to jest niewiele wart. Palikot pokazuje, że się nie boi, i za to go cenię.
 • 2010-10-03 18:59 | episod

  dla Ciebie "sa" !

  Z zasady nie bryluję na saloonach... Ale te: "kmioty..itd., to syndrom intelektualnej rozłąki?! • 2010-10-03 19:11 | Bejotka

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota - recenzja recenzji.

  No cóż, ruszyły do boju co tęższe umysły przeciwników Palikota. W imię czego? Kiszenia się w mocno już cuchnącym bagienku politycznym? A może rewolucyjnej budowy "IV RP"? W każdym razie widać działanie odruchu warunkowego, szczególnie jeśli chodzi o pozycję i rolę KRK. Dotyczy to episoda, hynia i sa. Stół - nożyce, lampka - ślinotok (pies Pawłowa). Inaczej jest z tkw, który - jak zawsze - przedstawia argumentację. Można się z tkw zgadzać, lub nie, ale nie można mu odmówić uczciwości w dyskusji. Tyle tylko, że ani razu (a czytuję wpisy tkw na różnych blogach "Polityki") nie przedstawił koncepcji pozytywnej. Zawsze był anty. Dlatego jakiś czas temu nazwałem tkw "antyistą". A jeśli chodzi o Ruch Poparcia Palikota, to od dawna czekałem na pojawienie się czegoś takiego. To było nieuchronne. Nawet jeśli obecny RPP się wypali, to niewątpliwie przyjdzie następna fala, mocniejsza. Bo Polska potrzebuje restytucji praw, czego w swej istocie dotyczą wszystkie ogłoszone postulaty. Sądzę, że nieogłoszone także.
 • 2010-10-03 21:09 | Czaro

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Zadajesz tyle pytan przy cytatach. czyzbys mial problemy z wlasnorecznym tlumaczeniem rzeczywistosci?
  Dzieci tez pytaja o wszystko, no ale poniewaz chca si nauczyc a niewiele wiedza, jest to zrozumiale. Oczekiwanie, ze na takim spotkaniu zadowoli wszystkich , przedstawiajac nawet najbardziej zawile problemy gospodarcze jest smieszne i swiadczy tylko o Tobie. Wisze Cie na wszystkich forach, ciagle czemus sie dziwisz lub zadajesz pytania. Do szkoly i ksiazek gamoniu !!!!!
 • 2010-10-03 22:12 | jurek

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Nie znam zasad odwoływania ale sądzę, że wszystko co PO zacznie robić przeciwko Palikotowi-dwukrotnie sobie zaszkodzi. Janusz może budować.
 • 2010-10-03 23:27 | wladimirz

  Odebranie klerowi majątku zlikwidowałoby dziurę budżetową i problemy emerytalne!!!

  Robili tak królowie, cesarzowie, carowie mimo wyznawanej wiary w Boga. Bóg akurat nie potrzebuje biskupich pałaców.Chrystus gardził bogactwem. Kościół wziął prawem kaduka po 89 roku majątek rzędu 50mld zł. A i wcześniej na biednego nie trafiło.Do tego wypłaty dla katechetów i kapelanów w każdej państwowej instytucji - miliardy rocznie. Ja rozzumiem, że teraz niejednego duhownego nie będzie stać na dziewczynki czy chłopców[wedle upodobań;-)] , ale cóż - taki zawód;-)
 • 2010-10-04 00:16 | liść_na wietrze

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Dobrze że jest ktoś taki co tą scenę ( zmurszałą mocno ruszy)
  te lemingi polityczne ( Pawlak , Kaczka J. i inni ) latami wożą się przy korycie za naszą kasę i g...... robią ( tzw klas polityczna ).
  Won z nimi . Niech przyjdą nowi z Świerzymi pomysłami .
  Jesteśmy 38 mln narodem i potrzebujemy mądrych ludzi nie lizusów wykorzystujących naiwność polaków .
  Wybierzmy najlepszych...................
 • 2010-10-04 05:36 | Adam 2222

  Szanowny Hynio, Bóg powiedział, "oddajcie Cesarzowi co cesarskie a Bogu to co boskie". Dwa tysiące lat to chyba wystarczający czas by Jego wyznawcy zrozumieli co on im powiedział


  Bóg, jako Doskonałość umieścił na pierwszym miejscu państwo jako obowiązek i rozdzielił go wyraźnie od wymogów wiary.

