Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nasi blogerzy o partii Palikota

(12)
Paradowska, Szostkiewicz, Bendyk i Kowalczyk - blogerzy serwisu POLITYKA.PL oceniają sobotni kongres i plany polityczne Janusza Palikota
 • 2010-10-05 13:51 | episod

  Podkasanej Muzy frant

  Wielki redyk - to żart!-
  Ceper kierdla jest wart,
  Kongres przemienił w spęd...
  owczy pęd, owczy pęd...

  Baron z bohemy.
 • 2010-10-05 14:12 | the mentor

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  Co za brednie !!!
  Passent; "trudno zbudować ruch polityczny, a docelowo partię, wokół jednego człowieka (w dodatku za jego pieniądze)"

  Kulty jednostek modelowane na faszystowsko-stalinowskich tradycjach istnieja we wszystkich partiach. ( i w dodatku za pieniadze podatkowicza).
  Czyzby blogerzy Polityki juz zapomnieli w jaki sposob wasz ukochany Donek zostal wybrany szefem PO ? Tak samo NSDAP wybierala Hitlera, Tak samo towarzysz Stalin byl wybierany i I Sekretarz PZPR.

  Palikot natomiast i Kalisz i tysiace polakow ktorzy maja dosyc tego lajdackiego systemu rozpoznali brak obecnosci demokracji na partyjnym szczeblu i w systyemie politycznym kraju i maja zamiar cos z tym zrobic.

  I czas najwyzszy.
 • 2010-10-05 14:21 | vice_papiez

  To pytanie , czy opinie większości komentatorów

  mówią c o k o l w i e k o Palikocie. I czy nie są tylko wyrazem niezdolności przyswojenia całkowicie nowego kodu komunikacji społecznej.
  Sam Palikot jest raczej dosyć przypadkowym narzędziem jego artykulacji, niż odkrywcą , czy autorem, co już i tak - niezaleznie od dalszych losów jego ruchu - zapewni mu chyba miejsce w historii.
  Konczy się czas "mężów stanu" kreujących losy losy ludzi w warunkach niejawności zakamarków ich "politycznego posłannictwa", "misji", opakowywanej PR-owską demagogią i braku jakiejkolwiek cywilnej odpowiedzialności, poza przegraną w wyborach.

  Teraz decyzje ludzi przechodzą w ręce tych których dotyczą, do internetu i aideologicznego konkretu dyskusji całkowiecie niepodatnej na socjotechniki, media , podejrzane osobiste skrypty i charyzmy liderów itd...Palikot, niezależnie od losów jego inicjatywy, to pierwsza jaskółka, która pokazuje zwykłym ludziom z neta ich siłę i odporność na zachowawczą demagogię ich wroga : politycznego establishmentu , pozorującego spór polityczny a w tak naprawdę złączonego interesem utrzymania osobistego status quo , niemającego nic wspólnego z interesem wyborcy , któremu zawdzięcza karierę.

  Jeśli Palikot zrozumie ,że jest potrzebny tylko jako przedstawiciel i przejrzysty , bezstronny admin , to wygra.Jeśli zaś uwierzy w swoją wielkość, to przegra. Ale przyjdzie nowy Palikot , bo pierwsza kostka domina już ruszyła.
 • 2010-10-05 14:56 | lecher

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  Jak to wszyscy publicyści- blogerzy są ostrożni w ocenach.Ciekawi mnie co będą pisać o wyniku wyborczym p.JP po wyborach gdy wynik będzie n.p. 25 procent?
 • 2010-10-05 15:43 | spe

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  @vice-papierz

  Grauluje bardzo trafnej analizy i wnikliwosci. Pozdrawiam.
 • 2010-10-05 18:08 | Luc

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  Nic nie napiszą, będą dalej szydzić, kreować "teatrzyki mądrości". W końcu zamilkną - by w ciszy dalej kontemplować swą niezachwianą nieomylność.
 • 2010-10-05 19:34 | maja89

