Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czas przywracać wymarłe gatunki

(2)
Co 20 minut ginie na naszej planecie jakiś gatunek rośliny lub zwierzęcia – twierdzi Edward O. Wilson, światowej sławy zoolog. Dziś dzięki postępom genetyki rosną szanse odbudowy zagrożonych populacji, a nawet przywrócenia naturze już wymarłych zwierząt.
 • 2010-10-07 16:15 | episod

  NATURA z lamusa

  Z naszego podwórka... Pod koniec lat 60-tych, gdy w lecie odwiedzałem dziadka na wsi, widziałem w zbożu mnóstwo przepiórek! Gdy rozpoczynano żniwa, matka-przepiórka wyprowadzała stadko młodych na dalsze pola, nie bojąc się naszej obecności. Na łąkach było, aż gwarno od czajek, bażantów...
  A dziś? Często odwiedzam te tereny i słyszę ciszę, nie widzę już przepiórek, kuropatw, czajek, bażantów... Nie widzę też zajęcy, tylko wałęsające się bezpańskie psy!
  Jak mawiają Czesi: to se ne vrati...
 • 2010-10-11 12:34 | dror

  Re:Czas przywracać wymarłe gatunki

  nie rozumiem, po co przywracać wymarłe gatunki? One wymarły, bo ewolucja poszła na przód. Neandertalczyka, wymarły gatunek, też przywrócicie do życia i będziecie trzymać w chorych stadach jak żubry? Po co?