  Jak sadzisz z jakiej przyczyny to zrobił ?
 • 2010-10-04 07:35 | d'Avidek

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Jestem sceptyczny co do przyszłości, ale... Czyż Palikot nie jest substytutem, jak to powiedział Kaczo, tęsknot Polaków? Czyż Kościół nie jest piątą nad Wisła partią? Z jakiego powodu nasz stan urzędniczy funkcjonuje jako feudalny? Politycy nie potrafią przepisywać praw od mądrzejszych od nas sąsiadów, edukacja mimo lepszej ornamentyki jest denna (ciąże nastolatek, narkotyki w campach). Właściciele i przełożeni przepoczwarzyli się w panów, zaś trzymana na łańcuchu bieda jest dziedziczonym stygmatem...
  Jeśli zryw Palikota zmaterializuje się w wyborach, oddam na niego [w ciemno!] głos.
 • 2010-10-04 08:57 | Poraj

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Przebieg spotkania i entuzjazm jak na wiecu Tymińskiego.
  Pamiętacie jeszcze tego pacana?
  Nie?
  To niedługo o Palikocie tak samo zapomnicie...
 • 2010-10-04 09:55 | psr18gh

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Jeżeli Palikot stworzy partię polityczną na fundamencie zaprezentowanych w ostatni piątek 14 postulatów, to ma ona mój głos.
  Dlaczego ja, nie katolik jestem zmuszany polskim systemem prawnym do finansowania w wielu obszarach kościoła rzymsko-katolickiego ?
  To wyjątkowo krzywdzące prawo narzuciła większość wierzących. Dlaczego oni sami nie chcą sfinansować swojego kościoła ?
  Jest to tym bardziej oburzające, kiedy bieda zatacza w naszym kraju coraz większe kręgi.
 • 2010-10-04 19:59 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  „Inaczej jest z tkw, który - jak zawsze - przedstawia argumentację. Można się z tkw zgadzać, lub nie, ale nie można mu odmówić uczciwości w dyskusji”

  Nie odpowiadałem od razu, bo Twój wpis mnie zaskoczył. W najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że coś takiego o sobie przeczytam na tym forum. Że ktoś doceni to co dla mnie jest ważne – uczciwość, i to, by dyskutować na argumenty a nie na zasadzie "rację ma ten, kto głośniej krzyczy albo ten, kto więcej razy swoje powtórzy”. Dziękuję, warto było tyle się na forum wysilać.

  Ja nie raz i nie dwa przedstawiałem swoje poglądy, w tym pomysły na zmiany. Ale to forum to nie miejsce do przedstawiania jakiś całościowych programów politycznych, zresztą ja do żadnej partii nie należę i politykiem nie jestem tylko rolnikiem. A przedstawianie moich poglądów intensywniej o tyle mija się z celem, że ja kwestionuję samą tzw. „demokrację” czyli ustrój obecnej Polski, Europy, Ameryki. Jak nieraz pisałem – nie ma u nas demokracji, bo demokracja to rządy ludu a u nas lud nie ma nic do gadania. Raz na 4 lata przez 2-3 tygodnie robi się szopkę, media robią ludziom pianę z mózgów i jest „po krzyku”. Dla mnie to nie jest demokracja. Kwestionuję też równość przy urnie wyborczej – bardziej doceniam profesora niż obszczymura. I mam świadomość tego, że nie ma najmniejszych szans, by do tego kogokolwiek przekonać, tym bardziej na forum „POlityki”, które jest wyraźnie platformerskie. Więc po co „sypać perły przed wieprze” ?

  Co do Palikota: moja ocena jest prosta i klarowna. Facet jest cwany, uczepił się haseł antykościelnych i prohomo, bo to modne, nośne i na tym wyjedzie na urząd premiera a to jest jego cel. I problem nie w tym, że facet w tych poglądach antykościelnych nie ma racji, bo w dużym stopniu ma. Problem jest w tym, że to nie są sprawy dla Polski najważniejsze a publika tego nie widzi, wyje z zachwytu, że ktoś powiedział o spasionych brzuchach biskupów (biskupami są mężczyźni i to raczej zaawansowani wiekowo, więc brzuszki są rzeczą naturalną w tym wieku, czyżby mieli je tylko biskupi ? Pewnie niejeden z tych wyjących z zachwytu ma większy). I ta publika, która ma zamiar głosować na Palikota nie rozumie, że ma zamiar głosować na faceta, który w sprawach ważnych dla Kraju nie ma żadnego programu, on chce tylko być premierem dla samego bycia. Dla mnie wizja premiera, który w programie swojej partii nie ma nic o finansach, o gospodarce, o służbie zdrowia itd. to wizja przerażająca. Potrafisz sobie wyobrazić co się stanie z finansami państwa, jak premier powie że go to nie interesuje i nie ma tu nic do powiedzenia ? Toć różni politycy niższego szczebla w poczuciu bezkarności (skoro premier nie ma nic przeciw) zadłużą nas tak, że jeszcze prapraprapraprawnuki będą suchy czerstwy chlebek z darów jadły.

