Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak i za co karzą niepokornych w PO i PiS

(4)
Jak w dwóch największych klubach parlamentarnych dyscyplinuje się polityków i kto ma najwięcej do czynienia z rzecznikami dyscypliny PO - Mirosławą Nykiel i PiS - Markiem Suskim?
 • 2010-10-03 13:18 | popan

  Jak i za co karzą niepokornych w PO i PiS

  Marek Suski (PIS):
  "...przyciskanie guzika wbrew stanowisku PiS."
  A ja dureń myślałem,że poseł reprezentuje wyborców i własne sumienie, a nie stanowisko PIS. Wobec tej doktryny politycznej fakt, że nałożono na kogoś karę w wysokości "...2000 zł podczas głosowań nad budżetem, ale to był wyjątek, bo regulamin pozwala tylko na połowę tego." jest nie wart dalszej wzmianki. Wniosek :
  pan Marek Suski (PIS) ma gdzieś regulaminy sejmu i własnej partii i nie boi się głosić tego publicznie.
  Kontrwniosek : pan Marek Suski (PIS) doznał zaćmienia i nie wiedział co mówi.
  W obydwu wypadkach gratulacje dla PIS-u za trafny wybór rzecznika.
 • 2010-10-03 17:53 | tkw

  Re:Jak i za co karzą niepokornych w PO i PiS

  PO:
  Bilans dyscyplinowania: - 130 kar finansowych, dwie osoby zawieszone, 35 dostało naganę, 17 upomniałam. Nikogo nie wyrzucałam, honorowo odeszli sami.
  PIS:
  Bilans dyscyplinowania: Kilkanaście upomnień, kilka nagan, kilkadziesiąt kar finansowych, parę zawieszeń, nieliczne wykluczenia

  TKW: wychodzi na to, że w PO trzeba karać dużo częściej (podany bilans w PO to okres 2 razy krótszy niż podany dla PIS), choć przecież PO jest na fali, wygrywa wszystko od 3 lat. Widać, że PIS jest klubem bardziej zdyscyplinowanym, wg mnie to logiczny efekt tego, że PIS spajają idee a PO tylko władza. To też jest fatalny prognostyk dla PO szczególnie teraz, gdy odchodzi z PO i zechce wyrwać jak najwięcej, dyscyplinę tym bardziej szlag trafi i trzeba będzie częściej karać. Tak to bywa jak się nie ma zasad tylko głód władzy.
 • 2010-10-03 17:54 | tkw

  Re:Jak i za co karzą niepokornych w PO i PiS

  Bardzo mądre zdanie Suskiego,szczególnie to drugie:
  "Definicja partyjnej demokracji: Dyskusja, ale wewnątrz partii, jeden przekaz na zewnątrz. Szanowanie woli większości, która myśli podobnie jak Jarosław Kaczyński."
 • 2010-10-03 21:36 | tkw

  Re:Jak i za co karzą niepokornych w PO i PiS

  Ale to przeoczyłeś:
  "Najczęstsze przewinienia: Głosowania niezgodne z ustalonym w klubie stanowiskiem" (dot.PO)

  A jak wg ciebie ma głosować poseł, który uzyskał mandat startując z listy konkretnej partii i obiecując tym samym realizować program tej partii ? A może jako miłośnik PO uważasz, że poseł PO powinien głosować zgodnie z wolą władz PO (Kali ukraść krowy) a poseł PIS powinien głosować ale też zgodnie z wolą władz PO (Kalemu ukraść krowy) ? Chętnie poznam Twoją wykładnię celu, jaki ma osiągnąć partia inwestując w kampanię posła, który po wyborze nie ma obowiązku głosować tak, jak chce partia ? Rozumiem też, że nie będziesz miał nic przeciw temu, żeby posłowie PO przeszli do klubu PIS bo im tak sumienie nakazuje ? I podzielisz się ze mną swoją wiedzą, w jaki sposób należy mierzyć wolę wyborców by móc sprawdzić, czy poseł głosował zgodnie z ich wolą a nie przeciw ?

  pozdrawiam