Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół w liczbach

(8)
 • 2010-10-07 18:43 | Kolega królika

  Mózg się lasuje od tych liczb!

  Organizacja kościelna weszła w posiadanie takiego majątku w kraju niezbyt przecież bogatym. I tak uważam to niemalże za cud, że temat zaistniał w sferze publicznej.
 • 2010-10-08 01:28 | camel

  Re:Kościół w liczbach

  Skala eksploatacji ekonomicznej jest przerażająca. Wraca stare. Kiedyś Polska nie mogła podźwignąć się, przygnieciona ciężarem kościoła. Dziś osiada na powrót w głębokim błocie wiary. Coś wam napiszę: PRL był najlepszym okresem dla naszego kraju, narodu, w ciągu ostatnich 400-tu lat!
 • 2010-10-08 08:18 | Kłapacz

  Re:Kościół w liczbach

  Przestać gadać po próżnicy. Schylić karki i pracować !
  Przecież to trzeba utrzymywać na odpowiednim poziomie a próżnego to sami wiecie.
 • 2011-10-19 15:49 | Jan

  Re:Kościół w liczbach

  I dlatego nie głosujmy już nigdy na SLD. Napieralski miał być polskim ZAPATERO ... Teraz nadzieją jest Palikot. Moim zdaniem, tylko on jest nadzieją na odebranie kosciołowi majątków. A ustawy mozna zmienić. Mówią niektórzy, że raz dane majątki kościołowi, nie podlegaja zwrotowi. To też ciekawy temat, często argumentem jest to, że nie można, bo konkordat... A do cholery z konkordatem, zerwać, czy my jesteśmy kolonią Watykanu ?
 • 2011-10-19 17:18 | jpet

  Re:Kościół w liczbach

  W wyliczance brak mi cmentarzy. Zauważyłem, że w kwestii pochówku - w zasadzie monopol KK. A teraz dodatkowy wątek dla szykany możliwość kremacji zwłok. Ile proboszcz straci, gdy w miejsce np. wykupu kolejnych kwater dla kolejnych członków rodziny - krewni/powinowaci kombinują, jak by tu zagęszczając kwaterę urnami wykpić się od kościelnego haraczu.
  Jednak prawdziwa katastrofa następuje wtedy, gdy nieboszczyk ateista czy agnostyk zawinszuje sobie pochówek "cywilny" np. "u mamusi" w innym mieście. Wykonanie takiej woli jest wyczynem wielkim i trudnym. Jeśli mamusia była katoliczką - to nie ma zmiłuj. Pomaga tylko - przemowa do licznych rąk w różnych oddziałach lokalnych Organizacji KK.

  Jeśli chodzi o nieruchomości -nie ma nic bardziej intratnego od "prowadzenie" cmentarza.
  Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby redakcja POLITYKI zainteresowała się sprawami pochówku w świetle ustaleń państwo - kościół (nie tylko KK) oraz codziennej praktyki.
  Wydajecie mi się rzetelni i dociekliwi. To ważny temat.
  Pozdrawiam, jpet.
 • 2011-10-20 22:21 | fruk

  Re:Kościół w liczbach

  majątku nie odbierać zmusić do płacenia od tego wszystkiego podatku,a sam się kościół tego będzie na potęgę wyzbywał. Ba tylko jacy posłowie podniosą sie z kolan i do łap wezmą konstytucję?
 • 2012-10-07 14:48 | Aleksander

  Re:Kościół w liczbach

  "(...)czy my jesteśmy kolonią Watykanu ?"

  Heh... Wszystko wskazuje na to, że tak... Niestety!
 • 2018-11-01 16:36 | stygman

  Re:Kościół w liczbach

  Złote, a skromne