  Być może to paradoks ale ja się cieszę z powstania partii Palikota. Chyba zgodzisz się ze mną, że stanowi ona zagrożenie dla PO a na pewno nie dla PIS, więc za rok może być ciekawie. Już widziałem sondaże, że PO ubyło tak z 10%. Tusk to widzi stąd ta nagonka na dopalacze, musi szybko czymś się wykazać. Przypominam, że zwycięzcą wyborów nie jest ten, co uzyska najwięcej głosów tylko ten, co zmontuje większościową koalicję. A dzięki Palikotowi PIS-owi będzie łatwiej a ja tego chcę. PIS bynajmniej nie jest doskonały, ale wg mnie dużo lepszy od PO, więc wybór mam prosty. Poza tym oczekuję sporów Tuska z Komorowskim a jak Tuskowi raz noga się powinie, to może dojść do powstania platformerskiego ośrodka anty_Tuskowi wokół Komorowskiego. Bo Tusk ma przed sobą perspektywę 1 roku i niepewny dalszy ciąg, Komorowski ma 5 lat i na pewno wystartuje ponownie, więc ma szansę na 10. Ludzie z PO to rozumieją, że teraz bardziej opłaca się trzymać z Komorowskim niż z Tuskiem. Wg mnie Tusk zrobił błąd nie startując – przecenił swoją „misję dziejową” a rozwiązanie było proste – zostaje prezydentem - zmienia konstytucję tak, by zlikwidować jeden z urzędów prezydenta lub premiera – zarządza wybory – wygrywa jako jedynowładca (pewnie jako premier, choć ja wolę system prezydencki).

  pozdrawiam
 • 2010-10-04 20:16 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Odpowiedź jest prosta - najpierw zamiast eufemizmu zreformować finanse" używaj właściwszego "spłacić długi". Wtedy, gdy już nazwiesz problem po imieniu, to odpowiedź stanie się oczywista - trzeba będzie wśród podatników zrobić zrzutkę i to niebanalną - na razie na ok. 800 mld. zł. No to co ci podatnicy zrobią z takim, co spróbuje tę zrzutkę o zrobić ?

  pozdrawiam
 • 2010-10-04 20:26 | maja89

  Deja vu

  Zabawne ze w Polsce ad 2010 postulaty poznego Oswiecenia (rozdzial kosciola od panstwa, rownosc obywateli wobec prawa), lub z lat 1890 tych (rownouprawnienie kobiet) uwazane sa za “swieze”, a nawet “rewolucyjne”….
  Olaboga, co tam jeszcze sie kryje w tych wichrzycielskich glowach ?
 • 2010-10-04 21:59 | lupus

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Mam pytanie do tkw bo wydaje mi się ze zgadzamy się odnośnie postulatów Palikota tzn. o ich generalnej słuszności i stosunkowo niskiej pilności, ponieważ są istotniejsze sprawy, chociaż nie pomniejszałbym tych spraw tak zupełnie gdyż niosą one duże natężenie emocji. Przechodząc jednak do meritum to czy widzi pan jakąś zdolność koalicyjną PiS w sytuacji w której J.Kaczyński będzie dalej prezesem i będzie zaostrzał kurs swojej retoryki, co pokazuje ostatnimi czasy. Tzn. z kim miałby PiS wejść w koalicje P.O, SLD, no bo chyba nie z Ruchem Palikota?
  pozdrawiam
 • 2010-10-04 23:13 | Kaliban

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Aś Acan pojechał. Czymże się różni PiS od Po? Niczym, kromie tego, że jedni pogrywają na resentymentach inni na nadziejach, a jedni i drudzy są zawodowymi administratorami, nieuchronną falą pasożytów następującą rewolucjonistów, którzy wypełnili fosy. I jedni i drudzy wysługują się Czarnym, kręcą wałki i załatwiają stołki znajomym.