  Program programem (bylby moze "rewolucyjny" w 1836 roku), ale strona internetowa bardziej wiesniacka

  niz u kaczora. A przeciez mialo byc prawie jak w 21 wieku....
 • 2010-10-05 19:45 | annad

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  @vice-papierz,celna opinia,popieram i pozdrawiam
 • 2010-10-05 21:34 | jerzy.n19

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  Aktualnym przeciwnikom Palikota ZDROWIA życzę! Wyłącznie.
 • 2010-10-06 07:15 | Kolega królika

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  Czego mnie brakuje to zwyczajnej normalności. Co komu po ideologiach jak w urzędach dalej panuje mentalność sprzed 1989 roku? Mam wielką nadzieję, że pan Janusz nie 'idzie do polityki' dla pieniędzy, bo z tego co mówią to już je zdobył we własnym byznesie. Mam wielką nadzieję, że pan Janusz to człowiek zmiany na którą czeka ta cała masa 'niegłosujących' ludzi, a to spora część elektoratu. Podczas gdy inne partie nawet nie mają nawet najmniejszych szans na mobilizację tej części społeczeństwa to wydaje się, że pan Janusz takie szanse ma. Ja osobiście jestem gotów pójść do urn i nawet będę do tego samego namawiał innych, którzy tak jak ja gdzieś zostali 'zagubieni' w procesie. W młodej demokracji niejedno jest jeszcze możliwe!
 • 2010-10-06 10:26 | Vera

  A jaka jest rola samych komentatorów?

  Szanowni komentatorzy Polityki wydają się nie widzieć, co się dzieje. (Choć są i tak bardziej otwarci niż reszta) Zamknięci w swoim kręgu, powtarzają po sobie i wzajemnie się potwierdzają albo próbują tworzyć coraz wymyślniejsze konstrukcje, których celem jest tylko pokazanie własnej oryginalności krytykowania.
  Drodzy państwo, zacznijcie od spojrzenia do internetu. Nie chodzi nawet o treść tylko o świeżą atmosferę na forach. Mam wrażenie, że tam się na prawdę dzieje coś nowego. Tam się tworzy przyszłość. I partia będzie taka, jaką uda się stworzyć. Wasze dyskusje natomiast zdają się tylko być próbą ściągnięcia Ruchu do znanego Wam grajdołka. Powstające tam treści są tak nowatorskie, że w zdecydowanie przekraczają możliwości pojmowania choćby p Bendyka. A szkoda.

  P. Passent słusznie zauważa, że p. Palikot na razie dominuje. Jest to prawdziwy problem i od jego rozwiązania będzie kiedyś zależał los partii. Dzisiaj jest on ośrodkiem kondensacji, koniecznym.
  Rewolucja społeczna, jaką widzimy, warta jest czegoś więcej niż paru komentarzy. Być może skończy się to kiedyś likwidacją sejmu i partii politycznych a tworzeniem w zamian społecznych ośrodków decyzyjnych w internecie. Zwracam uwagę, że powtarzając przestarzałe hasełka wyłączacie się z nowego społeczeństwa. To komentatorzy (ogólnie, np TVN24) są, niestety, establishmentem, z którym trzeba walczyć.
  Ja ze swej strony staram się pokazać, że ta rewolucja to nie jest początek nowego świata, tylko kroczek do przodu. A ci, których się krytykuje, to nie żadni oszuści, złodzieje i kombinatorzy. To tylko ludzie, których formuła zaczęła odstawać od rzeczywistości. Skończyła się. Życzmy im szczęśliwych emerytur a sami zajmijmy się przyszłością. Kropelka samokrytyki nam nie zaszkodzi.
 • 2010-10-06 16:52 | Sybirak

  Re:Nasi blogerzy o partii Palikota

  GDY WIEJE WIATR HISTORII,
  LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
  ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
  TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
  K. I. Gałczyński
  """"