  Nie twierdzę, że Palikot jest rozwiązaniem, alfą i omegą etc. Ale jest na tyle pozytywnie pierdolnięty, że istnieje chociaż cień szansy, że coś się zmieni. Mam nadzieję na kontynuację formy po wyborach.

  Choć kiedy Palikot sprzymierzy się z SLD to ja zakładam "Inicjatywę na rzecz zniesienia małżeństwa i obowiązkowych badań na zgodność genetyczną dziecka z wskazywanym ojcem". Feministki i różowi dadzą popalić heteroseksualnym mężczyznom oj dadzą

  Jeśli nie może być lepiej niech chociaż będzie inaczej.
 • 2010-10-05 08:52 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Witam

  Cieszę się, że się zgadzamy co do Palikota.

  Czy PIS ma zdolność koalicyjną ? Oczywiście, w polityce nie ma uczuć, nie ma obrażania się, są tylko interesy, jak w biznesie. W 2005 roku Tusk uznał, że koalicja z PIS mu się nie opłaca to jej nie było a jak uzna w 2011, że mu się opłaca, to będzie. Podobnie SLD - jeśli nie dogada się z PO to dogada się z PIS. Te wszystkie partie spokojnie zawierają koalicje tematyczne (np. telewizja) albo lokalne (np. województwa). Nawet Palikot, jak będzie mu warto, to się z PIS dogada. Zapewniam, że wystarczy kilka dni by wmówić widzom TV czyli masie wyborczej, że "my od zawsze mówiliśmy, że chcemy tej koalicji", wystarczy użyć zwrotów typu "dla dobra Kraju", "potrzeba chwili" itd., ludzie to kupią. W 2005 roku Kaczyński nie miał wyjścia i zawarł koalicję z Lepperem i Giertychem, choć wcześniej zarzekał się, że tego nie chce. I ja mu wierzę, że nie chciał - ale musiał. Błąd jaki przy tym popełnił to wg mnie taki, że nie stanął przed kamerą telewizyjną żeby to wyborcom jasno wytłumaczyć. Przecież takie były fakty - w sejmie BYŁY Samoobrona i LPR bo tak zdecydowali wyborcy a nie Jarosław Kaczyński a że PO koalicji nie chciała, to jedyna większościowa jaka mogła powstać, to ta która była, inaczej groził nam pat rządowy. W Polsce o składzie rządu decyduje skład sejmu a o składzie sejmu zadecydowali wyborcy. A w koalicji ten szef głównego zostaje premierem a szefowie tych mniejszych wicepremierami. Tak zawsze było i tak będzie, bo na tym polega koalicja. Dlatego napisałem, że Palikot ma już za rok ma szanse na wicepremiera. A jak wypromuje swoją partię i w 2015 roku to on będzie tym największym w koalicji (choć nie wiem jakiej), to będzie premierem i w ten sposób spełni swoje marzenie.

  Inną kwestią jest, która koalicja jest bardziej prawdopodobna. Na razie jest nią PO + SLD + Palikot (Palikot wtedy, gdy PO + SLD to będzie za mało). Trochę może też namieszać PSL, bo wcale nie jest takie pewne, że za rok do sejmu nie wejdą. A w naszych realiach jedyną koalicją, która może rzeczywiście coś poważnego zdziałać jest nadal PO + PIS, bo tylko taki "mariaż" może zmieniać konstytucję i uchwalać co zechce. No chyba że wyniki wyborów w 2011 będą zupełnie inne.

  pozdrawiam
 • 2010-10-05 08:59 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  W dużym stopniu się zgadzam. W tej tzw. "demokracji" i PO i PIS to rozwiązania złe, ale ja twierdzę, że jeśli już któreś trzeba wybrać, to wolę PIS niż PO (choć o wiele bardziej chciałbym zmiany tej tzw. "demokracji" na ustrój sensowniejszy - prawdziwa demokracja a nie ta hucpa, ale na to szans nie ma).

  Kiedyś w wyborach startował Jan Pietrzak z hasłem "głosujcie na mnie. Lepiej może nie będzie ale weselej na pewno". Tylko że Pietrzak to zawodowy kabareciarz a Palikot udaje zawodowego polityka (i chyba jest nim w tej kulawej "demokracji", to co robi świadczy o tym, że świetnie zrozumiał jak ta tzw. "demokracja" działa).

  pozdrawiam
 • 2010-10-05 12:32 | hal

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  wspaniała wypowiedź, została rozesłana znajomym bo wyraża mysli wielu ludzi
 • 2010-10-05 15:00 | Bejotka

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  @ tkw. 1) Demokracja... demokracja... Cóż to takiego jest ta demokracja? W tej materii odsyłam do Winstona Churchilla. Jednocześnie przypominam, że demokracja ateńska nie była ustrojem dla niewolników, lecz dla ich właścicieli. Współczesna, przy wielu wadach, ma jedną, podstawową zaletę: umożliwia płynne przekazywanie władzy. Czasami z marnym skutkiem (Adolf), ale mimo wszystko. 2) Palikot. Powtórzę, com już pisał. Nie będzie Palikota, będzie kto inny. Czas dojrzał do zmian, a kiedy czas dojrzewa, zmiany następują nieuchronnie. 3) PiS. Nie, jednak nie! To ludzie, którzy z całej palety barw widzą tylko biel (własną) i czerń (cudzą). I nęci ich swąd stosów. Tacy dominikanie po cywilnemu. "Rżnijcie wszystkich, Bóg na tamtym świecie rozsądzi, kto dobry, a kto zły". 4) Tak, masz rację, RPP najbardziej zagraża Platformie, co komplikuje sytuację polityczną. Zgadzam się również z Tobą w kwestii systemu prezydenckiego. Chyba - w sytuacji takiego "rozstrzelenia" politycznego, jakie mamy - byłby dla Polski optymalny (mówiąc językiem telewizyjnym "najbardziej optymalny"). Tylko czy Bronisław Komorowski jest w stanie do tego doprowadzić? I co na to powie prezydencki kapelan?
  Pozdrowienia.
 • 2010-10-05 15:50 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Co to jest demokracja ? To rządy ludu. I w dobie internetu jak najbardziej technicznie wykonalne. Tylko że w polityce wytworzyła się zawodowa kasta polityków i za żadne skarby nie dopuszczą konkurencji do żłoba. Co mają do rzeczy Ateny - nie wiem. Ja stwierdzam, że demokracja europejska i amerykańska powstały ok.150 lat temu i w miarę działały, póki nie powstała telewizja. Okazało się, że telewizja steruje wolą masy wyborczej i nie są to już indywidualne wybory ludzi tylko zabiegi socjotechniczne. Ale okraszone nazewnictwem "demokracja". Uważam, że należy zmienić demokrację, bo po 150 latach zmienić się musi, chyba trochę się w tym czasie w naszym życiu pozmieniało ? I jesteśmy już blisko Roku 1984 Orwella, to też ponoć była demokracja, chcesz takiej ?
  Współczesna tzw. "demokracja" umożliwia przekazanie władzy, ale tylko pomiędzy namaszczonymi. Spróbuj założyć nową partię - zobaczysz na jakie bariery się nadziejesz, w szczególności Ty pieniędzy z budżetu nie dostaniesz, ale konkurencja dostanie.

  Palikot. Pewnie, że nie będzie Palikota to będzie ktoś inny. Tylko to nie oznacza, że mam przed nim paść na kolana.

  PIS: Ty widzisz to inaczej ale ja cenię sobie wyrazistość i uczciwe stawianie sprawy. Białe ma być białym, czarne czarnym. jak w jakiejś sprawie mam ustalony pogląd, to ani się go nie wypieram ani nie próbuję go sztucznie przemalować by kogoś wprowadzić w błąd. Co do rżnięcia - kogoś rżnęli ? Ktoś z PIS poszedł siedzieć za rżnięcie ? Za czasów PIS prawo do zakładania podsłuchów miało 5 służ, za czasów Tuska jest ich już 9 - to kto tu bardziej rżnie ? A ta ostatnia akcja z dopalaczami - to dopiero "państwo prawa", tak sobie to wyobrażasz ? Czyż nie spalono na stosie ok. 1000 sklepów i to jednego dnia ? Tym ludziom zamknięto ich firmy, powiedz teraz im i ich rodzinom, że tak działa państwo praworządne, że to nie były stosy. Jakie prawo oni złamali, pytam się ? A może uważasz za prawidłowe, że decyduje Król Donald a nie prawo pisane ?

  pozdrawiam
 • 2010-10-05 17:22 | Bejotka

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  @ tkw.
  1) Ateny wspomniałem, by uwypuklić wieloznaczność terminu "demokracja". Ale to sprawa marginalna. W jednym się z Tobą zgadzam, w tym mianowicie, że tworzenie się społeczeństwa informatycznego spowoduje nie dające się teraz opisać zmiany w strukturach społecznych i sposobie sprawowania władzy. Co nie oznacza końca manipulacji - vide "Sztuka podstępu" Kevina Mitnicka.
  2) Oczywiście. Generalnie rzec ujmując padanie na kolana jest wskazane w niektórych tylko, bardzo szczególnych okolicznościach.
  3) Rzeczywiście, widzę to inaczej. Czarno-białe postrzeganie świata jest kamieniem węgielnym wszelkiego fundamentalizmu. Przećwiczyliśmy to już w historii wiele razy. Dlatego nie popieram. Cytat (z pewnego świętego) "Rżnijcie wszystkich..." przytoczyłem jako ilustrację określonej formacji umysłowej. A jeśli chodzi o 1000 sklepów, to powiedz, co jest ważniejsze - duch prawa, czy litera prawa? Wszyscy - poza tymi, którzy z tego handlu żyją (ale oni także) - wiemy, że to jest złe, bardzo złe. Niedoskonałość litery prawa nie może przekreślać jego ducha. Czy to, że ileś tam milionów kobiet i mężczyzn żyje z prostytucji, sprawia, że prostytucja jest "cacy"? Chyba się zagalopowałeś...
  Pozdrowienia.
 • 2010-10-05 18:45 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Duch czy litera prawa ? Chcesz żyć w państwie, w którym władza dysponująca aparatem przemocy zacznie uznawać się za władną do interpretacji, co można a czego nie ? To po co nam sądy ? Po co nam kodeksy ? Po co nam ustawy ?

  Prawo jest po to, by było przestrzegane a przede wszystkim przez samo państwo. Państwo, które łamie własne prawo to już nawet nie dyktatura, to jakiś horror - jak takie coś zatrzymać, jak raz się zacznie ? Jeśli władza uzna się za władną robić co uważa za stosowne nie oglądając się na kodeksy, to zapewniam Cię - zacznie od eliminowania krytykantów. Bo to jest logiczne - wpierw trzeba zabezpieczyć swoją władzę. A jeśli sama władza będzie rozstrzygać, jaką cenę warto zapłacić za swoje trwanie, to jak myślisz - będzie jakaś granica przed którą się cofnie ? Jak myślisz, jakie będzie rozstrzygnięcie sporu, gdy sędzią jest strona w tym sporze ?
  To o czym piszę to już nawet nie zasady demokracji, to zasady cywilizacji.

  Prostytucja nie jest cacy. Łamanie przepisów ruchu drogowego też nie jest cacy. Oszukiwanie w podatkach też nie jest cacy. Ale te "nie cacy" państwo może zwalczać TYLKO PRZY POMOCY PRAWA a nie za pomocą policyjnej pałki. Nawet PRL używając pałki dbał o to, by przynajmniej "dla picu" ubrać tę pałkę w prawo - nawet WRON nie zdobył się na jawne nazwanie swojej decyzji zamachem stanu, tylko zasłaniał się prawem o stanie wojennym. Państwo może prawo zmieniać i robi to ciągle - ale NIGDY nie wolno mu wykraczać poza prawo które samo stanowi. To jest fundament już nie tyle demokracji co cywilizacji.

  Moim zdaniem będzie to świadectwem strasznej gangreny toczącej nasz Kraj, jeśli ta sprawa nie znajdzie swojego finału przed wymiarem sprawiedliwości. Nie przesądzam, jaki będzie wyrok, choć osobiście uważam, że premier mógł zarządzić kontrole sanepidu ale nie mógł kazać zamknąć 1000 sklepów. A kazał je zamknąć - co sam stwierdził. I polecenie wykonano. Jak każe zamknąć nieprzychylne mu gazety - też zostanie wykonane. To samo stacje telewizyjne itd. - takiego państwa chcesz ? Ja nie chcę i dlatego KATEGORYCZNIE ŻĄDAM śledztwa zarządzonego przez Prokuratora Generalnego. Niech rozstrzygnie sąd.

  Ta miłość do PO Cię zaślepia, zaczynasz negować fundamenty naszej cywilizacji. Bardzo wątpię, czy używałbyś tych samych argumentów, gdyby tę akcję zarządził Jarosław. A on nie zarządził żadnej akcji, która choćby w ułamku procenta była podobna do tej z dopalaczami.

  pozdrawiam
 • 2010-10-05 22:33 | Bejotka

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  @ tkw. Myślę, że zapanowały nad Tobą emocje. Szkoda. "Ta miłość do PO Cię zaślepia" - to niedobry styl. Oświadczam, że gdyby tę akcję zarządził Jarosław, użyłbym dokładnie tych samych argumentów. I byłbym rad, gdyby to jego polecenie (w odróżnieniu od wielu innych) zostało wykonane. Bo mamy sytuację nadzwyczajną, na podobieństwo powodzi. Trzeba najpierw ratować, a cała reszta potem. Konstytucje wielu demokratycznych państw przewidują w podobnych sytuacjach możliwość wydawania dekretów, zatwierdzanych ex post przez parlament. (dekretów, wydawanych pod rygorem odpowiedzialności konstytucyjnej. Nasza obecna takiej możliwości nie przewiduje, ale z tego nie wynika, że jest bardziej demokratyczna od tamtych. Albo bardziej cywilizowana. A jeśli chodzi o zagrożenie dyktaturą, to obawiam się, że ze strony Jarosława jest ono większe, i to znacznie, niż ze strony Donalda. Stwierdzenie to nie ma niczego wspólnego ani z miłością, ani z nienawiścią.
  Pozdrowienia.
 • 2010-10-06 09:33 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Jakoś jestem przekonany, że prawnicy nie zostawią na tej akcji suchej nitki.

  Zapewniam Cię, że urzędnik państwowy (a jest nim premier) COKOLWIEK robi musi wskazać podstawę prawną. Od kilku lat toczę wojnę z urzędem o odszkodowanie i urząd - chcąc sprawę maksymalnie opóźnić - wymyśla coraz nowe wymagania. Niektóre nawet brzmią logicznie, ale gdy nie są w stanie wskazać przepisu na podstawie którego tego czegoś chcą, to "na drzewo" - gdy odwołałem się do organu nadrzędnego wskazując właśnie to, że nie podali podstawy prawnej - organ nadrzędny w pełni się ze mną zgodził potwierdzając, że KAŻDA decyzja musi mieć wskazaną podstawę prawną. Moim zdaniem Tuskowi trudno będzie wskazać podstawę prawną nakazu pozamykania sklepów, choć samą kontrolę mógł zlecić.

  Niestety żyjemy w kraju o niskim poziomie poszanowania prawa, więc nie wiem, cy do sprawy sądowej dojdzie.

  pozdrawiam
 • 2010-10-06 11:53 | Bejotka

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  @ tkw. Formalnie, być może, masz rację. Rzeczywiście, zapewne wyjaśnią to prawnicy. Ale rad jestem, że wyszła na jaw poważna luka prawna - miejmy nadzieję, że zostanie załatana (na poziomie konstytucyjnym). Na tym chyba zakończymy ten łańcuch dygresji, który nabrał cech samodzielnego wątku.
  Pozdrowienia.
 • 2010-10-06 12:08 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  W ocenie Twoich emocji nieco się zagalopowałem - odszczekuję.

  W swojej argumentacji nie masz racji a dowodem na to jest samo działanie rządu. Nie jest przypadkiem, że rząd zaczął od znalezienia sobie uzasadnienia prawnego. Prawo zna "stan wyższej konieczności" ale wszystkie takie przypadki powinien ocenić sąd - czy faktycznie był taki stan.
  A ja analizuje to co się dzieje (na podstawie doniesień w necie) i stwierdzam, że:
  1. zatrucie się kilkunastu gówniarzy nie jest uzasadnieniem zamykania 1000 sklepów działających legalnie i sprzedających legalny towar.
  2. gdyby ograniczono się do konfiskaty tego środka, który wymieniono w uzasadnieniu akcji (nie pamiętam nazwy), to byłoby OK.
  3. absolutnie konieczne jest, by działania rządu w tej sprawie ocenił sąd. Być może uzna, że wprawdzie złamano prawo ale w stanie wyższej konieczności, ale sąd MUSI to zbadać. Jeśli sprawy w sądzie nie będzie, to na przyszłość jest to czytelny sygnał dla rządu - rób co chcesz, zawsze możesz powiedzieć, że był to stan wyższej konieczności.

  Kwestia podstawy prawnej w całym cywilizowanym świecie jest kluczowa. Dlaczego Amerykanie trzymają więźniów w Guantanamo a nie u siebie ? Bo Guantanamo to nie jest terytorium USA, na terytorium USA takie działania byłyby nielegalne.

  pozdrawiam
 • 2010-10-06 18:29 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Na one.pl Palikota nie ma. Wirtualna Polska - nie ma. Interia - nie ma.
  Gazeta.pl - jest.

  Coś mi się wydaje, że media postanowiły faceta skasować. Do tej pory był zawsze. Nie mam telewizora więc nie wiem, jak tam to wygląda.
 • 2010-10-06 22:20 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Za onet.pl:
  "
  Prokuratura Łódź-Śródmieście przedstawiła zarzuty właścicielowi jednej z sieci sklepów z dopalaczami, zwanego przez media "królem doplaczy". Dawidowi B. grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - podała TVN 24.

  Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania poinformował, że zatrzymany dzisiaj Dawid B. usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw przewidzianych w ustawie o Państwowym Inspektoracie Sanitarnym.

  - Dotyczą one wprowadzenia do obrotu w dniach 3 i 6 października substancji określonych w decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego dnia 2 października. Zagrożone jest to karą do dwóch lat pozbawienia wolności - powiedział Kopania.
  "

  TKW: zwróć uwagę, że chodzi o czyny z 3 i 6 października a ja czytałem w sobotę, 2 października, że Policja i Prokuratura go ściga. A ja się pytam - za co go ścigała 2.10.2010 ?

 • 2010-10-07 08:20 | Kolega królika

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Gdzie, kiedy dokładniej i w jakim języku padły te słowa? Czemu nikt nic nie mówił np. 3 tysiące lat temu?
 • 2010-10-07 22:07 | tkw

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Dziś już nigdzie o Palikocie nie ma. Znaczy facet ma "w plecy". Warto też zwrócić uwagę na taką skoordynowaną akcję mediów, przynajmniej głównych portali - ktoś jeszcze wierzy, że to nie jest sterowane ?
 • 2010-10-16 14:26 | rys

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  Może Ruch Pana Palikota zrobiłby więcej dobrego dla Polski, jakby miał oczywiście duże poparcie i gdyby np. współtworzył albo tworzył Rząd. Co dziś jest złe w pierwszej kolejności to np. źle dobrani dyrektorzy i szefujący w wielu instytucyjach (np. państwowych) nie znający się na rzeczy! Nie wymieniając już konkretnych nazw. W rozmaitych dziedzinach. Czy Ministrowie w Rządzie zdają sobie sprawę, że dyrektorzy i szefowie wielu miejsc pracy są nie Ci co powinni, nie z odpowiednim wykształceniem, nie znający się na danej gałęzi? Są to czasem kompetentni ludzie, ale kompletnie nie z danej dziedziny czy nie znający się na zawodzie dyrektorzy! Tak nie powinno być. To źle wpływa na funkcjonowanie wielu instytucji, miejsc pracy. Częste jest również wykorzystywanie ludzi i nakazywanie pracowania wiele godzin, ponad normy! To częste w Polsce!
 • 2011-08-31 14:45 | tsubaki

  Re:REPORTAŻ: Zjazd Ruchu Poparcia Palikota

  TKW,
  Czy zauwazules, ze w 14-stu postulatach Palikota jest propozycja glosowania przez interenet? Czyli on tez pewnie mysli o ulomnosciach demokracji i strara sie im zaradzic. Ze reform nie przeprowadza? No wybcz, taki glupi nie jest by sobie stryczek krecic wokol szyi. Najpierw zadba o zdrowie psychiczne i stan emocjonalny mlodziezy, separjac ja od indoktrynacji religijnej w szkolach. Zeby noc przeprowadzac trzeba miec spoleczenstwo rozumne, a nie zinfatylizowane wyznaniowym praniem mozgu.
  Staruszkowie umieraja, mlodzi chca zyc normalnie i Palikot to czuje jak nikt. Palikot wyszedl do tej czesci wyborcow, ktora lekcewazyly wszystkie dotyczczasowe ekipy.
  Moze i jest tylko szczwanym lisem, ale jak mu sie uda, to popchnie inne formacje do modernizowania sie. Patrzmy w dluzszej perspektywie: jak juz Palikot sie zacznie wypalac, bedzie musiala sie pojawic ugrupowanie, ktore da cos wiecej od laicyzacji panstwa, byc moze nawet solidne reformy?
  Po prostu na konkurencji skorzystamy wszyscy.
  Datego glosuje na Palikota, a nawet sie zapisze do partii jesli powstanie.
  I jeszce jedno: klarowne 14 punktow, latwo spamietac i rozliczyc.